Ambilight w modelu PFS8109/12 a PUS7170/12

f.5

New member
Witam. Czy w obu modelach system podświetlenia jest taki sam.
W saturnie jakiś czas temu stał pfs8109 i wydawało mi sie ze poświata jest mocniejsza niż w modelu pus7170.
Zdaję sobie sprawę ze 8109 ma 4 stronne podświetlenie więc teoretycznie z tego względu wrażenie mogło być inne.
W tej chwili stoi na wystawie 7170 i 7600 w 65 calach i jak by oba słabiej swieciły.
Kwestia regulacji czy rodzaju podswietlenia diod led ? moze ich ilości - jakośći.

Bardzo spodobał mi się 8109 ze względu na srebrną ramkę lecz widzę ze jest juz niedostępny :(
 

Gucio2004

New member
Powiem tak mi się podoba Ambilight w modelach seri 6 i 7 a w 8109 już nie. Ponieważ w 8109 trzeba mieć specjlany uchywt żeby nie zasłaniał listwy z diodami prism :

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=...GJh2_iV7s1VzevEo9Y_dDZYA&ust=1449666375608350

a modele serii 6 i 7 mają diody po krawędzi co jest lepszym rozwiązaniem ze wgledu na łatwiejsze dobranie uchytu. Porównaj sobie wefekt ambilight na youutbe modeli 8109 a ambilight z modelu 6 i 7.

Seria 8 ma ambilight który nie dzieli poświaty na segmenty (eefekt jest bardziej rozlanej) na tomiast seria 6 i 7 ma segmentowe działanie diod i dzięki temu światło bardziej odpowiada temu co na ekranie.

Mam dwa telewizory Philipsa z Ambi i własnie kupiłem 50pfh6550 (tak czytam wątek wiem jakie ma problemy), chciałem kupić wersję 8109 ale problemy z androidem 4 i właśnie ten typ ambilight były powodem rezygnmacji z tego Tv. Poza tym ten rodzaj ambilightu nie jest stosowany na razie w żadnym innym modelu.
 

Gucio2004

New member
Ambi 4

thumbs_P1710695.JPG


maxresdefault.jpg


Ambi 3 - ala spectra

image.png


hqdefault.jpg


WIDZISZ RÓŻNICĘ :) ????

ja wziołęm ten 3 stronny i jestem Happy.
 

f.5

New member
Dzięki za odpowiedz.
poszukam na youtube filmów moze zobaczę róznicę o ktorej wspominasz
W moim wypadku telewizor będzie stał stety bądz nie na stole
Nie przewiduje wieszania - nie zrobiłem dziury w scienie na przewody ,a sciana za nim jest matowa i "roznokolorowa"
W tej chwili biorę pod uwagę 7170 a 7600 jeszcze muszę poczytać o róznicach w obu modelach.
 
Do góry