Amlituner bez HDMI, ale z lepszym stereo

MarcusGawin

New member
Amplituner bez HDMI, ale z lepszym stereo

Witam, po przeprowadzce i poradach blackninja, kupiłem na ebayu na początek: sub Harman Kardon TS11 ( czarny połysk) do tego jest ampli Yamaha HTR-6030, male fronty od Piano Craft NX-E300( czarny połysk) i satelity NX-E130. Nie potrzebuję sekcji wideo w ampli, dlatego zastanawiam się nad kupnem innego amplitunera.
Ta Yamaha nie jest dla mnie najgorsza , jednak chodzi mi po głowie lepszy model( lepsza dynamika dzwięku). Wczoraj kupiłem na ebayu kolumny Harman Kardon MAS, z nadzieją że bedzie lepiej niż obecne Yamaszki- jak przyjdą to sosbie porównam :lol:. I teraz dylemat czy kompletować już ampli od Harmana czy wziąć inny amplituner . Słucham radia z internetu ( poprzez dekoder )lub z kabla. Wieczorem jak leci jakiś program typy "X faktor" lub podobne show to sluchamy przez kino domowe. Co ciekawe najlepszy dzwięk idzie przez program "Music Enh. 5ch." nawet z PS3 jak film jakiś sobie oglądam to lepiej slychać niż DTS ?!, czyli nie musi być amplituner z sekcją wideo, lepiej starszy model z dobrą sceną w stereo.
pomieszczenie to 24,5m2 ale tylko na jednej półowce jest kącik TV ;-)tak że nie potrzebuję podłogówek.
Proszę o wskazówki

pozdrawiam
 

Attachments

  • DSCN1498.JPG
    DSCN1498.JPG
    722,7 KB · Wyś: 224
  • DSCN1500.JPG
    DSCN1500.JPG
    718,4 KB · Wyś: 177
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Piekne, nowoczesne mieszkanie, fajny jasny wystroj. Ale wg mnie zrobiles kilka bledów. Nie rozumiem kilku kwesti:

1) Dzis z nowych amplikow nie kupisz juz bez sekcji wideo. JEsli nie potrzebujesz amplitunera to kup wzmacniacz stereo. Efekt bedzie znacznie lepszy.

2) To rowniez slabiutki sprzecik Yamahy. Mocy i dynamiki z niego nie wydobedziesz, z tymi malenkimi Piano Craftami tym bardziej.

2) To stanowszo zbyt male kolumienki to tej powierzchni. U Ciebie az prosi sie o (białe)podlogówki. Lampa i kwiatek przesuwają sie w inne miejsce i robią im miejsce. I dynamika się znajdzie. Jesli jednak potrzebujesz dziweku 5.1 to polecam Marnatz np. 5006, 6006, zalezy jaki budzet. To moim zdaniem najlepiej grajacy amplituner w muzyce.
 
Ostatnia edycja:

Sławo

New member
Powielam się ale fajne mieszkanko, dobry telewizor, niezły amplituner ale głośniczki to raczej nieporozumienie. Potrzebujesz NORMALNYCH kolumn podłogowych. Co do wysokości położenia TV - jest za nisko i po jakimś czasie niestety powinien boleć cię kark. TV powinien wisieć na wyskokości 80-95 cm nad podłogą (dolna krawędź TV). Tyle wymądrzania się.
Co do dobrego amplitunera za dobre pieniądze ze znakomitym stero, sceną muzyczną and tutti quantti w muzyce - bez hdmi polecam Yamahy RXV 1300/1500/1700/190 z THX. Znakomity sprzęt do stero i KD kładący Twojego HTRa na łopatki. Co do kolumn to sprawy się nieco skomplikowały bo juz coś zakupiłeś ale mamy kapitalizm a sprytny Polak potrafi szybko kupić i szybko sprzedać. Te amplitunery powinny kosztować (ebay/lebocoine czy jak się to pisze) w granicach 100-200Euro. Testję właśnie RXV1500 z THX i jest znakomity a stero. W kwesii muzycznej, sprawa wygląda następująco: najpierw amplituner - później lub równocześnie kolumny. Raczej nie na odwrót. PS jeśli w miejscu lamplionu i kwiatka postwisz kolumny - to będzie Pan nadzwyczaj happy!

Oczywiście RXV1900 a nie 190. (plus zamienione literki). :blagam:. Pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MarcusGawin

New member
Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi :bober:, co do dużych podłogówek to może było by i lepiej ale po prostu nie czuję takiej potrzeby ( na razie) żeby je wstawić ( szczerze powiem że czarne Jamo 606-stki, pieknie by pasowały, ale żona zachorowała na nowy model Bose SR 1 i nie chcę się rozpędzać z swoją teorią -dobry ampli i podłogówki). To co na zdjeciach widać to "przejściowy" sprzęt, tak żeby coś grało. Ostatnio czytałem artykuł inżyniera Yamahy, o tym iż do małych,podstawkowych głośników należy stosować mocne wzmacniacze aby wydobyć ich potencjał muzyczny-ciekawe. Poza tym sam eksperymentuję sobie na nowych (używanych) podzespołach, bo to co ostanio słuchałem w Saturnie ( Yamaha R-S500 + Cantony GLE 420) to wołało o pomstę do nieba. Dzwięk był taki płaski , bez wyrazu, brak sceny , pomieszczenie odsluchowe było zamkniete i chyba tylko złe podłączenie lub nie wygrzane kolumny mogły tak grać. Potem jeszcze posłuchałem przypadkowo soundbara Panasonic SC-HTB520 i też klapa- a zajął 3 miejsce w dobrym AV piśmie. Spróbuję jeszcze te Yamahy RXV. jeszcze pytanko o HK, czy pchać się w jakiś model ?

pozdrawiam;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sprobuj tez jak radzi Sławo, masz miejsce by dac tv przynajmniej te 20 cm wyzej na sciane, wtedy bedzie wiecej przestrzeni, bezpieczniej, bo nikt nie trąci, i bez bólu karku, a na polce bedzie wiecej miejsca np. na central.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Sprobuj tez jak radzi Sławo, masz miejsce by dac tv przynajmniej te 20 cm wyzej na sciane, wtedy bedzie wiecej przestrzeni, bezpieczniej, bo nikt nie trąci, i bez bólu karku, a na polce bedzie wiecej miejsca np. na central.


Co wy z tą "wysokością TV" - tak jak teraz jest ustawiony - to ustawiony jest na odpowiedniej wysokości. (najlepsze ustawienie jeżeli chodzi o wysokość TV to górna krawędź matrycy na wysokości oczu a maksymalna wysokość to środek obrazu na wysokości oczu oglądającego program TV, i tyle w tym temacie)
 

osek.x

New member
Witam, nie chce zakładać nowego tematu więc podłączę się do tego. Chcę kupić Yamahe R-S500 i do tego TV PANASONIC TX-P42ST50E i DVD PANASONIC DMP-BDT120EG. Chciałbym to ze sobą wszystko połączyć, aby:
- oglądać TV z dżwiękiem przez amplituner
- słuchać plytę z dvd przez amplitiuner (bez telewizora)
- oglądać DVD na TV i do tego dźwięk z amplitiunera
 
Do góry