Ambilight - jak to jest?

tomek242

New member
Chciałem wrzucić link do tematu, ale nie mogę, temat to "Czy warto dopłacać? 42PFL8404H vs 42PFL9664"
Wychodzi na to, że Philips sam chyba już nie wie co to jest Spectra a co Spectra2:p
 

Mariusz_i_Goska

New member
tomek242 napisał:
Chciałem wrzucić link do tematu, ale nie mogę, temat to "Czy warto dopłacać? 42PFL8404H vs 42PFL9664"
Wychodzi na to, że Philips sam chyba już nie wie co to jest Spectra a co Spectra2:p
Masz 32PFL8404, to myślę, że wiesz, że warto.
 

tomek242

New member
Mariusz_i_Goska napisał:
Masz 32PFL8404, to myślę, że wiesz, że warto.
Nie o to mi chodziło;) , chodzi mi o to że wywiązała się tam dyskusja dotycząca ambilighta, tzn. czym jest Spectra a czym Spectra 2, bo sam Philips już chyba nie wie:p
 

slupek

Member
Moja rodzina z Ambilight w Philipsie 9704 jest bardzo zadowolona :)
Ambilight praktycznie cały czas jest włączony, chyba że przypomni nam się w słoneczny dzień (a teraz takich mało), by go wyłączyć.
Za TV mam ścianę o żółtym kolorze (odcień intensywny) i Ambilight wygląda b.dobrze.
Choć ta funkcja nie decydowała o zakupie tego TV, to teraz bez niej nie wyobrażam sobie już oglądania TV :)

Znajomym ostatnio "opadła szczęka" jak na TV zapuściłem wygaszacz ekranu - akwarium i dałem na ścianę czerwone podświetlenie :) Fajnie się przy tym piło .... kawę ;)
 

Rafal2!omu$$

New member
A jak telewizor telewizor jest bezpośrednio zawieszony na ścianie to rozumiem że ambilight ma wtedy optymalny efekt?

BTW
szkoda ze aurea jest taka droga, ale cóż za Takie efekty się płaci...
 

kriswas

Member
Bez reklam
Dołączę swój głos nt. ambilight w Philipsie 9704, który jest i powinien być, bo tylko Ci, którzy nie użytkują tej funkcji na co dzień, mogą wypisywać to, co wypisują. Ale szkoda czasu na jałowe przekonywanie tych, których nie da się przekonać. Dla uzmysłowienia umieszczam kilka zdjęć, za jakość których przepraszam, ale to tylko komórka :(.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a753a858d965d13f.html w świetle dziennym

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/148952234ca31bc9.html zdjęcie bez lampy,

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3361d129ed037202.html zdjęcie z lampą.

Jak widać nie za wiele przestrzeni pozostaje dla TV, a mimo tego, choć zdjęcia tego nie oddają, nie wyobrażamy sobie / ja i żona / oglądania wieczorem TV bez włączonej funkcji Ambilight! Proste.

A dodam jeszcze dwie fotki bez Ambilight:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b7dfba168661e6b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/533ee88f7ec95725.html

Dla zainteresowanych, by dopełnić wszystkie dane, ściana jest koloru niebieskiego.
 
Ostatnia edycja:

tomek242

New member
Oczywiście, że w rzeczywistości to wypada o niebo lepiej, nawet w tych warunkach /wnęka meblowa/! A jesteś w stanie przekonać moją lepszą połowę na przemeblowanie?? To było pytanie retoryczne :D.
Może jakbyś pokazał małżonce jak naprawdę wygląda efekt podświetlenia ambilight, to może zgodziła by się na przemeblowanie, bo to co pokazałeś na zdjęciu to marnie wygląda, gdybym sugerował się twoimi zdjęciami to nie zdecydował bym się na ambilighta:hihi:
 

Waldorff

Member
Dołączę swój głos nt. ambilight w Philipsie 9704, który jest i powinien być, bo tylko Ci, którzy nie użytkują tej funkcji na co dzień, mogą wypisywać to, co wypisują. Ale szkoda czasu na jałowe przekonywanie tych, których nie da się przekonać. Dla uzmysłowienia umieszczam kilka zdjęć, za jakość których przepraszam, ale to tylko komórka :(.

Zdjęcia-0017.jpg | kriswas | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl w świetle dziennym

DSCF5684.JPG | kriswas | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl zdjęcie bez lampy,

DSCF5687.JPG | kriswas | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl zdjęcie z lampą.

Jak widać nie za wiele przestrzeni pozostaje dla TV, a mimo tego, choć zdjęcia tego nie oddają, nie wyobrażamy sobie / ja i żona / oglądania wieczorem TV bez włączonej funkcji Ambilight! Proste.

A dodam jeszcze dwie fotki bez Ambilight:

Zdjęcia-0039.jpg | kriswas | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Zdjęcia-0041.jpg | kriswas | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Dla zainteresowanych, by dopełnić wszystkie dane, ściana jest koloru niebieskiego.


I Ty chcesz mieć efekt z Ambilightem w takiej puszce? Do takiej obudowy to szkoda kasy na taki telewizor...:)
Zart. Są takie warunki to się nie dyskutuje, ale spójrz na moje zdjęcie ile tracisz mając tak ograniczoną przestrzeń...
U mnie wygląda to tak (nędzna jakość, ale to z komóry)

20091123880.jpg | | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl


aha, sorry za kwiatki w kadrze, ale tak wyszło :)
 
Ostatnia edycja:

locke80

New member
No tak, slepota ze mnie, zalozylem osobny temat o Ambi, a tu prosze...
Anyway - pytanko. Czy jest sens kupowac TV z Ambi (Spectra) jesli odbiornik nie bedzie na scianie, a raczej na stoliku TV, za ktorym jest bezowa zaslona? TV po bokach ma dosc duzo pustej przestrzeni.
 

Waldorff

Member
Wszystko zależy jaka odległość dzieli tył telewizora od tej zasłony. Przeważnie najlepszy efekt uzyskuje się gdy TV stoi do 20-25 cm od ściany/zasłony.
 

kosok

New member
Witam. Mam pytanie czy telewizor Philips 32PFL5604h/12 posiada funkcje Ambilight? A jeśli tak to jak ją włączyć? Ponieważ z tylu ma taką białą otoczkę jakby ledową i jak go kupowałem w sklepie(dawno temu) to pamietam że na wystawie bylo Ambilight pokazane, stąd moje pytanie. Pozdrawiam.
 

jurasko

New member
Amblilight służy przede wszystkim do poprawy komfortu oglądania.
Za "lampkę nocną" odpowiedzialna jest funkcja loung light.
W ustawieniach amblight masz możliwość wskazania koloru posiadanej/podświetlanej ściany.
Masz paletę barw i na odpowiedni kolor ściany pilotem wskazujesz.

Zarówno Amblilight jak i lounge light to świetna sprawa
 

Harpo

New member
Fajny wątek!
Zgadzam sięz @jurasko.
poza tym rozwalił mnie koleś:
optyczne powiekszanie ekranu jak ktos napisał to raczej smiech na sali bo czemu w kinach nie stosuja obwódek
bo ekran jest tak "epny", że nie trzeba?
A czemu służą różnego rodzaju podświetlenia na koncertach, teatrach czy innych pokazach?
prosze sobie delikatnie podswietlic ciepłym swiatłem sciane na której jest tv... efekt sto razy lepszy i tez nie meczy sie wzrok
to ja nie rozumiem: męczy czy nie męczy? A czymże jest Ambi? Jest o tyle lepsze od "zwykłego", "ciepłego" podświetlenia, że zmienia kolor wraz ze zmianą obrazu czyli wzrok odbiera ciągle tę samą barwę i mniej się męczy.
Rada: jak masz możliwość zobacz sobie u kogoś fragment koncertu z Ambi- polecam.
Rzecz jasna, że nie każdemu się to podoba. Ale w takim wypadku nie rozumiem kpin i obrażania innych.

Znajomym ostatnio "opadła szczęka" jak na TV zapuściłem wygaszacz ekranu - akwarium i dałem na ścianę czerwone podświetlenie :) Fajnie się przy tym piło .... kawę :wink:
heh, wrzuć sobie wygaszacz "kominek" i też czerwone podświetlenie. Przy tym fajnie pije się... grzańca ;)

Co do Ambiligt: optymalne ustawienie to 10-15 cm od ściany. Większa odległość za bardzo rozproszone światło, mniejsza "zabija" efekt i jest zbyt spłaszczony.

Pozdrawia fan Ambilight :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry