Ampli do 1500 zeta

rafel1809

Member
Witam
Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem amplitunera za góra 1500zeta oraz zestawu głośników 5.0 - całość za 2700, max 3000zeta. Brałem pod uwagę:
- Onkyo TX-508,
- Pioneer VSX-820,
- Denon AVR-1611,
- Yamaha RX-V467.
W co tak naprawdę warto zainwestować na dłuższy czas? Sprzęt do filmów, trochę muzy, pow. ok 15m2.
Czytam opinię na forum i widzę, że teoretycznie Onkyo, ale bardzo mało widzę opinii o Denonie (jest trochę ale dla modelu 1911 - za drogi przynajmniej narazie), a brałem go najbardziej pod umagę
 

rafel1809

Member
To tylko jedna z opcji. 7.1 można również używać jako 5.0. Nawiasem mówiąc 1611 jest pięciokanałowy, ale czy to tylko jedyna różnica między tymi modelami? Chyba nie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lukaszko

New member
Też stoję przed podobnym dylematem i zastanawiam się nad dokładnie tymi modelami. No może onkyo 608 i denon 1911.
Bardziej składniam się ku denonowi bo widzę że fajne blurey wypuszcza 1611.

Bardzo duże pozytywnych opinii o onkyo widzę ale żadnych konkretów. Bardzo proszę o głębsze opisywanie zalet proponowanych ampli.
Może miał ktoś już doczynienia z najnowszymi modelami denona?

Swego czasu byłem zwolennikiem yamahy. Miałem 620 potem jakiś nowszy i byłem zadowolony ale czytam że teraz te tańsze to kaszanka. Tutaj też przydałyby się konkrety jak ktoś to krytykuje.
 

killpit

New member
Onkyo brzmienie a Denona wystarczy posłuchać że ostatnie Denony to plastikowe brzmienia jakie wykonanie taki dzwięk. :) to już nie ten Denon co 2-3lata temu a szkoda.
Kierowałbym się już bardzie w kierunku Onkyo,H/K
Natomiast 578 również ma zone2 jak i 508 :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
A czy 508 i 578 różni tylko skaler na korzyść 578? Czy są jeszcze jakieś inne różnice (oprócz ceny), bo na stronce EIC znalazłem tylko te?
 

lukaszko

New member
Onkyo brzmienie a Denona wystarczy posłuchać że ostatnie Denony to plastikowe brzmienia jakie wykonanie taki dzwięk. :) to już nie ten Denon co 2-3lata temu a szkoda.
Kierowałbym się już bardzie w kierunku Onkyo,H/K
Natomiast 578 również ma zone2 jak i 508 :)

Szkoda tylko że onkyo nie ma jeszcze jakiegoś fajnego blueray.
Chcę mieć ładny zestawik i nie mieszać a oprócz jakości chciałbym dlna i youtube.

Mimo wszystko bardzo bym prosił o więcej opinii kogoś kto słuchał denony 1610/11 1910/11.
 

rafel1809

Member
Kilka stówek więcej z powodu jednego bajeru (508 a 578)?
A w/w Pionner - bo rozumiem:
1. Onkyo
2. Denon
3. Yamaha
Gdzie Pioneer w tej "drabince"?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Bardzo proszę użytkowników (bądź znających się nie-użytkowników) o wyjaśnienie mi jeszcze 2 rzeczy odnośnie Onkyo 508, którego planuję zapodać.

1. czy posiada tego "sławetnego" pilota, na którym można zaprogramować wszystkie inne sprzęty (z lodówką włącznie :)), z tego co wiem, takiego wypasionego pilota ma 608 i mam nadzieję, że seria niżej też, jest to dla mnie dość istotne, bo po zakupie kompletu kd sprzętu RTV zrobi mi się sporo, więc pilotów będzie jeszcze więcej, a nie uśmiecha się wywalanie kolejnych stówek na logitecha

2. w innym wątku padło wcześniej pytanie o HDMI trough w trybie standby dla Onkyo 508, ale nikt nie odpowiedział. Dla mnie to też jest istotne, bo mam ten sam problem co opisywał pewien kolega tzn. z żoną, której w oglądaniu zwykłej TV nagłośnienie z KD może przeszkadzać. I czy standby działa tylko dla jednego, określonego HDMI (tak jak ktoś opisywał dla marantza czy denona, że np. na ostatnim HDMI przed wyłączeniem ampla czy na pierwszym porcie HDMI), czy też na wszystkie porty?

O ile pamiętam o pilotach Onkyo pisał gdzieś kolega killpit- czy możesz rozwinąć te dane, tzn. do jakich modeli Onkyo daje programowalne piloty?
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Właśnie się doczytałem w manualach dla Onkyo 608 i 508.


Piloty Onkyo 608 i 508 różnią się. W 608 ma oznaczenie RC-765M, a w 508 RC-764M. Rożnica tkwi chyba tylko w tym, że w pilocie do Onkyo 608 można wygrzebać potrzebny kod na ekranie (kody ciągnie chyba z pamięci amplitunera, no bo skąd miałyby się pojawić na ekranie te listy), w 508 trzeba wyszukiwać je z listy papierowej (czy elektronicznej). Obsługiwane kody takie same, wprowadzanie też, więc funkcjonalność w sumie identyczna.


Opis opcji HDMI Audio TV out identyczny dla obu modeli.

Czyli wszystko git malina.

Co ciekawego w porównaniu 508 z 608 na stronie Onkyo (opcaj compare) wychodzi na to, że 608 nie ma opcji biampingu! To spore zaskoczenie. A może to błąd w opisie, bo aż wierzyć mi się nie chce?

Wprawdzie do planowanych QQ5000 i tak pewnie nie będę potrzebował podłączenia bi-amp, ale przy jakichś mocniejszych kolumnach możliowość podpięcia dodatkowego zasilania wydaje się być bardzo przydatna. A tu taki ZONK w 608!

I jeszcze jedno- Onkyo 508 jest sporo niższy od 608 (ok. 2,5cm), co przy moim niezbyt pojemnym stoliku RTV jest potężnym plusem. Także pozostanę przy Onkyo 508. Chyba czas napisać do blacka o wycenę zestawu Onyo 508 z QQ5000 + oczywiście jakieś rozsądne kabelki.
 
Ostatnia edycja:

seba135

New member
cześć,
właśnie kupiłem onkyo 508 i nie moge nigdzie znaleźć listy z tymi kodami do programowania pilota
a w instrukcji sa tylko kody do urządzeń onkyo a trudno o telewizor tej firmy sam mam LG
a co do zestawu tego ampa z z quadralami to bardzo dobre połączenie specem od dzwięku nie jestem ale szczególnie przy głosniejszej muzyce brzmią super czyli głośno i czysto mam qq500 ale to raczej mała różnica a cały zestaw wyniósł mnie równo 2k :)
i jeszcze raz prosiłbym o jakiegos linka do tych kodów do pilota
 

seba135

New member
ok dzięki znalazłem tv LG dziala:)
ale dekodera telewizji N chyba sie i tak nie da zaprogramowac tym pilotem cos tak w sieci wyczytałem
a moze komuś się udało?
 

minimaxpl

New member
Witajcie. Podepnę się pod temat bo jestem na etapie szukania amplitunera dla siebie w okolicy 1500zł. W opisach przewijają mi się modele denona 1911, onkyo 608 i pioneer 920. Jak czytam to każdy model ma swoich zwolenników i przeciwników (w sumie jak chcecie sie wypowiedzieć to proszę) chociaż uważam ze każdy model powinno sie posłuchać przed kupnem i wybrać. Ale moje pytanie dotyczy poboru energii elektrycznej! Na tabliczkach znamionowych są kolosalne róznice np.: Pioneer -245Wat, Denon- 420W a Onkyo- 620 Wat!! Skąd takie róznice? Czy po samym właczeniu amlitunera pobór jest 620wat czy przy pełnej mocy muzycznej? Przecież to idzie zbankrutować na rachunkach za prąd.... Kto się zna niech się wypowie bo to też ma wpływ na model jaki sie wybierze chyba ze ktoś ma własną elektrownie...
 
Do góry