Ampli+2.1 do 2kzl

macinus

New member
Mam Pionka 5080xa i Bluray Lg bd390. Chcę kupić amplituner i kolumny 2.1 lub 2.0 i w przyszłości rozbudować o pełne 5.1 lub 7.1. Nie jestem audiofilem. Pokój 20m2. Co można w tej cenie kupić dobrego?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
w miare dobre kolumny frontowe.
nie napisales nic o budzecie na ampli.......
 

macinus

New member
Na całość mam 2tyś. Jak pisałem nie jestem audiofilem po prostu chcę aby w miarę dobrze oglądało się filmy
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
gdybys przed zadaniem pytania na forum choc troche sie wysilil i poczytal jakikolwiek watek
na temat amplitunerow KD wiedzialbys ,ze na "w miare" ampli trzeba wydac minimum 1,5 tys.
tak wiec na twoje pytanie odpowiedz brzmi - zaden ! (napewno nie nowy)
jesli nie planujesz zwiekszyc budzetu ,ani kupowac uzywki pozostaje ci spacer po marketach i kupno.... czegokolwiek...
 

macinus

New member
A taki? Pioneer VSX-519V-S. Dostępny w euro za 999zl. Czy ten jest "w miarę". Ludzie kochani jak nie chcesz odpowiadać to nie odpowiadaj. Ja się na tym mało znam więc pytam. Gdyby to było takie proste to posortowałbym cenowo wszystkie ampli i wybrał ten co kosztuje jak najbliżej 1,5k tak?
 

marecki6

New member
Bez reklam
wiec majac bluray potrzebujesz ampli z kodekami dzwieku HD abys mogl sie cieszyc pelnia jakosci BD :) tak wiec najtansze sensowne ampli z odpowiednimi kodekami to onkyo sr308 a pozniej pioneer 819, onkyo 507 lub 577 ...chcac sie zmiescic z ktoryms z nich plus kolumny w kwocie okolo 2tys pozostaje ci zakup jamo s718 bo w tej kwocie nic sensowniejszego raczej nie kupisz jednak kupujac te jamo musisz liczyc sie z tym ze ciezko bedzie ci pozniej dobrac reszte glosnikow pod wzgledem kolorystycznym dlatego proponowalbym dolozyc te 300zl i kupic fronty jamo s606 i onkyo sr308 ... chociaz najlepszym rozwiazaniem byloby kupno ampli 7.1 aby moc wykorzystac opcje biampingu w s606 no ale na to trzeba wiecej kasiorki ... a tak juz lekko offtopowo ludziska przestancie powtarzac stwierdzenie "nie jestem audiofilem wiec nie potrzebuje wypasionego sprzetu" bo przede wszystkim sprzet audiofilski to segment cenowy conajmniej kilkukrotnie drozszy a zalozenie ze wystarczy mi najtanszy sprzet na rynku znika w momencie kiedy pojawia sie mozliwosc odsluchu troche drozszego sprzetu i wtedy jest bol bo okazuje sie ze dokladajac czasami 300-500zl moglismy miec znacznie lepiej brzmiacy zestaw
 
Ostatnia edycja:

macinus

New member
Oj w końcu duża pomoc. Jasne, że 3 stówki jeszcze dozbieram. Dzięki serdeczne za naprowadzenie i przynajmniej wiem czego szukać.
 

killpit

New member
Zgadzam sie z Marecki6. Natomiast polecam Yamo 606 i do tego ONKYO 577 ponieważ ma dobry zasilacz 480W i spokojnie sobie poradzi z tymi kolosami i ma wsio co będziesz potrzebował.
Pogadaj z Blackniinja on zawsze ma złote środki na ceny hehe :razz:
 

marecki6

New member
Bez reklam
oczywiscie propozycja onkyo 308 to kompletne minimum ze wzledu na cene bo taniej z kodekami hd sie nie da ale oczywiscie jezeli jest taka mozliwosc to warto brac cos mocniejszego :)
 
Do góry