Ampituner sieciowy ~1500zł

BonoRono

New member
Witam. Stoję przed wyborem amplitunera (dzięki forum kupiłem tv z którego jestem niesamowicie zadowolony), więc zwracam się z prośbą o radę bardziej doświadczonych użytkowników.

Będzie to mój pierwszy amplituner, więc doświadczenia w tym temacie brak.
Dopiero kompletuję moje KD. Kolumny frontalne to własnoręcznie robione podłogowe TL z głośnikami STX AWX. Na tył mam małe monitory magnata. Sub aktywny to także własnoręczna produkcja - takie małe hobby (chociaż przy tych kolumnach obecnie suba nie używam).

Jeśli chodzi o preferencje dźwiękowe to ciężko porównać z seryjnymi zestawami, więc charakter dźwiękowy amplitunera możemy odłożyć na bok - chciałbym aby był w miarę uniwersalny - będę trochę "żonglował" głośnikami. Pokój 18m2.

A teraz moje wymagania:
- w zupełności wystarczy mi 5.1, z jednym wyjściem hdmi
- użytkowanie UPC 40%, film 20%, muzyka 30%, gry 10%
- chciałbym aby ampli był czymś w rodzaju klocka zarządzającego- będę miał podpięty dekoder UPC, PS3, Laptop, TV to Panasonic G30
- ampli musi mieć koniecznie możliwość automatycznego ustawiania dźwięku
- bardzo zależy mi na wygodnej obsłudze DNLA, wygodny streaming ze smartfona lub laptopa - i na tym chciałbym się skupić.

Po wpisaniu mojego zakresu cenowego w allegro znalazłem 4 amplitunery:
- DENON AVR-1612
- YAMAHA RXV-573
- Onkyo TX-NR414
- PIONEER VSX-527

Nie mam żadnych urządzeń z "i" na początku więc te dodatkowe wejścia/ładowarki/iTunes mnie nie przekonuje. Chciałbym aby była łatwość użytkowania z androidem i windowsem.

Który z tych 4 modeli był by najlepszy na początek?

Z góry wielkie dzięki za wszytkie odpowiedzi.
 

BonoRono

New member
Wydaje mi się że Onkyo 414 nie posiada autokalibracji - jakoś nie mogę się doczytać. Mylę się? 515 już 600zł drożej
 

BonoRono

New member
Faktycznie denon 1612 nie obsługuje sieci, dopiero model 1713 posiada Airplay ale kosztuje ~1800zł.

Natomiast Pioneer współpracuje tylko z urządzeniami apple.

Więc z tej całej czwórki pozostaje tylko yamaha. Chyba, że zwiększę budżet.
 
Do góry