Ambilight - jak to jest?

ddarekk

New member
mat74 napisał:
1.czyli swieci sie lewa i prawa strona ,ale gdy ogladany film ogladany jest w oryginalnym formacie (z pasami) to te boki swieca sie tez tylko czesciowo ?

Można zobaczyć na Youtube. Np. tutaj youtube.com/watch?v=MAZcDHIIXDs&feature=fvsr
Z pasami.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
obejrzalem zarowno ten filmik jak i inne - widzialem "na zywo" taki swiecacy TV wiec opinie sobie wyrobilem, ale powiedzcie szczerze- czy jest ktos komu ta prezentacja (pomijam jakosc nagrania) naprawde sie podobala ?! i bylby gotow za to zaplacic i tego uzywac ?!
 

Marnin1

New member
piteremiter napisał:
Kolego Marnin1 bardzo się cieszę że stać Cie na ten telewizor i rozumiem doskonale, że taka technologia Ci nie pasuje. Rozumiem także ze mozesz czuć zniesmaczenie do takiego sposobu ogladania telewizji lub osób które to fascynuje. Podkreślam jeszcze raz masz do tego prawo !
Zasady kultury osobistej wymagają jednak zachowania odrobiny taktu i umiaru w wyrażaniu swoich sądów i opinii a w szczególnosci przy cenzurowania i ocenianiu. Jeśli nie wyczuwasz niuansow o których piszę no to cóz ... trudno. Masz oczywiście prawo (jak zostalo to przez jedną osobę napisane) wyrażać swoja opinie w formie jaka Ci sie podoba nie dziw sie jednak że spotyka sie to z taką a nie inną reakcją innych forumowiczów.
Pamiętaj równiez że to, iż twoje słowa budzą ostre reakcje nie wynika z faktu że ludzie co mają taki tv płaczą że nie podziwiasz ich sprzętu tylko z powodu użytej przez Ciebie formy (a właściwie jej braku).

oki moze ton wypowiedzi jest za ostry ale... zasada jest prosta ja wyrazam swoja opinie a ktos zaczyna dyskutowac i starac sie zmieniac moje zdanie a ja jezeli chciał bym aby ktos mi doradził to bym napisał ze chce porady a nie zmiany mojego upodobania
ja przeciez napisałem ze nie oceniam ludzi tylko technologie .. przeciez oczywiste jest ze jak ktos kogo znam kuoi sobie ambi to ja nagle nie zaczne go wyzywac od wiesniaków....
starałem sie raczej pokazac poglad kogos kto sie ta technika nie fascynuje
 

piteremiter

New member
Marnin1 ja nie dyskutowałem z twoim zdaniem tylko ze sposobem jego wyrażania a to wielka różnica. Napisałem to kilka razy - szanuje twoja opinie i ok, że ci sie to nie podoba. Nie namawiam cie też do zmiany zdania.
Co do pytań Mat74 :
1. wiadomosci ogladam na tv bez ambilightu włączonego bo jak słusznie zauważyłeś z punktu widzenia wrażeń wizualnych mija sie to z celem.
2. poniewaz ambilight zarówno w wersji spectra2 jak i spectra3 nie jest podświtleniem punktowym to w przypadku ogladania filmu bez skalowania czyli z paskami w miejscach gdzie sie one znajdują światło bedzie dużo słabsze. tam gdzie jasno świeci mocno, tam gdzie kolor swieci kolorowo, tam gdzie ciemno świci słabiutka poświatą.
W tej chwili oglądam Płonacy wieżowiec z włączonym ambi i wyglada to fajnie mimo że obraz nie jest zbyt dynamiczny w kolory i zmiany podświetlenia.
W moim mniemaniu ambilight ma dwie istotne poztywne cechy które skloniły mnie do zakupu : po pierwsze tylne podświetlenie tv wspólpracujące z wyświetlanym obrazem tworzy ułudę dla oka iż ekran jest znacznie większy niz w rzeczywistości tzn ma sie wrażenie że przenosi sie akcja poza ramy tv. Oczywiscie jest to tylko sztuczka oszukująca oka ale działa fajnie. Po drugie niesamowity wpływ na zmęczenie wzroku podczas oglądania tv. Każda osoba pracująca wiele godzin przed lcd wie że jaskrawość i szczegółowość świecącego ekranu bardzo męczy wzrok. Dlatego zalecane jest aby podczas pracy na kompie lub oglądaniu tv mieć w pomieszczeniu dodatkowe żródło światła dla odciążenie oczu. W przypadku ambilightu problem ten jest rozwiązany w stu procentach. Ostatnio zrobiłem sobie mały maraton filmowy (kod da vinci oraz anioły i demony) i na prawdę nie czułem zmęczenia wzroku a zdarzało mi się to na moim starym poczciwym samsungu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
piteremiter napisał:
Każda osoba pracująca wiele godzin przed lcd wie że jaskrawość i szczegółowość świecącego ekranu bardzo męczy wzrok.

masz calkowita racje - w pelni sie z tym zgadzam.
zuwazylem u siebie ,ze nie tylko nie moge korzystac z laptopa nie uzywajac dodatkowego oswietlenia , ale moj wzrok okazal sie na tyle wrazliwy, ze musialem przejsc na lapka z ekranem 8" (mikrus :D) bo po godzinie przy monitorze 15" mialem oczy jak krolik albinos.
tv uzywam plazme 42", czesto ogladam po ciemku (odleglosc ok.3m)- nie mam tego problemu
filmy ogladam na 90" ekranie (odleglosc ta sama) no i oczywiscie bez dodatkowego oswietlenia- brak problemow , seanse z reguly weekendowe 3 do 5 godzin z przerwami oczywiscie.
tak wiec , gdybym nieswiadomy tego (a nie zdawalem sobie w pelni sprawy z tej mojej przypadlosci) nabyl tv lcd ,to bylbym skazany albo na wlaczone zawsze dodatkowe oswietlenie albo na....ambilight ?! no chyba.....
 

rybka.w

New member
Witam.
Jako, że od paru dni stałem się posiadaczem Phlila z Ambilight 9704 to mogę się tu wypowiedzieć bo widzę jak to wygląda.
Ta cała kłótnia o sensowność posiadania LCD z Ambilight nie ma najmniejszego sensu :confused:
Jeżeli ktoś chce to niech sobie kupi. Jeżeli nie chce to nie kupuje. I koniec kropka. Po co te żenująco- krytyczne wypowiedzi :shock: ???

Krótko.
Oświetlenie TV z tyłu w warunkach wieczornych i nocnych, jest najlepszą metodą oglądania bez zbytniego zmęczenia oczu. Jak ktoś nie wierzy to kieruję do fachowej literatury i nie pytajcie jakiej? Od tego macie internet by znaleźć odpowiedź.
A Ci którzy twierdzą, że to "WIOCHA" ..... no cóż :| Ja mam tą wiochę i cieszę się z niej. Przecież zawszę ją (Ambilight) mogę wyłączyć lub włączyć. Wy tego nie możecie :D:D:D:D:D:D:D:D

Pozdrowienia !!!!!
 

Jump

New member
Panowie, sprawa prezentuje się następująco:

seria 8000 - Ambilight Spectra (dwie strefy rozdzielenia po lewej i prawej)

seria 9600 - Ambilight Spectra 2 (cztery strefy rozdzielnia po lewej i prawej)

seria 9700 i Cinema 21:9 - Ambilight Spectra 3
 

ojaj

New member
Panowie użytkownicy, ile wolnego miejsca na ścianie (po bokach telewizora) potrzeba, żeby ambilight świecił "pełnym blaskiem"?
Jestem na kupnie 37pfl8404 i nie wiem czy zmieszczę go między elementami umeblowania.
 

piteremiter

New member
ojaj napisał:
Panowie użytkownicy, ile wolnego miejsca na ścianie (po bokach telewizora) potrzeba, żeby ambilight świecił "pełnym blaskiem"?
Jestem na kupnie 37pfl8404 i nie wiem czy zmieszczę go między elementami umeblowania.

Wszystko zależy od tego jak daleko od ściany zainstalujesz tv.
Im bliżej jest ściany tym ambilight jest bardziej skoncentrowany na mniejszej powieżchni obok telewizora.
Umni tv jest ok 10 cm od sciany i podswietlenie wychodzi z boku na ok 15-20 cm
 

dragons87

New member
Hehe musze przyznac ze nakrecilem sie troche na ten ambilight :) ale teraz swieta ida wiec sila rzeczy sprzet min rtv idzie w gore, tak wiec pewnie na poczatku roku zakupie taki tv xD no chyba ze wyjdzie cos lepszego xD

Btw, poswiece kawalek sciany i tam gdzie bedzie tv stal, pomaluje biala farba (niestety mam jasna zielen =/) xD
 
Do góry