Amoi LC37AF1E czy SAMSUNG LE40M51

hans

New member

Co wybrać: Amoi LC37AF1E czy SAMSUNG LE40M51

Za Amoi przemawia lepsza rozdzielczość oraz szybkość i wyposażenie. Przeciwko- brak serwisu w Polsce.
Za Samsungiem przemawia większy panel i serwis. Mam 8 tys. Na telewizor. Nie chciałbym wydać więcej. Odległość od ekrany 3-5 metrów. Kablówka UPC sygnał przeciętny. Raz lub dwa razy w tygodniu odtwarzam z DVD. Być może za 3 lata będę miał Cyfrę. Teraz nie mogę bo wynajmuję mieszkanie i nie mogę instalować talerza. Pomóżcie laikowi. interesują mnie szczególnie opinie tych, bawili się takim sprzętem
 

krytyk

New member
nie zastanawiał się i bierz Amoi !
co do serwisu, to co z tego że do samsunga jest wiele, jak musisz go dowieźć, poza tym w zależności gdzie trafisz, różnie cię potraktują..
w przypadku Amoi masz gwarancję door-to-door i nie obchodzi cię jak od ciebie go odbiorą i gdzie naprawią, zgłaszasz problem i tyle, potem wymagasz

jesli chcesz mieć fiolet zamiast czerni bierz samsunga, jeśli chcesz mieć czerń zamiast czerni to bierz Amoi....
 

absolus12

New member
Witam

Krążą takie opinie że jeżeli dysponujesz kiepskim sygnałem to LCD o wyższej rozdzielczości będzie gorzej grał.
Sam nie wiem czy się z tym zgodzić, co o tym myślicie?

Pozdrawiam
 

krytyk

New member
bzdura, po prostu troche logiki, im wiecej pixeli na matrycy tym wiecej szczegółow widzisz, a jesli sygnał jest słaby to wiecej błędów bedzie wyświetlał panel, a CRT po prostu połowy sygnału nawet kiepskiego nie wyświetli, nie widzi błedów sygnału, zamazuje linie, przez co wydaje nam sie lepszy obraz, a po prostu większości nie widzimy, itd...
wiec to że LCD gorzej grają na kablu to mity, które sa kreowane np przez sprzedwaców, którym zalegają TV z niską rozdzielczością, i tłumacza ze będą grac lepiej na kablu itd, w stosunku do full HD....
wszytsko to odpowiedni marketing
 

absolus12

New member
Dlaczego inne firmy np JVC, Panaconic, Sony itd nie oferują LCD o najwyższej rozdzielczości jak AMOI, która jest jak by nie parzeć mało znaną firmą?
 

krytyk

New member
po pierwsze nie jest to łatwe aby upakować blisko 3mln pixeli na matrycy,
tu są lepsze firmy innowacyjne, które wymyslają patenty a potem je spzredają firmom markowym, które potem sie tym chwalą,
a po drugie najwazniejsze, najpierw firmy markowe muszą zarobić np na 1366x768, to tak jak z windowsem , kupujemy coraz to nowsze wersje, a pewnie microsoft ma juz przygotowaną wersje na 2015rok, ale do tego czasu zarobi n razy na starych wersjach softu..
podobnie z TV
 

hans

New member
krytyk napisał:
bzdura, po prostu troche logiki, im wiecej pixeli na matrycy tym wiecej szczegółow widzisz, a jesli sygnał jest słaby to wiecej błędów bedzie wyświetlał panel, a CRT po prostu połowy sygnału nawet kiepskiego nie wyświetli, nie widzi błedów sygnału, zamazuje linie, przez co wydaje nam sie lepszy obraz, a po prostu większości nie widzimy, itd...
wiec to że LCD gorzej grają na kablu to mity, które sa kreowane np przez sprzedwaców, którym zalegają TV z niską rozdzielczością, i tłumacza ze będą grac lepiej na kablu itd, w stosunku do full HD....
wszytsko to odpowiedni marketing
właściwie to przyznajesz rację, że słaby sygnał z kablówki daje gorszy efekt na LCD wysokiej rozdzielczości niż na zwykłym CRT. le mimo wszystko kupię panel. Prosze jeszcze się wypowiadać na temat Amoi czy Samsung. Zyczę miłej niedzieli.
 
Do góry