Ampli + 5.0 za około 2500zł?

6acek

New member
Tak, wiem, jest już dużo takich tematów, sam już podobny zakładałem. Ale nadchodzą dni w których chcę wyłożyć pieniądze na KD. Dużo wydać nie chcę, bo nie mam wielkich zarobków, mam dopiero 23 lata, więc myślę, że jeszcze mam dużo czasu w życiu by pozwolić sobie na coś naprawdę porządnego.
Uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i czasem pograć na konsoli, a przy tym wszystkim najbardziej podnieca mnie dźwięk, więc musi być dobry. Miałem coś kupić na początek _naprawdę_ taniego, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia więc mam +/- 2500zł.
Więc:

pokój: około 18m2 (blok), ale umiejscowienie go i rozkład mebli pozwala na instalację KD na około 13/14m2.
wykorzystanie: 33% muzyka, 33% filmy HD, 33% xbox360
muzyka: industrial, rock, elektronika, NIN, The Racounters, Marilyn Manson, Pink Floyd, Bowie...
tv: Sharp LC-40LX705E
inne: możliwość podłączenia iPod Touch, min. 4 wejścia HDMI.

Założyłem ten temat ponieważ każdego dnia szukając informacji na temat ampli czy kolumn zmieniałem zdanie (co kupić) częściej niż skarpetki.

Więc moje propozycje to:
Pioneer 820
Onkyo 577 / 508

Pioneer elegancki, często polecany i ma możliwość podłączenia ipoda.

Głośniki:
Jamo 506, Jamo 606, najbardziej by mi pasowały pod względem estetycznym.
Tutaj mam dylemat. 506 tańsze bez głośnika niskotonowego. 606 częściej polecane, ale zastanawiam się czy mi potrzebny wbudowany sub.
Czy np Jamo 506 HCS3 zagrają równie dobrze gdy dokupię w przyszłości SUB? Gdzieś wyczytałem, że ten w kolumnach w 606 nie ma się jak do oddzielnego prawdziwego.
Quadral 5000. Wydają się być dobre, ale są brzydkie :D.
Myślałem jeszcze nad Heco Victa 500.

Pytanie też, które z ww. będą najlepsze do muzyki jakiej słucham.
Na "mega" basie mi też nie zależy, byle był ciepły i przyjemny.

Odtwarzacza DVD/BD na razie nie będę kupował, ten w konsoli wystarczy. Ale chcę kupić odtwarzacz multimedialny Asus O!Play.

Chcę się wybrać na odsłuch, ale muszę wiedzieć jaki sprzęt wybrać do odsłuchu.
Na odsłuch chce wziąć płytkę NIN, MANSON, Pink Floyd...

Jak ktoś ma magazyny z testami ww. sprzętu poproszę o skany, lub wskazanie numeru. Testy w internecie też poproszę.

Uprzejmie proszę o jak najbardziej wyczerpujące odpowiedzi z uzasadnieniem i o ew. wskazanie znaczących różnic pomiędzy różnymi modelami.


Pozdrawiam.

ps. Onkyo 608, na ten moment za drogi dla mnie, ale proszę o napisanie co daje ten THX. Przecież to podobno tylko certyfikat.
 

pkomp

New member
pionek nie obsłuży poprawnie jeśli masz iOS4.1 - czytaj tematy które się ukazują na forum - zresztą zawsze możesz podłączyć analogowo - z mp3 i tak nie ma co się spodziewać jakiegokolwiek brzmienia wartego uwagi

Zastanów się raczej jakiego brzmienia oczekujesz (ciepłe jaskrawe itp) bo rodzaj muzyki nie gra roli jak to niektórzy wmawiają a na odsłuch najlepsza jest muzyka klasyczna z pełnym zakresem dynamicznym i pełnym pasmem czego żaden utwór muzyki nowoczesnej nie zapewni szczególnie w sferze dynamiki
 

6acek

New member
iOS mam 3.0 i nie zależy mi na dzień dzisiejszy na nowszym os. Zdaję też sobie sprawę z tego jak brzmią mp3. Ale dużo płyt audio mam właśnie przeniesionych na bezstratny format Apple, gdyż używam iTunes jako odtwarzacza na pc, a ipody obsługują ten format.
Z drugiej strony by ampli posiadało możliwość podpięcia iPoda nie jest najważniejsze, ale mam 2 ipody i miło by było gdybym mógł czasem je podłączyć.

Mam w kolekcji płyt audio też muzykę klasyczną np. Mozarta więc na odsłuch na pewno zabiorę.

Kiedyś też w stanach w jednym sklepie widziałem prezentację głośników z certyfikatem "Monster THX"(?), nie pamiętam marki. Ale był pokazany koncert muzyki klasycznej, gdzie kamera wędrowała między muzykami, a Ty miałeś wrażenie jakbyś sam między nimi chodził. Robiło piorunujące wrażenie, zna ktoś może takie płyty?

Jeżeli chodzi o dźwięk to chciałbym by dźwięki się nie zlewały, były wyraźne, czyste, raczej ciepłe szczególnie w muzyce gitarowej, której na co dzień słucham.
 

marecki6

New member
Bez reklam
jezeli jest to otwarta przestrzen to nie ma znaczenia ze ustwienie sprzetu to 14m2 bo bedzie to musialo wypelnic dzwiekiem cala powierzchnie .... jezeli wyglad pioneera ci pasuje wraz z jego funkcjonalnoscia i szukasz cieplego brzmienia to powinien spelnic twoje oczekiwania nie mniej jednak odlsuch bedzie konieczny... co do glosnikow to glosnik basowy w jamo s606 nie pelni roli sub'a - jest poprostu glosnikiem basowym o mozliwie duzych wymiarach - sub'a zastapi moze na poczatku ale do kina osobny subwoofer jest konieczny natomiast do muzyki kolumny te maja wystarczajaca ilosc basu i jak na taka powierzchnie beda lepszym wyborem niz 506 oczywiscie pod warunkiem ze ich brzmienie bedzie ci pasowac ... krotko mowiac w teorii zestaw pioneer 820 + jamo s606 powinno spelnic oczekiwania ale zweryfikaujesz to tylko i wylacznie podczas odsluchu ... jezeli mozesz dolozyc troskze to polecam pioneera vsx-919 albo 1019
 

killpit

New member
Denon raczej odpada z Jamo gra tragicznie a głośniki są OK
Skupiłbym się nad Pioneer 920 i Onkyo578 raczej ten kierunek bym obrał przy twojej muzyce

Redcoon to szmugler nie ma żadnego sprzętu z polskiej dystrybucji raczej omiń dużym łukiem.
Pogadaj z Blackninją na temat cen ma lepsze :)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Jak dla mnie wręcz odwrotnie. Pioneer beznadziejny, a Denon przynajmniej coś zagra, dlatego najlepiej odsłuchać.
 

6acek

New member
No to ciężka sprawa. Pionner nie, Denon nie, Yamaha pewnie też odpada. Pozostaje Onkyo :). I tak będę musiał pewnie wszystkich odsłuchać. Czy odpowiedniki poszczególnych modeli (np. Pioneer najnowszy 820 i poprzedni 819) z przed roku w jakości odtwarzanego dźwięku bardzo się różnią, czy to głównie odświeżenie modelu?

Jeszcze mam pytanie odnośnie HDMI. Na Wiki pisze, że już 1.3 obsługuje 3D, a wszyscy producenci Ampli, "mówią", że u nich od 1.4. Jak to z tym naprawdę jest? Kwestia oprogramowania?
Chyba nigdy w to nie będę inwestował ponieważ uważam, że 3d na TV to nie najlepszy pomysł. Największe wrażenie robiło na mnie w Kinach IMAX, bo wzrokiem nie sięgałem poza kadr, a już na zwykłych ekranach kin to wrażenie otaczającej Cie akcji zanikało.
 

moods

New member
Denon raczej odpada z Jamo gra tragicznie a głośniki są OK
Skupiłbym się nad Pioneer 920 i Onkyo578 raczej ten kierunek bym obrał przy twojej muzyce

Redcoon to szmugler nie ma żadnego sprzętu z polskiej dystrybucji raczej omiń dużym łukiem.
Pogadaj z Blackninją na temat cen ma lepsze :)
I co z tego,że mają nie z asortymentu oficjalnego dystrybutora? Nie wprowadzaj ludzi swiadomie w błąd!!!! Koleżko wiele razy kupowałem sprzęt z UE np Pioneera. Certyfikat gwarancyjny obejmuje 12 miesięczną gwarancję Producenta realizowaną w DSV!!!!!!!!! Sam osobiście miałem problem ze swoim amplem i bez najmniejszych problemów był naprawiony w ramach gwarancji.Oficjalny dystrybutor ma obowiązek naprawić sprzęt jeżeli jest on wyszczególniony na karcie gwarancyjnej producenta. Trzeba mieć oryginalną kartę gwarancyjną i paragon z numerami referencyjnymi(każdy paragon i faktura je posiada).Tylko naiwniacy którzy nie są w temacie słuchają takich ludzi jak ty i dają sobie nawijać makaron na uszy, który jest czystą abstrakcją za którą płaci się dużo więcej niż powinno.
 

LUPO78

Banned
I co z tego,że mają nie z asortymentu oficjalnego dystrybutora? Nie wprowadzaj ludzi swiadomie w błąd!!!! Koleżko wiele razy kupowałem sprzęt z UE np Pioneera. Certyfikat gwarancyjny obejmuje 12 miesięczną gwarancję Producenta realizowaną w DSV!!!!!!!!! Sam osobiście miałem problem ze swoim amplem i bez najmniejszych problemów był naprawiony w ramach gwarancji.Oficjalny dystrybutor ma obowiązek naprawić sprzęt jeżeli jest on wyszczególniony na karcie gwarancyjnej producenta. Trzeba mieć oryginalną kartę gwarancyjną i paragon z numerami referencyjnymi(każdy paragon i faktura je posiada).Tylko naiwniacy którzy nie są w temacie słuchają takich ludzi jak ty i dają sobie nawijać makaron na uszy, który jest czystą abstrakcją za którą płaci się dużo więcej niż powinno.
tylko że na onkyo masz trzy lata po zarejestrowaniu na stronie e.i.c i e.i.c jest oficjalnym dystrybutorem onkyo na Polskę
 

killpit

New member
Widzisz kolego ja zajmuję się sprzętem i montażami od prawie 8lat i wiem jak wyglądają sprawy serwisowe w Polsce.
Proponuję zadzwonić do serwisu Horna,Audioklanu,EiC i zapytać się jak to jest.
Uwierz mi że nie jest kolorowo więc nie gadaj bzdur tylko się dowiedz najpierw (DSV to wyjątek :) )
 
Do góry