ampli + 2.0

goki

New member
Witam,

Przymierzam sie powoli do zakupu amplitunera oraz kolumn (na razie tylko fronty, w dalszej przyszlosci rozszerzenie do 5.1, dalsza przyszlosc = raczej na pewno nei ten rok kalendarzowy), w zwiazku z tym chcialbym was prosic o rade.
Najpierw moze troche informacji. Pokoj w sumie ma okolo 32m^2 (salon + aneks kuchenny), rzut z wymiarami oraz planowanym (na oko) rozmieszczeniem dostepny pod adresem goki.vizz.pl/audio.png (i chyba tez udalo sie dodac jako zalacznik)

Docelowe wykorzystanie tego zestawu to:
- 50% - gry - ps3, ps4
- 30% - muzyka, glownie elektroniczna (gatunkowo dominuje drum and bass, minimal), ale takze duzo wszelkiego rodzaju muzy z damskim wokalem (regina spektor, florence and the machine, lykke li, cat power)
- 20% - filmy i seriale

Poza tym, ze chcialbym zeby ten zestawik gral mozliwie jak najlepiej, to mam pare oczekiwan od amplitunera z punktu widzenia funkcjonalnosci:
- HDMI in na froncie
- AirPlay
- wbudowany/mozliwosc podlaczenia kontrolera wifi mile widziane
- usb na froncie w celu podpiecia ipoda takze mile widziane
Przy czym te dwa ostatnie wymagania, nie sa az tak wazne i moge na nie przymknac oko.

Plan mam taki, zeby wybrac kilku potencjalnych kandydatow i pozniej udac sie na odsluch i zamknac tym sprawe :)

Po przegladnieciu tego forum oraz wszelkich zasobow w internecie chwilowo mam takie ampli na liscie:
- Marantz nr1504
- Denon avr-x2000
- Yamaha rx-v673/675

Z kolumn to trudniejsza sprawa i chwilowo na liscie mam jedna/dwie pozycjie:
- JBL Studio 180 (albo 190)

Czy moglibyscie cos doradzic, jakie kolumny jeszcze przesluchac, moze jakis inny ampli?

Budzet na ten zestaw to 4000 zl, raczej nie chcialbym go przekroczyc (i tak juz podnioslem z pierwotnych 3 tys ;) )

I tak na koniec jeszcze, polecacie jakiejs miejsce na odsluch w krakowie?

Z gory dzieki za wszelka pomoc i udzielone rady
 

Attachments

  • audio.jpg
    audio.jpg
    13,2 KB · Wyś: 88

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Twój metraż celuj w JBL Studio 190 lub nowe Studio 280. Z wymienionych amplitunerów ja bym wybrał Denona X2000. Rozważ też Harmana avr270. Zerknij jeszcze na kolumny Klipsch-a. Do muzyki, której słuchasz będą ok.
 

goki

New member
warto isc w studio 280? sa sporo drozsze, a z tego co widzialem pare opinii na necie to roznic zbyt duzych ponoc nie ma
klipscha jakis konkretny model moglbys podac? to moj pierwszy zestaw wiec nie znam sie zbyt dobrze

popatrze tez na tego harmana, dzieki!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie odsłuchiwałem Studio 280 więc nie wie czy są różnice w brzmieniu. Na pewno w wyglądzie są. Ale to nie jest tak istotne. Przede wszystkim łatwiej Ci będzie w przyszłości skompletować cały zestaw bo seria Studio 1 jest już wycofana i na rynku zostały już pewnie pojedyncze sztuki. Najlepiej by było Klipsch RF62 tylko te dość drogie więc zerknij na F20/F30 lub nowsze KF-26/28.
 

goki

New member
ktos inny moze sie wypowiedziec w sprawie studio 190 vs 280?

o dziwo w necie (ceneo :<) te rf62 sa prawie najtansze...

troche z innej beczki, przy budzecie ktory podalem, lepiej kupic 'slabszy' ampli, a lepsze kolumny czy na odwrot? ew jak byscie podzielili srodki miedzy kolumny/ampli?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Klipsch RF 62 najtańsze? Nie wiem czy zauważyłeś, ale ta cena ponad 2k to cena za sztukę? JBL Studio 280 kosztują ok. 1700zł za sztukę. Oczywiście to ceny wyjściowe i pewnie mozna się nieźle jeszcze potargować. Co do kolumn JBL napisz do Blackninja, bo on siedzi w tym temacie i coś więcej może powiedzieć. Zawsze lepiej kupić droższe kolumny niż elektronikę, bo tą szybciej zmienisz. Oczywiście wszystko musi mieć też ręce i nogi. Nie kupisz kolumn za 4k ( para) a ampli za 1200zł, bo to nie bardzo ma sens. Wzmak też musi być na jako takim poziomie aby mógł wycisnąć z kolumn wszystko co najlepsze:)
 

goki

New member
no mowilem ze sugeruje sie ceneo i pokazal jakies rf62 za 1400 sztuka, w tym samym sklepie za 2k sa rf62 II

zakladalem budzet 4k na ampli + kolumny, reszte bede dokupowal stopniowo, wzmak pewno na samiutkim koncu (bo zestaw ma sluzyc glownei do gier i filmow, a srodki sa ograniczone :( )
raczej bym nie chcial wydac na to wiecej, bo i tak juz podnioslem z 3k, ale widze ze moze bedzie trzeba :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak, to jest niby ta seria I, teraz już są RF 62 II. Tylko ciekaw jestem czy faktycznie te sklepy z ceneo je posiadają na stanie?, bo wielokrotnie się spotkałem że w necie były niby dostępne a jak się dzwoni to już niestety nie mają.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W takim pomieszczeniu to JBL Studio 280 lub nawet Studio 290. Co do róznic w porównaniu z serią 1 to są namacalne! Po pierwsze kolumny niżej schodzą, maja lepszą przestrzeń i czytelniejsze wysokie tony, druga sprawa to wygląd i wykonanie rewelacja.
 

goki

New member
dzieki za info, 290 raczej odpadaja ze wzgledu na cene :/ 280 to tez juz bedzie sporo ponad przewidziany budzet, ale juz predzej przejdzie ;)

pytanie laika: jak sie kupi za slabe kolumny w odniesieniu do wielkosci pomieszczenia, to co konkretnie jest nie tak? ;)
 

goki

New member
ok, a jak pozniej bedzie dokupiony sub, to sie jakos wyrowna czy mimo wszystko?

mysle, ze pierwsze zestawy jakie bede chcial odsluchac to denon avr-x2000 z tymi jbl 280 i yamaha rx-v673, ma ktos podobny zestaw? jak chodzi? :)
i pewno ktores z tych klipsch co Pawel_sz85 wymienil
marantz nr1504 i hk avr270 chwilowo odpadaja z rywalizacji ;)

druga sprawa: jak sie ma yamaha v673 do v773? ta druga ma pre out, poza tym sa zblizone, a czy sa jakeis roznice w graniu?

i ostatnie, polecicie dobre miejsce w krakowie na odsluch?

dzieki za wszelka pomoc jak na razie:)
 
Do góry