Ambilight - granatowa ściany, odległość od ściany, wieszak.

songo-0

New member
Chcę kupić Philips OLED 806/856 55 cali i powiesić na ścianie. Czy ambilight sprawdzi się na granatowej ścianie? Jaka jest optymalna odległość od ściany? Czy są jakieś dedykowane wieszaki?

EDIT. A może lepiej ścianę pomalować na inny kolor? (Za chwilę zaczynam remont)
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Przy kolorze ściany masz w ambilight ustawienia jaki jest kolor ściany i wybierasz sobie z kafelek kolor w jakim jest ściana
 

songo-0

New member
Przy kolorze ściany masz w ambilight ustawienia jaki jest kolor ściany i wybierasz sobie z kafelek kolor w jakim jest ściana

A czy działa to wystarczająco dobrze? Da radę na granatowej ścianie? Jestem przed remontem więc w sumie mogę rozważyć inny kolor ściany ale ta mi najbardziej by pasowała.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Tego ci nie napiszę bo nie miałem ściany w takim kolorze co ty masz jak jeszcze miałem Philipsa z Ambi . Dlatego są korekty przy ustawianiu ambi aby dopasować ambi do odpowiedniej ściany ( koloru ) tam jest kilkanaście kafelek z kolorami i podejrzewam że dlatego one są aby dopasować kolor rzucany na ścianę jaki jest emitowany w tv ,
Druga sprawa możesz wrzucić jednolity kolor tła na tv np czerwony , zielony , niebieski itp i wtedy będziesz widział jaki kolor rzucają ledy ambi na ścianę , możesz wtedy sobie dopasować z kafelek do odpowiedniego koloru

Listwy AMBI bardzo jasno świecą także nie wiem czy na max będziesz używał , dla mnie było za jasno na max ustawieniach , ja miałem zmniejszone podświetlenie AMBI
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Działa wystarczająco dobrze na każdym kolorze.
Odległość 6-12 cm.
Ale dwadzieścia kilka cm od ściany ambilight też daje radę.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chcę kupić Philips OLED 806/856 55 cali i powiesić na ścianie. Czy ambilight sprawdzi się na granatowej ścianie? Jaka jest optymalna odległość od ściany? Czy są jakieś dedykowane wieszaki?

EDIT. A może lepiej ścianę pomalować na inny kolor? (Za chwilę zaczynam remont)

Kolor ściany nie ma znaczenia dla ambilight. Masz w ustawieniach wybór koloru ściany za TV.
Poza tym ambilight to najlepsza sprawa w telewizorach
 
Do góry