Amibilight - warto?

Bartholomeo

New member
No wlasnie, widzialem reklame w TV Phila z systemem podswietlania wielokolorowego Ambilight. Wygladalo interesujaco tyle ze to tylko reklama - wiec efekt mogl byc podrasowany komputerowo,
Czy ambilight podnosi jakosc obrazu czy to tylko zbedny gadzet.

Bart
 

rafkam

New member
Taki system można zrobic samemu ;) za 86 z przesyłką (allegro) lub w ikea (okolo 100) - allegro.pl/item460355104_460355104.html.
Temat był tez poruszany na forum.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Ja ci powiem tak: od trzech lat posiadałam tv z ambilightem i nie wyobrażałam sobie, że może być inaczej. Już po pierwszej chwili od włączenia myślisz - jak do tej pory można było oglądać tv? Ale jednak można... Teraz padło na Sony, jak wiadomo - bez amiblighta i da się przeżyc, choc zawsze będę powtarzać, że teraz mi tylko ambi do szczęscia brakuje....

Ambilight nie podnosi jakości obrazu, powiększa za to wrażenia oglądanego obrazu, zwłaszcza wieczorem:)
 

jery--

New member
Bez reklam
rafkam trochę przesadziłeś że ze świecącej giętkiej rurki z IKEI zrobisz prawdziwy Ambilight :D. A może lepsze byłyby lampki na choinkę ;).
Zastanawiam się czy widziałeś ten bajer wieczorem w działaniu ?
Ja z tego powodu 'skazany' jestem na PHILIPSA :).
 

rafkam

New member
W rzeczywistości widziałem jedynie wsklepie i na folderach dlatego też opisałem przykład z lekkim przymróżeniem oka ;) jako najtańszy odpowiednik tego systemu.
Lampki na choinkę - tyż dobry pomysł, w dodatku na czasie :)
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Ambilight podnosi kontrast ale jak wisi na białej scianie wtedy tak .U mnie niestety stoi na szafce pół metra od sciany w dodatku z lewej drewniana boazeria z prawej biały kaloryfer więc jest tylko jako lampka nocna lepiej się ogląda gdy swieci więc nie warto się kierować w wyborze teletizora tym gadżetem ale nie twierdze że jest bez sensu naprawdę fajnie wygląda.Co do lampek choinkowych to Ambilight zmienia kolory takie jak jest wyświetlany kolor na TV więc raczej odpada.
zdjęcie 156.jpg
 

Attachments

  • zdjęcie 156.jpg
    zdjęcie 156.jpg
    104,4 KB · Wyś: 75

Fatman_1

New member
Bez reklam
Warto,człowieku...jeszcze jak warto !!!
Przychylam się do zdania Awujotki (pozdrowienia :) ).
Mam Phila 3,5 roku i powiem Ci - wypoczywam przy tym...
 
Do góry