amp do ps3

augim

New member
witam , zastanawialem sie nad kupnem ampli do ps3, i ciekawi mnie czy warto wydawac gruba kase na ampli z mozliwosciami dekodowania dzwieku hd, skoro moim centrum bedzie ps3 i on moze dekodowac dzwiek i wysylac go jako lpcm, czy jest az taka roznica w jakosci dzwieku , lepiej kupic model nowy jak np hk 355 lub yam 765 lub denon 1910 czy moze lepiej poszukac wyzszych modeli, starszych , uzywanych ale bez truehd itp ??
 

grajen

New member
nie mam ps3, ale czy przypadkiem nie jest tak ze ps3 i tak nie potrafi wyslac dts hd/true hd po hdmi - tylko lpcm moze? chyba czytalem taki temat na avsforum - wtedy sens zakupowanie takiego ampli calkiem mija sie z celem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pejotpe

New member
Bez reklam
Stara PS3 nie potrafi wysłać bitstreamu, więc nie opłaca się ampli z hd, ale nowa PS3 slim ma już taką możliwość. Czy się opłaca - cholera wie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Amra Lew

New member
Bez reklam
A skąd wiadomo,że PS3Slim wysyła dzwięk HD jako bistream?Wydaje mi się że sytacja nie uległa zmianie i nadal wchodzi w grę 8kanałowe LPCM.
 

MMrozo

New member
augim napisał:
witam , zastanawialem sie nad kupnem ampli do ps3, i ciekawi mnie czy warto wydawac gruba kase na ampli z mozliwosciami dekodowania dzwieku hd, skoro moim centrum bedzie ps3 i on moze dekodowac dzwiek i wysylac go jako lpcm, czy jest az taka roznica w jakosci dzwieku , lepiej kupic model nowy jak np hk 355 lub yam 765 lub denon 1910 czy moze lepiej poszukac wyzszych modeli, starszych , uzywanych ale bez truehd itp ??
Generalnie zasada jest taka, że starsze modele ładniej grają więc jeśli nie planujesz stacjonarnego odtwarzacza to raczej nie ma sensu kupować nowego ampli. Lepiej starszy i wyższy model.
Sam chciałem kupić RX-V863 ale nie ma już czarnych w rozsądnej cenie :(
 
Ostatnia edycja:

judaspriestfan

New member
Bardzo dobre pytanie. Ja mam podobne:
Jaki amplit będzie najlepszy do PS3 w cenie nie przekraczającej 2000 pln?
Dodam, że mam PS3 Slim, bo jak widzę powyższe posty, to może mieć znaczenie.
 

augim

New member
ja w koncu zdecydowałem sie kupic starszy model , padło na denona 2807- uzywke w bdb stanie kupiłem za około 700 zł , i jestem meeeega zadowolony z zakupu ,
 

artim

New member
witam

ja stoje wlasnie przed decyzja jaki amp do ps3 i chyba padnie na Sony STR-DH800, ale biore tez pod uwage starszy model STR-DG820 i w sumie nie moge sie zdecydowac... ceny podobne moze ten starszy troszke tanszy.. problem jeszcze jest z glosnikami bo slyszalem jak graja jamo s606 zestaw 5.0 i naprawde robi to wrazenie, tylko te dwa ampy maja 8om a Jamo 6om i pojawia sie problem. Ma ktos z was moze podobna konfiguracje?? prosze o porady
 

mataman

New member
Bez reklam
Nie przeszkadza to że amp ma 8 ohm a kolumny 6ohm. Mój tez ma 8 a kolumny z kolei 4.

Co do ampa, to w cenie tego sony mozna kupic denona 1909 lub dokładajac 150zł onkyo 606.
 

artim

New member
Glownie chodzi mi o to zebym nie uzywal 5 pilotow tylko 1 a jak zarazie mam PS# slim i Bravia KDL40W4000 i fanie by to wszystko ze soba gralo z ampem sony w BRAVIA synC..
Co do cen to tutaj gdzie jestem sa nastepujace:

Sony STR-DH800 -1200zł
Sony STR-Dg820 - 1000zł

i jest jeszcze

Denon 1909 jest troche drozszy... a Onkyo nie wiem...
Ceny chyba atrakcyje...
 

Prof1906

New member
Artim daj znać co i jak z tym ampli czy się sprawdza i jest dzwięk True HD przez hdmi
Ja również chce kupić taki zestaw + ps3 slim jedynie tv inny (jeszcze nie wiem jaki ;))
 

krecha2

New member
Witam, poszukuje Ampli do kolumn Jamo 606 ( Fronty) do 1000 zl z hdmi zeby podlaczyc ps3 , na poczatek bede mial 2 kolumny frontowe jamo 606 pozniej rozbuduje to do 5.1 prosze o porade.
 
Do góry