Ampli do Dali - Marantz?

MKa11

New member
Stwierdziłem, że powoli czas wymienić ampli na coś nowszego, głównie z HDMI/LAN. Wymagany niestety kolor srebny/złoty. Pokój ca 16m, głośniki Dali Suite 2.8, C0.7 i R.07. W 80-90% muzyka (stereo, od klasyki do metalu), reszta to filmy.

Budżet - ca 2.5k.

Ostatnio widziałem obniżone ceny na Marantza, 1602 i 5006, i zastanawiam się który wybrać. Nie jestem pewien czy 1602 nie będzie za słaby - ale może wystarczy?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Marantz, jak najbardziej i z tych dwoch tez 5006, nie ma watpliwosci. Ale skoro sluchasz glownie stereo, to moze wzmak stereo Marantz 6004 - bajka, kosztuje do 2 tys, a gra jeszcze lepiej jak ampli 5006
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Popieram kolegę. A tak Krzychu przy okazji, duża była różnica w stereo między ampli 6006 a wzmakiem PM 6004? Cały czas się zastanawiam czy różnica będzie aż tak odczuwalna i w co lepiej zainwestować? Pewnie wiosna mnie zastanie:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MKa11

New member
Stereo ostatnio w większości i tak leci w tle. co do wzmaka - zawsze mogę zostawić na dole soniacza ta-f770es na preout - ale chciałbym uniknąć zbędnych "gratów" w tym pokoju, a ten sony to raczej zjada marantza ;). W sypialni mam jeszcze starego denona avr1802, który daje radę jako okazjonalne kino domowe, a sony miał trafić do innego pomieszczenia z jakimiś monitorami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że jest różnica na korzyść Wzmacniacza i to duża. Żeby była jeszcze większa to potrzebny jest CD.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
duża była różnica w stereo między ampli 6006 a wzmakiem PM 6004? :)

To kewstia subiektywna; dla jednych duza, dla innych mniej. Dla mnie na tyle duza, ze warta zakupu, jesli ktos slucha muzyki. U mnie Ampli wywoływał uśmiech na twarzy, a co dopiero wzmak stereo. Powoli, dozbieraj. Ja tez chyba jednak bede kupowal po trochu, bo gdbym mial teraz wydac na 3-4 klocki to pewnie tez do wiosny :)
 

MKa11

New member
U mnie dźwięk i tak często będzie z CD (w tej chwil Denon dcd-755ar), FLAC z USB. Wiem że będzie trudno zastąpić wzmacniacz, ale chcę pozbyć się w salonie nadmiaru klocków audio, jednocześnie mogąc się cieszyć kinem domowym. Najchętniej wziąłbym marantza 1602 bo jest "niski" ale jeżeli różnica na korzyść jakości, nie głośności, będzie z 5006 to jakoś przeboleję ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he jedni chcą ograniczyć ilość klocków a inni specjalnie kupują aby poprawić jak najbardziej jakość muzyki. Ja też nie mam dużo miejsca ale taki PM 6003/6004 ładnie by się wpasował bo nie jest wysoki:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MKa11

New member
Gdybym mieszkał sam to klocków byłoby więcej niż mniej, ale niestety kobieta marudzi że tyle tego stoi i się kurzy ;p "szampański" wzmak sony wygląda rewelacyjnie ale na jego miejsce trafi głośnik centralny.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak szybko nie rezygnuj ze stereo, bo może się okazać że jak podłączysz ampli to jeszcze się będziesz przepraszać ze wzmacniaczem:) Chociaż na Marantz już nie jest tak źle.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry