Ampli do KD z pre out pod stereo?

bebza

Member
Panowie (i Panie bo pewnie też czytają) - żona "urobiona"

Pytałem w kilku wątkach o różna ampli itd ale sytuacja troszkę się zmieniła.

Dostałem od mojej ładniejszej połowy akcept na pewne zmiany w domowym audio, więc do ampli mogę dołożyć jeszcze stereo :)

Fakty - nie mogę zmienić głośników... żadne podłogowe itd - musi zostać ten zestaw, który jest czyli B&M jak w sygnaturze

Zostanie również w konfiguracji plazma 50ST50, tuner sat do nc+ oraz sony PS3.

Nie zmienię również układu 5.1 bo nie mam miejsca na dodatkowe głośniki.

Pragnienia - chcę zmienić ampli na obsługujący hdmi oraz dźwięk hd, chcę dołożyć wzmacniacz do stereo czyli już wiem, że ampli z pre out'em.

Jeśli chodzi o ampli - podoba mi się brzmienie mojego starego vsx-d912, więc biorę pod uwagę pionka. Myślałem o vsx-923 - ale ten chyba nie ma pre out' pod wzmacniacz stereo?

Przez chwilę myślałem również o Y RX-671, ale kolega który chciał oddać rozmyślił się.

Najważniejsze - budżet: 2000 - 2500 na ampli do KD + odtwarzacz BR i około 1000 PLN na stereo czyli wzmacniacz i CD (tu mogę się jeszcze posłużyć przez chwilę starym DV-565A z SACD, dopóki nie znajdę jakiegoś CD)


Teraz pytanie - jeśli w TV mam obsługę dlna i WiFi - to czy jest sens dublować to w pozostałym sprzęcie? Mam to też w PS3. Pewnie jednak przyda się w ampli, co by za każdym razem nie włączać TV do obsługi sieci?

Czy jest sens do odtwarzania filmów BR kupować osobny odtwarzacz czy zostać przy PS3 i kasę przenieść na stereo? (z drugiej strony mam kilka koncertów na BR i nie wiem jak w PS3 z dźwiękiem?).

Czy jest sena dopłacać za 4K mając tv HD?

Stereo - wiem, że przy tym budżecie tylko używane, ale o to będę pewnie męczył w dziale stereo
 
D

Deleted member 121090

Guest
Na Allegro widziałem ostatnio Onkyo 906 za 2tzł!
W stanie wydaje się idelanym.
To maszyna kosztująca na początku ok. 10tzł.
Wzmak stereo za 1000zł nie będzie Ci potrzebny, bo raczej nie zagra lepiej od tego amplitunera.
 

bebza

Member
Możesz pomyślec jeszcze o AVR370, ma preout i dobre wifi.
Na blu bym tyle kaski nie wywalał i kupił pod panasa - panasa :)

Czyli co - Panas BDT500 to już przerost formy nad treścią?


Walczę jeszcze z żoną o ilość możliwych do zaakceptowania przez nią klocków pod TV...

Fajnie, bo dzięki walce wzrósł mi trochę budżet :) - doszło jeszcze trochę kasy do wydania:D

Wychodzi mi na to, że powinno stać tego 6 sztuk.... to i tak o 2 za dużo ponad jej zdaniem skandaliczne 4, które juz mamy :)

W przyszłym tygodniu biorę pod pache moje DM602 i jadę na odsłuch.

Będę do nich podpinał:

marantz sr-6007
denon avr-x3000
onkyo tx-nr818
onkyo tx-nr626

Zobaczę czy da się załatwić tego AVR370

Może być tak, że jak się nie dogadam jednak co do ilości klocków, to jednak będę zmuszony brać coś bez osobnego stereo....
 

bebza

Member
Eh ... u mnie nawet nie jest tak strasznie. Trochę muszę rozmydlić budżet i do przodu :)

Najgorsze jest to,że miałem nadzieję na KD + coś do stereo, ale chyba nie wygram tej bitwy...
Względy estetyczne ponad wszystko!!!
To jest masakra, bo wybór zaczynamy od wygladu, a nie parametrów itd...
 

bebza

Member
No nie wiem kolego - chyba nie masz jeszcze żony :)

U mnie kasa jest do przełknięcia, ale jesli coś psuje ogólną koncepcję zagospodarowania przestrzennego, to nawet jakby było w głębokiej promocji po 10 PLN - to i tak będę miał problem....
Mam już parę super sprzętów kupionych gdzieś po okazyjnej cenie i co? Nie komponuje się, źle wygląda, nie pasuje itd. Leżą na strychu i czekają na lepsze czasy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, że problemem z KD mogą być sprawy finansowe, ale jakoś nie mogę zrozumieć co ma z tym wspólnego żona ;) (co ją obchodzi jakie i ile klocków będzie stało pod tv)

No panowie nie może tak być Widać łańcuchy im się powyciągały pora skrócić kilka ogniw

Juz dzieci w szkole o tym wiedza, tak mi sie przypomnialo jedno wypracowanie w szkole:
Zdjecie slabej jakosci, wiec opisze pytanie nauczycielki:
"Jak postrzegamy role kobiety w zyciu mezczyzny?"

IMG_30991505380136.jpg


Ocena nauczycielki "1" (kiedys to bylo "niedostateczny")
"Prosze o stawienie sie wraz z rodzicami w sali nr.80 w dniu 26.11.13r o godzi 10:15"
;)
 

-paulo-

New member
Świetne hehe :)

A propo tematu to polecam HK AVR370 w stereo robi świetne brzmienie i w KD jest super.

Mam zestaw 5.0 na kolumnach JBL ES100+ES20+ES25C i sub jest w ogóle nie potrzebny.

Ale jak lubisz mieć problemy z rozpoznaniem siebie w lustrze podczas filmów lub muzy to zawsze możesz suba wsadzić :)

pozdro 4all
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Juz dzieci w szkole o tym wiedza, tak mi sie przypomnialo jedno wypracowanie w szkole:
Zdjecie slabej jakosci, wiec opisze pytanie nauczycielki:
"Jak postrzegamy role kobiety w zyciu mezczyzny?"

IMG_30991505380136.jpg


Ocena nauczycielki "1" (kiedys to bylo "niedostateczny")
"Prosze o stawienie sie wraz z rodzicami w sali nr.80 w dniu 26.11.13r o godzi 10:15"
;)

Dzieciak napisał prawdę od serca i dostał jeszcze pałę:) On akurat tak postrzega rolę kobiety:razz:
 

WiTT

New member
Bez reklam
Pewnie dzieciak nie trafił w hasła kluczowe dla tego zadania :p Mimo że nie popieram takiego postrzegania to jednak bym dzieciaka pochwalił za wyobraźnię a nauczycielkę opier... bo musiałbym brać dzień wolny aby do łaskawej Pani o 10:15(!) iść ;)

Ehh ten poziom akceptowalności WAF - bebza, nie poddawaj się, walcz dalej! :)

PS: bebza - to co tam masz na strychu na lepsze czasy? :)
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
He,he dobre, bardzo dobre. Pewnego razu pokazałem żonie kolce od kolumn podłogowych z sugestią, że będą stabilniej stały, to usłyszałem, że mogę sobie je wbić....w głowę :)
 

bebza

Member
dyzio4:

U mnie kolce od zawsze są kością niezgody.... Dzieciaki nonstop przeżywały głośniki zrzucając standy na kolcach z tych malutkich podkładek ochronnych...
Ale to nic - pod koniec roku mieliśmy remont. Przychodzę kiedyś do domu, patrzę głośniki poustawiane - myślę Jezus, super! Podchodzę bliżej, a tam ze wszystkich stendów kolce powykręcane! Wtedy powiedziałem dopiero Jezu!!!

WiTT:

Audio na strychy już nie wiele, ale takich rożnych gadżetów ułatwiających życie, dla których żonka nie znalazła miejsca jest sporo :)

Ale do tematu - avr370 paulo tez będę chciał sprawdzić.

Niestety na odsluch będę mógł się umówić dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. I jedno obiecuję, opisze swoje wrażenia i wybór, bo faktycznie jest tak, że ludzie pytają, pytają, a jak już coś tam wybiorą to mało jest informacji typu dzięki za pomoc - to było to czego szukałem!
 
Do góry