Ampituner do kina do 12 tys.

sacradice

New member
Witam,
Zacznę od tego,że mam już kino, ale chcę poprawić dźwięk. Aktualnie posiadam amplituner Denon AVR-1803, DVD Denon 2800 MKII połączone Coaxialem Fadel art digilitz to do kina a do stereo Van Den Hul VdH D102 mkIII do tego kolumny Avance Omega MKII cały zestaw ( 509 front, 504 centralny i 503 surround) podłączone kablem Van Den Hul magnum. do tego subwoofer Paradigm Servo 15 Chcę poprawić dźwięk w stereo. Na początek myślałem o wymianie amplitunera. Tu myślałem o:
- Arcamie AVR 500
- Denonie AVR 4311
- Onkyo 5008
- Marantz SR 7005
Chcę usłyszeć więcej szczegółów. Mój obecny system ma dźwięk lekko przytłumiony. Czasem mam wrażenie jak bym słuchał muzyki przez zasłonę. Dźwięk Talerzy jest wycofany . Jak gdyby w tle a powinny podkreślać akcenty. Wokale też nie są przekonujące. Mark Knopfler nie ma tej charakterystycznej chrypki. Wiem, że powinienem zastąpić amplituner dobrym wzmacniaczem ale żona upiera się przy kinie a nie mam możliwości postawienia dodatkowego systemu stereo. Oczywiście zanim coś zmienie to odsłucham, ale chętnie poznam wasze opinie. Może gdzie indziej leży problem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tego co napisałeś myślę że Twój poziom oczekiwania to jednak Pioneer Susano . Ale musiałbyś jednak dozbierać trochę kasy .
 

sacradice

New member
Witam,
Niestety nie ta półka cenowa. Do niego trzeba by wymienić wszystko co mam na nowe i jeszcze jeden dodatkowy klocek w postaci tunera. Pewnie to fajny sprzęt ale...No właśnie. Zbyt wiele musiał bym zmienić. miałen nadzieję na nieco mniejsze zmiany.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sacradice

New member
Gdzieś wyczytałem, że AVR 500 od strony dźwiękowej jest podobny a różnice pomiędzy 600 a 500 polegają na wyposażeniu. Myślisz, że wymiana amplitunera istotnie poprawi coś w moim systemie? Szczerze mówiąc myślałem bardziej nad Denonem 4311. Arcam mi wizualnie nie pasuje ale tu wygląd nie jest najważniejszy. Tylko czy ta wymiana przyniesie istotne zmiany. Czy mój amplituner jest rzeczywiście najsłabszym ogniwem w moim systemie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sacradice

New member
Powstaje tylko pytanie czy poprawi to dźwięk mojego systemy. Czy nie okaże sie, że Denon ma taką właśnie charakterystykę brzmienia. A może to nie amplituner ponosi winę za takie brzmienie mojego systemu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety nie znam Twoich kolumn. Ale odsłuchując na Kefach XQ40 - Denon dawał najwięcej szczgółów
 

sacradice

New member
Czyli powinno się poprawić brzmienie? Pytam bo namawiano mnie na Arcama lub w ostateczności na Onkyo. Sugerując, że Denon i Marantz to jedna stajnia i raczej daleka od dobrego stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
Denon i Marantz są obecnie tylko holdingiem, więc chodzi tylko i wyłącznie i kapitał i udziały, osobę zarządzającą. Tyle. Jeżeli chodzi o podzespoły w jednym i drugim jest to indywidualna sprawa każdej marki i nie jest to to samo, z resztą jak pójdziesz na odsłuch, to usłyszysz na 100% różnicę. Ten co to mówił nie pojmuje chyba zasad działania holdingu. Firmy będące w holdingu bardzo często ze sobą nadal konkurują (np. Media i Saturn). Wiesz jak jest... Jak w DVD Onkyo był kiedyś Pioneer, obecnie jest inna marka (ale nie będę robił kryptoreklamy), to nikt nie pisał o holdingu:p Hahaha:)
 

jaro67

New member
Za cenę Denona prawie 8000 tyś to zdecydowanie wolał bym i polecał Emotive XPA-5+UMC-1 Zdziwisz się jak zagra w stereo,odkryjesz na nowo swoje płyty CD
 

jacekf

New member
Wypożycz za kaucją Arcama 500 lub 600 , Denona 4311 i Onkyo 5008,odsłuchaj w domu na swoim sprzęcie i porównaj.Wg mnie to najlepsze rozwiązanie.Da Ci odpowiedż,jak te ampltunery zgrywają się z Twoimi pozostałymi klockami,jakie masz osobiste muzyczne preferencje przy uwzglednieniu,być może specyficznej akustyki Twojego pokoju.Dodam,że miałem Denona 4306, CA 650R,odsłuchiwałem Onkyo 5007.Obecnie posiadam Arcam AVR600(ale z zupełnie z innymi klockami,jak Twoje) i dla mnie jest bezkonkurencyjny(dżwięk,potęga i moc).Ale to są moje wrażenia z odsłuchu,Ty możesz mieć zupełnie inne.
 

Cyborg65

New member
Witam

Zastanawiam się tylko czy oby wybrana droga do osiągnięcia zamiarów jest właściwa. Pchać na siłę pieniądze w amp wielokanałowy dla osiągnięcia lepszego stereo. Zastanów się nad wzmacniaczem stereo i daj sobie spokój z ampkami KD . Wydając połowę tej kasy osiągniesz zdecydowanie lepszy efekt.
Oddajmy cesarzowi to co cesarskie............
Jeśli to co masz pasuje ci w KD
P:lol:zdrawiam
PS
W tej cenie to się łapie pion LX 83 mi się mocno podoba w stereo. Ale gdzie mu do wzmaków stereo za 4-5k PLN
 
Ostatnia edycja:

sacradice

New member
Za cenę Denona prawie 8000 tyś to zdecydowanie wolał bym i polecał Emotive XPA-5+UMC-1 Zdziwisz się jak zagra w stereo,odkryjesz na nowo swoje płyty CD
Tylko gdzie tego można posłuchać? i ewentualnie kupić? Prezentuje się wspaniale. Wygląda mi to na amerykański sprzęcik. Jeśli tak to jak wygląda sprawa zasilania i czy robią do tego odtwarzacze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli wracamy do wzmacniaczy i do sekcji stereo muzyki to zacznij od Advance Acoustic który ma jako jeden z nie wielu zasilacz w klasie A.
Do tego konieczny byłby CD tej firmy.
Ale znaczną poprawę usłyszysz też ze wzmacniacza Naima czy Arcama
 

jaro67

New member
Tylko gdzie tego można posłuchać? i ewentualnie kupić? Prezentuje się wspaniale. Wygląda mi to na amerykański sprzęcik. Jeśli tak to jak wygląda sprawa zasilania i czy robią do tego odtwarzacze.
Kupić na ich stronie działa u nas bez problemu [ ma wbudowany zasilacz ] łącznie z radiem a CD mają w ofercie i to ponoć bardzo dobre. Ja mam UPA-5 jest tańszy od XPA-5 ale jestem bardzo zadowolony i gra to naprawdę bardzo dobrze
 

MORALISTA

New member
Jak masz znajomych albo rodzinę w uk- ewentualnie sam możesz wybrać się na zakupy a np. yamahę dsp-z11 zgarniesz za 11tyś. Licząc, że na przelot w obie strony zapłacisz około 1500-2000zł to i tak za dobrą kasę wyrwiesz tego ampla. Oczywiście gwarancję będziesz miał na Polskę i w razie awarii możesz ten sprzęt serwisować w Pl.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
A może końcówka MM7055 i procesor AV7005 Marantza.Wyjdzie coś w okolicach 12 tysięcy.Może warto by się zastanowić.
 

Cyborg65

New member
Witam

Albo tą drogą co podsunął kol Amra Lew
Proponuję posłuchać i porównać różne opcje. (kiki)
Amp KD zrobi wysiadkę, po mojemu jak 2*2
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Denon i Marantz nie graja podobnie, mimo że to holding. Denon trochę przydrogi w stosunku do tego co oferuje dźwiękiem, w 100% warty odsłuchu jest TX-SR5008 zdejmie zasłonę przytłumienia z systemy który posiadasz.
 
Do góry