Amp+Spotify+kolumny do 5000-6000pln

Manes78

New member
Witam,

Budżet:
ok 5000-6000pln
Słucham:
Triphopu, elektroniki (progressive trance), acid jazzu, czasem rocka.
Salon:
5m na 3,5m (na rysunku jest 3m ale sprawdziłem dokladniej..)

uklad.jpg


Zastosowanie audio:
głównie muzyka, trochę filmy, rzadziej konsola
muzyka głównie ze Spotify 320kbit, czasem ze smartfonów gości (bluetooth)

Inne wymagania:
Musi być wifi i bluetooth, współpraca ze Spotify możliwie najlepsza
Będę chciał również wybrać nowy TV 50-55" ale to pytanie zadam w innym dziale.

-------------------

To co aktualnie mam na celowniku:
Cambridge Audio MINX IX
lub
Onkyo TX-8150
lub
zestaw Denon PMA-720AE + DNP-730AE
(ale Denon nie posiada bluetooth, także trochę kicha).

z głośników pierwotnie myślałem o JBL ES90 ale polecono mi Klipsch RP-250F lub 260F (ale te drugie za drogie).

Proszę o opinie i ew. inne propozycje. Zdaję sobie sprawę że trzeba samemu przesłuchać różne opcje ale chcę zrobić sobie listę sprzętu do sprawdzenia i zdobyc trochę wiedzy na temat tego czym warto się zainteresować.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
JBL ES90 ja bym odpuścił. Jeśli ma być JBL to Studio 280. Klipsch też przy tej muzyce może się sprawdzić. Posłuchaj też Pylon Sapphire 25. Alternatywą dla Onkyo 8150 może być HK 3770 (nie wiem czy ma wszystko na wyposażeniu co byś chciał), Yamaha R-N602. Musiałbyś odsłuchać i dobrać pod kolumny.
 
Ostatnia edycja:

Manes78

New member
Paweł, dzięki za odpowiedź. Obejrzałem tego HK ale wydaje mi się że on nie ma wifi, więc ze Spotify raczej nie zagra, chyba że można do niego dołączyć jakiś adapter wifi ale to już kombinowanie..
Yamaha z kolei wyglada dobrze bo ma i wifi i bt ale z tego co wiem wzmaki Yamahy polecane są dla miłośników ciężkich brzmień, metal, hardrock itd a to nie moje klimaty. Oczywiście kwestia sprawdzenia z kolumnami i posłuchania, wiadomo.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Studio 280 zagrają lepiej od serii ES. HK3770 wifi nie ma ale ma LAN i pod to trzeba podłączyć klienta wifi i będzie śmigać.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
chłopak siedzi 2m od kolumny bierz chłopie jakieś podstawkowce i temat załatwisz.
kupujesz ampli za jakieś 2k + i zostaje Ci na Monitor Audio Silver 2 lub może Focale Aria 906 :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie jakoś nie zauważyłem rysunku. Pokój mały można wstawiać podstawkowe. Wszystko zależy ile kolega chce mieć basu. Nie jestem specem od muzyki elektronicznej, ale bas i zejście jest dość ważne.
 
Ostatnia edycja:

Manes78

New member
Kolega chce mieć _fajny_ bas bo jak on góruje i rozlewa się po wszystkim to już wolę mniej. Lubię jak bas jest szybki, dynamiczny jeśli tak można określić. W muzyce elektronicznej jest b.ważny mimo że nie jestem bass freakiem (taki paradoks).
Poza tym głośniki na teraz ale to mieszkanie wynajmowane, docelowo chcę mieć większy salon a głośników pewnie zmieniał nie będę bo nie jestem z tych co sprzęt zmieniają co dwa lata. Pewnie będę je miał z 10 lat lub dłużej a w tym czasie na bank zmienię metraż.
 

Manes78

New member
No dobra.. jestem po wizycie w salonie audio i 2 godzinach w pokoju odsłuchowym. Odtwarzacze wykruszyły się, Denon nie miał bluetooth, Minxa odradzono mi w salonie (przyznano że brzmi dobrze ale jego obsługa jest skomplikowana i niewygodna), na placu boju zostało Onkyo TX-8150 z odtwarzaczem C-7030. W sumie, od początku na niego stawiałem jako na rozwiązanie kompleksowe, mam nadzieję że się nie zawiodę.

No i kolumny..
No i zaczęło się :) Na pierwszy ogień poszły Klipsch RP-250F. Zagrały jak dla mnie super bo wcześniej słuchałem tylko "pierdziawek" komputerowych.
Wziąłem ze sobą swoje ulubione płytki i odpłynąłem.
No dobra, sprawdzamy drugie kolumny, które miałem na celowniku a więc Pylon Audio Sapphire 25. Na początku myślałem że grają podobnie do Klipsch ale po dłuższym odsłuchu okazało się że zupełnie inaczej.. w moim odczuciu gorzej, środek jakiś taki mulasty, więcej basu ale niezbyt fajnego a do tego góra b.słaba w stosunku do Premierów. Wokal Nosowskiej zupełnie pozbawiony siły, wycofany. Już wiedziałem że to głośniki nie dla mnie.
Pan w salonie zostawił Klipsche i wniósł jego propozycję czyli Tannoy Mercury 7.4 no i Panowie/Panie...

... zakochałem się w tym dźwięku. Od pierwszych sekund albumu "Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan" po prostu rozpływałem się na tej kanapie. Cudowny wokal, zapewne przez świetne górne rejestry tych głośników, soczysty, wyraźny ale nie natarczywy, taki po prostu angażujący, atrakcyjny ale bez krzyczenia do ucha. Wspaniały bas, rozlewający się szeroko ale wyst. dynamiczny, żywy. No super. Średnich tonów nie umiem oceniać bo jestem za cienki w uszach jeśli chodzi o audio a i te w/w słowa bierzcie z dystansem. Piszę jakie są moje wrażenia po odsłuchu pierwszych 3 par kolumn w moim życiu, "ever".

Wpłaciłem zaliczkę i we wtorek odbieram zestawik Onkyo+Tannoy. Przewody zostały mi zaproponowane marki Melodika jako wyst. do klasy tego sprzętu (a wiec budżetowo ale poprosiłem o nie najtansze z możliwych).

Szczerze... nie mogę się doczekać aż to podłączę u siebie. Jestem pewien że będzie gorzej niż w tym pokoju odsłuchowym ale już i tak mam cały czas banana na twarzy. Jak to mowią.. emocje zw. z muzyką są bezcenne, za resztę zaplacisz kartą Mastercard :)
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Gratuluje:). Tez mam ampli onkyo i tannoye , jednak ja mam kd wiec roznica napewno jest. Btw moze zrobimy klub onkyo+tannoy:p , widze ze te kolumny moga zrobic zamieszanie w ulubionej stawce... ;).

Opisz jak w domu zagra
Pzdr
 
Do góry