Ampli do kolumn 5.1

witam,

mam ampli Pioneer który gra ale... ma 18 lat - uzyskał pełnoletniość :) - pora na zmiany.
Moje preferencje to ampli przede wszystkim do kina.
Myślę o Pionierze (nie jestem przywiązany do marki, jednak szacunek, przez te lata nie widział serwisu).
Nie wykluczam Marantza.
Wskazana wymiana dvd Pioneera na blu-ray. O ile Pioneer daje tu wybór to już Marantz nie.

Pytania są takie. Jaki ampli do systemu kolumn 5.1, jaki blu-ray do tego, z tej samej stajni, czy nie ma znaczenia.
Może jakieś inne pomysły?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Duże znaczenie ma to ,jakie kolumny podłączysz do tego amplitunera bowiem nie raz jest tak ,że kolumny określonego producenta dobrze się zgrywają z amplitunerem określonego producenta

Większego znaczenia to nie ma ,że amplituner będzie ze stajni X ,a BR ze stajni Y,dla przykładu odtwarzacze Oppo czy Panasonic pracują z amplitunerami różnych firm
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) Nie ma znaczenia, czy kupisz BD i amp z tej samej marki, czy nie. Niektórzy maja każdy element innej firmy. Inni wolą wszystko z jednej stajni.
2) określ budżet na poszczególne elementy lub na całość i napisz wtedy dokładnie co zamierzasz nabyć.
3) o co chodzi, ze Pioneer daje wybór DVD/BD, a Marantz nie?
4) czy używki wchodzą w grę?
5) jakie masz kolumny?
 
Ostatnia edycja:
witam,
dzięki @przemko77 za celną uwagę, wniosek jest taki, że należałoby podłączyć nowe ampli do kolumn i posłuchać jak gra :), najprostsza z możliwych organoleptyczna metoda kwalifikacji (dyskwalifikacji) sprzętu :D.

dzięki @krzysztofradio za zaangażowanie. Kwestia wyboru (lub jego braku u Marantza). Na ich stronie jest 1 BD i 1 DVD, w przypadku Pioneera jest więcej. Cały budżet to 3000 zł. Rozważam także sytuację, że może się nie zmieścić BD, wtedy odpuszczam chwilowo BD. Priorytetem jest ampli. Kolumny; front 2xTonsil Scherzo 200 (200W / 130W), tył 2xPioneer S-F59 (80W), centralka Pioneer S-CR59 (80W), sub Pioneer S-W80S (aktywny) wszystkie 8 Ω.
 

mors111

Active member
Bez reklam
witam,
Kolumny; front 2xTonsil Scherzo 200 (200W / 130W), tył 2xPioneer S-F59 (80W), centralka Pioneer S-CR59 (80W), sub Pioneer S-W80S (aktywny) wszystkie 8 Ω.

do Scherzo szukałbym amplitunera z mocnym wydajnym zasilaczem - np. Onkyo 656 - zasilacz 570W ( starszy 609 - miał 610W :p ) te kolumny mają bas 2x20cm i trzeba je czymś mocnym zasilić , W Onkyo masz spory zapas mocy , no i przy jego zakupie wystarczy na BD

Marantz 5... z kolei będzie bardziej muzykalny w stereo a i w kinie zagra wyśmienicie
 
witam,
nie brałem pod uwagę Onkyo. Propozycja Onyko 656 jest ok. ale ... 1. czy potrzebuję aż 180 W, 2. ampli jest już 7.2 nie o to mi chodziło, 3. cena w PL ok. 2000 zł.

Myślę raczej o Pioneer VSX-831 lub VSX-832 i tu mam zagwozdkę.
1. 831 jest 5.2, 832 jest 5.1
2. 831 nie ma dtsX i atmos, 832 ma dtsX i atmos
3. oba mają 130 W na kanał
4. cena na niemieckim amazonie ok. 1500 zł - różnice pomiędzy 831 a 832 to max 20 EUR.
5. nie mam pojęcia jakie mają zasilacze oraz jaki będzie wpływ, składowych elementów tych dwóch ampli, na końcowy efekt w połączeniu z moimi głośnikami.
 
Ostatnia edycja:

drake7

New member
tylo zwróć uwagę, że pionner ma tylko 1 rok gwary na sprzet. sam interesowalem sie zakupem innego modelu pionnera z niemiec, alena polskiej stronie jest info o gwarancji, ze owszem jest ona europejska, ale tylko roczna. onkyo i inne maja od 2 do 3 lat. dla mnie ma to duze znaczenie.
 
Do góry