ampli ca540v.3 jaki efekt po podłączeniu przez pro out

eloma1

New member
Witam, mocno zastanawia mnie efekt uzyskany poprzez podłączenie amplitunera ca 540 v.3 poprzez audio pro out ze wzmacniaczem stereo.Jaki rodzaj dzwięku wtedy uzyskamy?Czy warto kupować amplituner do połączenia ze wzmacniaczem stereo? Generalnie czy uzyskamy przestrzenność ,której brakuje przy podłączeniu bezpośrednio do wzmacniacza 2-kanałowego.
Posiadam wzmacniacz Vincenta SV-233, głośniki kef iq7se.Liczę na pomoc:eek:k:
 

sempik

New member
Jeśli mówimy tylko o stereo to da ci to możliwość zabawy wirtualnymi trybami, rozbijąjącymi dźwięk na n-głośników. Pobawisz się tak tydzień, może dwa. Stwierdzisz, że bardzo fajne... i wrócisz do słuchania na dwóch głośnikach;)
Co innego, jeśli rozbudowałbyś zestaw pod KD.
 

eloma1

New member
A więc tak-generalnie raczej słucham tylko muzyki i dlatego też kupiłem integre stereo, zresztą można o tym poczytać w moim starym wątku, decyzja była słuszna, ale czasami trzeba coś obejrzeć i tutaj pojawiły się przemyślenia, jak to zrobić by kino domowe też cieszyło dzwiękiem przestrzennym.Trafiłem na artykuł o podłączeniu ampitunera av do zmacniacza stereo służącego za koncówkę mocy.Papier przyjmie wszystko, chcałbym się dowiedzieć czy rzeczywiście uzyskamy fajny efekt w kinie, można by wtedy dokupić głośnik centalny i suba (tylnich raczej nie bo brak możliwości).Zainteresował mnie ampli ca 540v.3 ma świetne recenzje, ale jak działa przy podłączeniu przez audio pro out ze wzmakiem stereo?
 

don111

Banned
eloma1 napisał:
Czy warto kupować amplituner do połączenia ze wzmacniaczem stereo? Generalnie czy uzyskamy przestrzenność ,której brakuje przy podłączeniu bezpośrednio do wzmacniacza 2-kanałowego.
Posiadam wzmacniacz Vincenta SV-233, głośniki kef iq7se.Liczę na pomoc:eek:k:
a jak dokupisz śmigło do samochodu to czy samochód poleci ?

jaką przestrzenność ? przecież to będzie ten sam dźwięk z Vincenta, pogorszony nieco przez przedwzmacniacz amplitunera
 

eloma1

New member
A może chociaż troche poleci?To po co są robione wyjścia na końcówke mocy? Bo jeżeli amplituner przetworzy dzwięk na przestrzenny np. w trybie dolby pro logic to taki zostanie podany na wzmacniacz a ten odegra dzwięk przetworzony przez żródło czyli amplituner w formie souround- chyba? A gdy dodamy głośnik centralny i suba podłączony do ampli to uzyskamy efekt kina domowego tylko bez tyłów czy jak? To są takie moje przemyślenia, ale każdy się może mylić.:confused:
 

don111

Banned
Poczytaj najpierw o dolby prologic, taki dźwięk jest tworzony przy dodatkowej pomocy centralnej kolumny i surroundów
same fronty cudów nie zdziałają, lepiej zagra sam wzmacniacz albo wzmacniacz podpięte pod preout amplitunera (w trybie stereo) od stereo z samego amplitunera albo od dowolnego prologic, dts neo itd

wyjścia na końcówkę mocy są po to aby poprawić brzmienie (głównie frontów), podobna cenowo końcówka mocy albo wzmacniacz gra ze 2 klasy wyżej od amplitunera (zwykle jest to wielka kiszka w stereo)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

eloma1

New member
W takim razie rozumuje że należy dać sobie spokój z kombinowaniem ampli bo i tak to nic nie da, a może jeszcze pogorszyć to co w sumie jest niezłe.Myśle jednak że przy wzmacniaczu stereo który odtwarza ścieżkę dzwiękową z filmu może brakować basu bo nieda się podłączyć suba.Ale chyba taka jest cena za świetną muzykę, której słucha się częściej niż ogląda filmy.

Wczoraj rozmawiałem z fachowcem z TopAudio facet znał się.Generalnie można sobie darować takie rozwiązanie bo tryb sztucznego wirtualnego dzwięku jest do kitu, lepiej grać stereo, bo nie ma zakłuceń, jak już poprawiać to trzeba iść w pełne kd z tylnymi głośnikami, wtedy podłączenie fontów przez pro out ma sens bo poprawa dynamikę przednich gośników.
I koniec wątku:mrgreen:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry