Ambilight - jak to jest?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
trops55 napisał:
lolek126 napisał:
Lcd 52'' z podświetleniem po bokach stoi na komodzie na tle okna, ok. 24 cm od firanki. Telewizję wieczorem oglądam bez dodatkowych żródeł oświetlenia.
Jeżeli chodzi o uzyskanie efektu to sam byś musiał to wypróbować. Ja teraz specjalnie dałem większą odległość aby uzyskać szerszy podświetlony plan na tle firanki, ale przy ustawieniu ambilight na dynamiczny. Przy mniejszej odległości uzyskasz mniejszy podświetlony plan coś w rodzaju aureoli. Wybór odległości to indywidualna sprawa, ale i tak efekt jest super. Po wyłączeniu ambilight już nie ma tego komfortu oglądania.

hej dzięki za odpowiedź i widzę że nawet 25 cm to mówisz że efekt jest bardziej szeroki:) to cieszę się bo powiem ci, że martwiłem się,że jak kupię w końcu lcd to zero efektu będzie .... praktycznie myslałem że będzie to bardziej słuzyło jako lampka niż podświetlenie obrazu . Tym bardziej jestem mile zaskoczony. Teraz czekam żeby cena spadła do odpwoiedniej :)
lolek
 

piteremiter

New member
Marnin1 napisał:
a jakaz jest Twoja tolerancja???? ja tylko wyrazam swoją opinie ze to wiocha i tyle .. niektórym kobietom podobaja sie rózowe paznokcie a dla mojej to wiocha ... nie bede juz komentował tego postu bo widze ze tylko wpływa to na flustracje innych
kazdy ma swój sposob postrzegania swiata

Chyba w takim wypadku sam nie rozumiesz co piszesz ! Frustracji u mnie nie znajdziesz natomiast wyprowadzaja mnie z równowagi takie bezmyślne teksty. Moja tolerancja polega na tym, ze nikogo nie atakuje ani nie krytykuje że ma, lubi, kupuje takie a nie inne rzeczy. To jego wybór. Ty pisząc że to wiocha dokonujesz oceny - rozumiesz to ? Jest róznica między napisaniem że ty tego nie lubisz i czegos takiego byś nie używał a stwierdzeniem że to wiocha. Na tej samej zasadzie mógłbym napisać że nie mam nic do ludzi kupujących np. tv sony bo to ich wybór ale to jednak wiocha. Rozumiesz o czym mówię ? Uważasz że byloby ok gdybym napisał że nie mam nic do twojego nicka i wogóle luz ale to jednak wiocha tak się nazwać ?? Może tobie by to nie przeszkadzało ale ja uważam że jest to zwykły brak kultury i tyle w tym temacie.
Pozdrawia miłośnik wiochy ambilight
 

sornat

Member
idac tokiem kolegi ja tez jestem wiesniakiem i kazdy czlowiek ktory u mnie zobaczyl ambi tez nim jest bo KAZDY kto to zobaczyl byl zachwycony - jesli ogladasz film wieczorem z wlaczonym ambi a potem wylaczysz to juz nie to samo - zreszta ktos juz tak pisal
Tez myslalem ze to bajer i wszyscy mi tak powtarzali dopoki sam nie sprobowalem ambi i teraz nie moge ogladac bez, wiec drodzy koledzy szanujmy sie nawzajem i zanim napiszecie kolejny bzdurny komentarz sami sprobujcie...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Marnin1 napisał:
ja tylko wyrazam swoją opinie ze to wiocha i tyle ..

o ile w pierwszej wypowiedzi wlasciwie delikatnie przedstawiles swoja opinie, o tyle pozniej dales sie sprowokowac....;)
ale- przyznaje ,ze ja tez czasem cos powiem zbyt dosadnie..... w kwestiach gustu roznych osob nalezy jednak bardziej wazyc slowa.... nawet jesli obiekt dyskusji ....zachacza o wioche ?!:D o to moze sa lepiej dobrane slowa...
 

marianin

New member
Co wy chcecie od tej wiochy ? (pytanie do wiadomych osób) Ja mieszkam w mieście i o niczym innym nie marzę, jak o przeniesieniu się na wieś !
Być może dlatego też, tak bardzo podoba mi się Ambilight.
;-))

A tak na poważnie, to głównym motywem zakupu 8404 a nie 7404 było to, że
dzięki ambilight mniej męczy się wzrok. Przy poprzednim telewizorze (CRT) wieczorem zawsze miałem włączoną nocną lampkę dla zmniejszenia kontrastu między tv a otoczeniem. Teraz już mi ona nie jest potrzebna. Miły klimat jakiego dostarcza Ambilight jest tylko dodatkową premią.
 

piteremiter

New member
mat74 napisał:
o ile w pierwszej wypowiedzi wlasciwie delikatnie przedstawiles swoja opinie, o tyle pozniej dales sie sprowokowac....;)
ale- przyznaje ,ze ja tez czasem cos powiem zbyt dosadnie..... w kwestiach gustu roznych osob nalezy jednak bardziej wazyc slowa.... nawet jesli obiekt dyskusji ....zachacza o wioche ?!:D o to moze sa lepiej dobrane slowa...

Panowie wydaje mi się, iż forum to powstało żeby ludzie mogli znależć pomoc, usłyszeć opinie podpowiedzi etc. Opinie i podpowiedzi powinny być merytoryczne i związane z działaniem sprzętu a nie kwestią gustu czy dobrego smaku. W niniejszym przypadku temat dotyczy pytania osoby która nie jest pewna jak ambilight się sprawuje, jakie są preferencje co do odległości , tła , jego koloru itp. Pytanie jest do osób które mają tv z ambilightem lub też miały z nim styczność bo tylko takie opinie mają jakąkolwiek wartość. Oczywiście są nieobiektywne ale to chyba rozumie każdy myślący człowiek. Nie sądze żeby posty typu : "... chcesz to kup ale to wiocha ..." lub podobne były komukolwiek potrzebne więc nie sprowadzajmy dyskusji do tego poziomu bo za miesiąc ktoś z nas zapyta np Kikiego o jakąś poradę i usłyszy w odpowiedzi że to wiocha.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak - widzialem dzialajacy ambilight ! wiec mialem z nim doczynienia.
dla niektorych pytanie "jak daleko od firanek ma byc ambilight" przypomina pytanie - "czy na obrazie jelenie na rykowisku maja byc zwrocone w lewa czy w prawa strone ?" - odpowiedzi sa wiec subiektywne....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a czy ja twierdze ,ze moj gust jest "dobry" i najlepszy ?!
wyrazam swoja subiektywna opinie jaka sobie wyrobilem po obejrzeniu tego urzadzenia w trakcie dzialania - to wszystko !
rownie dobrze mozesz stwierdzic ,ze telewizor bez tego urzadzenia to wiocha! - obrazac sie nie bede !
kazdy ma wlasna opinie a forum jest po to ,aby swoje opinie wyrazac - w tym przypadku moga byc tylko subiektywne bo przeciez nie chodzi tu o parametry techniczne...
no chyba ,ze sa jakies testy potwierdzajace ,ze ta kolorowa aureola naokolo TV podnosi jego kontrast , czy tez w inny sposob wplywa pozytywnie na jakosc wyswietlanego przez ekran obrazu.
 

małgosia

New member
mat74 napisał:
a czy ja twierdze ,ze moj gust jest "dobry" i najlepszy ?!
wyrazam swoja subiektywna opinie jaka sobie wyrobilem po obejrzeniu tego urzadzenia w trakcie dzialania - to wszystko !
rownie dobrze mozesz stwierdzic ,ze telewizor bez tego urzadzenia to wiocha! - obrazac sie nie bede !

To jest wątek dotyczący stworzenia odpowiednich warunków dla najlepszego wykorzystania systemu ambilight. Jeśli bardzo chcesz zwrócić na siebie uwagę - to następnym razem zrób to w bardziej inteligentny sposób. Kogo obchodzi to, że Twoim zdaniem ambilight to wiocha ? Co to wnosi do tematu ? To tak jakbyś przyszedł na spotkanie miłośników Madonny w celu przedyskutowania wrażeń z ostatniej płyty i zaczął w kóło powtarzać : "Madonna to wiocha", "Madonna to wiocha", a podczas słusznej próbie wyrzucenia Cię - piszczał : "ale ja mam prawo do własnego zdania".

Ogarnij się kolego !
 
Ostatnia edycja:

Marnin1

New member
no własnie dochodzimy do sedna sprawy .. To forum jest po to aby wyrazic swoja opinie jaka by ona nie była:) oczywiscie bez epitetów
całe sedno sprawy polega na tym ze ten kto kupił z tym bajerem tv bedzie to zachwealał i to w 90 procentach posiadaczy i ja to rozumien ale..
ja wyrazam swoja poinie i dla mnie to wiocha
a dlaczego ???
juz wymieniam
1 zmeczenie oczu to raczej wystepuje jak ktos jest zachwycony dynamicznym obrazem ze sklepu i tak oglada tv w domu9współczuje oczom po drugie optyczne powiekszanie ekranu jak ktos napisał to raczej smiech na sali bo czemu w kinach nie stosuja obwódek:)
3 mnie to akurat rozprasza bo mam przyjemnosc ogladania u siostry czesto bo ma chłopaka który sie tym fascynuje.. jego sprawa kazdemu według potrzeb:)
4 prosze sobie delikatnie podswietlic ciepłym swiatłem sciane na której jest tv... efekt sto razy lepszy i tez nie meczy sie wzrok
i na koniec podkreslam ze to moja prywatna opinia nazywam to wiocha bo taka mam ochote ale oczywiscie na wiosce sie mieszka super wiec nic nie mam do wiosek:)
podkreslam jednoznacznie .... !!!! jak dla mnie jest to zbedny bajer a stac mnie na ten telewizor wiec nie chodzi o sprawy finansowe ale tez podkreslam ze jak komus sie podoba to OK nie oceniam ludzi tylko technologie
 

małgosia

New member
Założyciel wątku zadał 2 konkretne pytania dotyczące warunków, w których najlepiej funkcjonowałby ambilight, a Ty nam sprzedajesz głodne kawałki o swojej siostrze, chłopaku siostry i wiochach. Co nas to obchodzi ? Dla ludzi, którzy lubią się rozpisywać na własny temat (siostra, chłopak siostry) istnieją blogi, serwisy społecznościowe itp.
 

piteremiter

New member
Kolego Marnin1 bardzo się cieszę że stać Cie na ten telewizor i rozumiem doskonale, że taka technologia Ci nie pasuje. Rozumiem także ze mozesz czuć zniesmaczenie do takiego sposobu ogladania telewizji lub osób które to fascynuje. Podkreślam jeszcze raz masz do tego prawo !
Zasady kultury osobistej wymagają jednak zachowania odrobiny taktu i umiaru w wyrażaniu swoich sądów i opinii a w szczególnosci przy cenzurowania i ocenianiu. Jeśli nie wyczuwasz niuansow o których piszę no to cóz ... trudno. Masz oczywiście prawo (jak zostalo to przez jedną osobę napisane) wyrażać swoja opinie w formie jaka Ci sie podoba nie dziw sie jednak że spotyka sie to z taką a nie inną reakcją innych forumowiczów.
Pamiętaj równiez że to, iż twoje słowa budzą ostre reakcje nie wynika z faktu że ludzie co mają taki tv płaczą że nie podziwiasz ich sprzętu tylko z powodu użytej przez Ciebie formy (a właściwie jej braku).
Nie rozumiem tylko skąd u Ciebie tyle frustracji i agresji !?! To nie ludzie z tego wątku byli agresorami - to ty obraziles kilka osób.
Wracając do meritum. Gdybyś spędził troche więcej czasu na forum zobaczyłbyś że większość ludzi pisze tu o pojawiających sie wątpliwościach, minusach i obawach niż o pochwałach i zaletach. Jak to słusznie zauważył kiedyś Kiki - gdy wszystko jest ok i ludzie są zadowoleni to piszą mało. To podważa twoja teorię o tych 90-procentach posiadaczy co zachwalają z urzędu. Ja jestem posiadaczem i zauważam kilka istotnych mankamentów tego telewizora czym dzielilem się z innymi forumowiczami.
Nie mierz nigdy ludzi swoja miarą ....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dobra !- ok ! zostawmy epitety- bezsensowne "obijanie pileczki" nic nie wnoszace procz zgrzytow.
wytlumacze moze dlaczego wyrazilem swoja opinie na temat tego uzadzenia , pomimo iz pytanie autora watku dotyczylo "jak zainstalowac TV z ambilight?".
prawda jest taka ,ze duza ilosc osob ,ktore zadaja pytanie dotyczace jakiegos sprzetu czesto jeszcze go nie widzialo (lub nie slyszalo) w dzialaniu !
widzialem to i mi osobiscie takie UFO przy TV nie odpowiada, dlaczego to mowie ?! po to aby ewentualny,potencjalny nabywca jesli nie mial z tym kontaktu dokladnie sie temu urzadzeniu przyjrzal- jesli mu bedzie odpowiadac - jego kasa,jego wybor !
komus kto chcialby np.do 8m2 pokoju wstawic ekran o 3m podstawie tez bym powiedzial- przemysl.

swoje wybory podejmowalem swiadomie po uprzednich odsluchach,testach, porownaniach- gdyby mi ktos powiedzial ze ktorys z tych elementow to wiocha , poprostu bym to o... przepraszam ,zignorowal.poprostu jestem pewny swoich wyborow i wypisywanie przez kogos pierdol "nie rusza" mnie... co najwyzej moge je rzeczowo sprostowac....i tyle...
 

piteremiter

New member
Ok, zostawmy już tę kwestię. Jednych wypisywanie (jak to nazwałeś) pierdół rusza, innych nie. Jesteśmy wśród ludzi dorosłych i trzeba myśleć co się mówi i pisze. Ale zgadzam się z tobą , że już dość wałkowania tej sprawy. Cały czas piszę o tym, żeby sprowadzic tę dyskusję do kwestii merytorycznych i poprzez nasze uwagi ułatwić ludziom świadomy wybór. Czyli dokładnie to o czym piszesz. Bardzo chętnie podyskutuje na temat ambilightu, jego działania i ewentualnych plusów i minusów z każdym kto ma jakiekolwiek argumenty "za" lub "przeciw". Podkreślam że philips 9664H to mój pierwszy tv z ambilightem i do tej pory byłem wielkim przeciwnikiem tego wynalazku. No może nie przeciwnikiem ale miałem do tego dystans i patrzyłem z lekkim pobłażaniem. Kupując ten tv kierowałęm się jego parametrami i bardzo dobrym obrazem a nie ambilightem. Mało tego, przed zakupem sprawdziłem że można go wyłaczyć gdyby mnie denerwował. Teraz z niego korzystam i uważam że jest to fajna rzecz. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania lub wątpliwości - piszcie.
Pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
Mam Philipsa z ambi od czterech lat. Jest to pierwsza wersja tego systemu ze świetlówkami i mono (z obu stron TV ten sam kolor podświetlenia w danej chwili). Przez pierwsze dwa lata TV stał na podstawie parędziesiąt cm od ściany i oświetlał duży jej fragment. Teraz jest zawieszony, ambilight jest 6 cm od ściany, oświetla wąskie paski po bokach ale bardziej intensywnie. W obu wypadkach efekt jest fajny tylko po zmianie odległości trzeba się przyzwyczaić do trochę innego oświetlenia za TV.
Ścianę mam jasno kremową i jest ok. Ale podejrzewam (tak tu już ktos pisał) że na tle zielonym, niebieskim i intensywnych lub ciemnych kolorach efekt będzie mizerny.
Mi ten bajer spodobał się od razu, ale reakcja mojej żony to ciekawy przykład na to jak stosunek do ambi może się zmienić. Na początku twierdziła że to mrugające podświetlenie (dynamikę podświetlenia można zmieniać) ją rozprasza i drażni. Wyłączała je gdy sama oglądała TV a ja włączałem przy wspólnym oglądaniu. Po pewnym czasie (miesiąc, dwa) zauważyłem że gdy nadchodził wieczór sama zaczęła włączać ambi. Na moje pytanie co się zmieniło stwierdziła że z ambiligthem faktycznie oczy się jej mniej męczą (pracuje osiem godzin przy komputerze) i jednak przyjemniej się ogląda. Na tym przykładzie stwierdzam że nie da się wyrobić opini o tym systemie na podstawie oględzin w sklepach (tam nic nie widać !), ani też przy okazji wizyt u znajomych, przy piwku, winku i pogaduszkach.
Ja przez te cztery lata się uzależniłem. Przymierzam się do kupna większego TV i teraz jestem skazany na Philipsa (niestety strzeże tego patentu jak oka w głowie).
Nie poprawia on obrazu, nie zwiększa kontrastu ale też nie rozprasza i nie męczy. Wręcz przeciwnie.
Wieczorem mamy włączony non stop, choć przy wiadomościach można sobie odpuścić. Ale koncerty z dynamicznym oświetleniem, lub film z efektami to jest bajka !

A niech mówią że to wiocha, co mi tam ;).

Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ok- rzeczowe pytania :

1. o ile jest dla mnie do przyjecia i zaakceptowania (jesli sie to komus podoba oczywiscie) dzialanie tego podswietlenia w trakcie ogladania np.filmow krajobrazowo-przyrodniczych (szczegolnie "podwodnych") , no ale jak da sie ogladac wiadomosci , czy inne programy publicystyczne z taka poswiata ? - przeciez to wyglada komicznie ?

2. filmy -ok . pytanie - a co z filmami w formacie "kinowym" ?! (pasy na gorze i na dole) - trzeba znieksztalcac i zoomowac obraz zeby sie ladnie miedzy swiecace ramki wmodelowal ?!
 

luigi

New member
mat74 napisał:
2. filmy -ok . pytanie - a co z filmami w formacie "kinowym" ?! (pasy na gorze i na dole) - trzeba znieksztalcac i zoomowac obraz zeby sie ladnie miedzy swiecace ramki wmodelowal ?!
Nic nie trzeba robić bo większość ludzi ma ambilight spectra z podświetleniem tylko po bokach, gdy jest czarno to miejsce te jest mniej podswietlone ale w niczym to nie przeszkadza.
Osobiście nigdy nie oglądam filmów z pasami bo PFL8404H pięknie je skaluje :D
jednak stare filmy slabo wygladają po wyskalowaniu więc jest jak tobie wyżej napisałem.

Ja się za to spytam jaki jest sens włączania ambilightu w innym trybie niż dynamiczny bo to moim zdanie mija się z celem.
Fajnym bajerem jest możliwość stałego podświetlenia dowolnym kolorem :p
ale jak pisałem mija się to z celem i docenią to tylko posiadacze białej ściany. Ja niestety jestem z tego średnio zadowolony bo mam ciemną ścianę i kolory z diody wszystkie są przekłamane :(
W/g mnie ambilitght ma spełniać rolę optycznego powiększenia ekranu a przy okazji nie męczyć wzroku. Tymczasem większośc z Was traktuje ambilight jako lampkę-troche mnie to dziwi.
Ja zazdroszczę jery--emu że ma jasną ścianę i może się zachwycać dynamicznym nieprzekłamanym ambilightem z koncertów.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
luigi napisał:
Nic nie trzeba robić bo większość ludzi ma ambilight spectra z podświetleniem tylko po bokach, gdy jest czarno to miejsce te jest mniej podswietlone ale w niczym to nie przeszkadza.
Osobiście nigdy nie oglądam filmów z pasami bo PFL8404H pięknie je skaluje :D

1.czyli swieci sie lewa i prawa strona ,ale gdy ogladany film ogladany jest w oryginalnym formacie (z pasami) to te boki swieca sie tez tylko czesciowo ?

2. a coz to za "piekny" sposob przerabiania formatu ma ten TV ? potrafi "otworzyc kadr" ?!
 
Do góry