Ampli do Jamo s608

Kejup

Member
Bez reklam
Witam!
Znajomy postanowił zakupić kino oparte na jamo s608 (spodobały mu się jak grają u mnie i cenowo mu pasuje).
Napalił się na amplituner HK avr 165 stąd moje pytanko czy ten ampek pociągnie te kolumny?
Czy lepiej kupić avr 255 i zrezygnować z 3D?

Pozdro!
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak nie potrzebuje przepuszczać sygnału 3D przez amplituner to zdecydowanie 255 , mocno chwalony za dobre stereo w swojej cenie
 

Kejup

Member
Bez reklam
No właśnie ja też go przekonuje ale nie wiem czy mi się uda. Gdybym jednak nie namówił go na 255 to czy ten 165 da rade rozpędzić te kolumienki?
 

Kejup

Member
Bez reklam
No to GIT! Dałem mu jeszcze do rozpatrzenia Denona 1912 ale on chyba za bardzo najarany na HK. Zobaczymy co wybierze w końcu to jego kasa :)
 

Kejup

Member
Bez reklam
Witam!
Kolega właśnie wrócił z odsłuchu i bezkonkurencyjne dla niego okazały się kolumny Oli Roth 40 i zmienił zdanie co do Jamo i weźmie właśnie Oli. Jeśli chodzi o amplituner to najarany był na HK ale po odsłuchu stwierdził, że Onkyo 609 wymiata i bije na łeb wszystkie pozostałe amplitunery ( ponoć super mega dla niego szczegółowość i dynamika na takim zestawie).
Cenowo kolo mu to zestawił w ten sposób:
Onkyo 609 - 2200pln
Oli Roth 40 - 3270pln
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam!
Kolega właśnie wrócił z odsłuchu i bezkonkurencyjne dla niego okazały się kolumny Oli Roth 40 i zmienił zdanie co do Jamo i weźmie właśnie Oli. Jeśli chodzi o amplituner to najarany był na HK ale po odsłuchu stwierdził, że Onkyo 609 wymiata i bije na łeb wszystkie pozostałe amplitunery


z tym łeb na szyję to nie przesadzaj bo zapewne znajomy nie słuchał zestawów za kilkanaście tyś. zł ( ale w tej klasie cenowej ~2kzł , jest to bardzo funkcjonalny sprzęt - DLNA , muza flac z USB dość dużo wejść oraz spory zasilacz 610W - jeden z najmocniejszych i tutaj przebija sporo konkurencję )

z 609 będzie bardzo zadowolony z jego funkcji jak i dźwięku w kinie domowym , w stereo HK255 jest już troszkę lepszy

być może sprzedawca pozałączał wszystkie "ulepszacze" ( dynamiceq, audyssey ... ) i grało to bardzo dobrze nawet w stereo , ale oby te same funkcje włączył w domu

co do cen to pisz do blackninja - spokojnie kupi taniej
 

Kejup

Member
Bez reklam
No właśnie ja też się zdziwiłem, że HK mu mniej spasował ale może po prostu on ma inny gust muzyczny. A jeśli chodzi o ulepszacze to ponoć we wszystkich amplitunerach było poustawiane na przysłowiowe zero ale sprzedawcy chyba mają swoje triki szczególnie że mój znajomy nie za bardzo kuma taki sprzęt.

Do blackninja pisałem ale boję się że znajomek się za bardzo napali i kupi w tamtym sklepie. No cóż jego kasa.
 
Do góry