Amazon Fire Cube 2

Dobry wieczór, mam do Was pytanie.
mam następujący zestaw
TV Samsung NU8042 55 cali 4k (z arc z tego co wiem)
soundbar yamaha yas 107
tv box amazon fire tv cube 2 gen
Chcę to wszystko podpiąć w mądry sposób ale nie wiem jak.
Chcę uzyskać 3 rzeczy
  1. z tv boxa będą włączane filmy w pełnym 4k i chciałbym ,żeby najlepsza możliwa jakość dźwięku była na moim soundbarze (na ile soundbar pozwala oczywiście, wiem ,że nie jest to kino) tj. jakieś kodeki dolby jak będą itd.
  2. Jak najmniejsza ilość pilotów bo obecnie są 3 - od sounbara, od tv i od tv boxa - na moją logikę (ale mogę się mylić) spodziewałbym się dwóch rzeczy być może (a może coś jeszcze o czym nie wiem?) a) jakieś takie podpięcie tego w technologii ARC,że soundbar będzie włączał się automatycznie b) włączenie TV boxa (amazon cube 2) automatycznie włączy telewizor.
  3. w jakiś sposób zostawienie wolnego hdmi wystającego z TV gdzie np. przychodzi brat z laptopem czy kuzyn z konsolą do gier - po prostu wtedy na szybko to urządzenie po hdmi jest podpinane i obraz z niego ma być na TV a dźwięk na soundbarze Jak to popodpinać,żeby było dobrze i ,żebym spełnił wszystkie 3 powyższe założenia?

PS. Skąd mam wiedzieć czy mój kabel hdmi da radę? mam super wykonanego uniteka ,który ma 4-5 lat jakoś.
więcej niż 4k 60FPS nie będzie
ale z kolei TV ma HDRa fajnego
a soundbar ma różne DTS i Dolby i skoro to wszystko mam to chciałbym z tego korzystać

PS. wgrywanie aplikacji apk do amazon tv cube Waszym zdaniem jest w pełni bezpiecznie? chodzi mi przede wszystkim czy nikt nie ukradnie moich haseł dostępowych. Z tego co wiem rootować tego tv boxa do wgrywania aplikacji nie trzeba ale i tak nie jestem pewny co do bezpieczeństwa
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
z tv boxa będą włączane filmy w pełnym 4k i chciałbym ,żeby najlepsza możliwa jakość dźwięku była na moim soundbarze (na ile soundbar pozwala oczywiście, wiem ,że nie jest to kino) tj. jakieś kodeki dolby jak będą itd.
Musisz się zagłebić w specyfikacje i znależć info czy ten soundbar przepuszcza HDR10+ bo HDCP 2.2 i obsługa 4k nie sa z tym jednoznaczne.Najlepiej byłoby gdyby TV obsługiwał DTS (też musisz sprawdzić) ,wtedy podłaczyłbyś kostkę do TV i przez ARC wysłał dzwięk do soundbara.

Jak najmniejsza ilość pilotów bo obecnie są 3 - od sounbara, od tv i od tv boxa - na moją logikę (ale mogę się mylić) spodziewałbym się dwóch rzeczy być może (a może coś jeszcze o czym nie wiem?) a) jakieś takie podpięcie tego w technologii ARC,że soundbar będzie włączał się automatycznie b) włączenie TV boxa (amazon cube 2) automatycznie włączy telewizor.
Wszystko może być sterowane pilotem od Cube , musisz to zgrać w jego ustawieniach.Z pamięci- urzadzenia Fire moga sterowac innymi urządzeniami przez CEC.

w jakiś sposób zostawienie wolnego hdmi wystającego z TV gdzie np. przychodzi brat z laptopem czy kuzyn z konsolą do gier - po prostu wtedy na szybko to urządzenie po hdmi jest podpinane i obraz z niego ma być na TV a dźwięk na soundbarze Jak to popodpinać,żeby było dobrze i ,żebym spełnił wszystkie 3 powyższe założenia?
Jesli soundbar podepniesz do HDMI obsługujacego ARC to nie bedzie z tym żadnego problemu.

Skąd mam wiedzieć czy mój kabel hdmi da radę? mam super wykonanego uniteka ,który ma 4-5 lat jakoś.
więcej niż 4k 60FPS nie będzie
Samsung nie ma Dolby Vision ale ma HDR10+ ,jesli pokaże Ci taka flage na materiałach w tym formacie ,to znaczy ,że daje radę.

wgrywanie aplikacji apk do amazon tv cube Waszym zdaniem jest w pełni bezpiecznie? chodzi mi przede wszystkim czy nikt nie ukradnie moich haseł dostępowych. Z tego co wiem rootować tego tv boxa do wgrywania aplikacji nie trzeba ale i tak nie jestem pewny co do bezpieczeństwa

Najprostszą metoda ładowania aplikacji ,kórych nie ma w amazon store jest zainstalowanie na telefonie tej apki https://play.google.com/store/apps/details?id=de.agondev.easyfiretools&hl=pl i poprzez nią możesz przerzucać na urzadzenia Fire zarówno pliki jak i aplikacje (np.ze sklepu play).
 
Cześć, szukam możliwie najtaniej dobrego kabla hdmi

obecnie mam tv 55 4k Samsunga (bez hdmi 2.1) ale z dobrym HDR

chodzi o oglądanie filmów HEVC 4K, potrzebne też earc, atmos, vision czy HDR oczywiście 4k 60 fps takze (filmy idą z Plex na amazon cube tv 2gen)

na ten moment vision i atmos nie używam tak samo jak hdmi 2.1 ale jak różnica w cenie będzie sensowna to dopłacę i znowu przelece na kablu 10 lat (tak jak kiedyś na uniteku full hd)



coś ok metra długości na spokojnie mi wystarczy.



jaki kabel polecacie? jakie firmy? jakie parametry/certyfikaty?



Moja wiedza zatrzymała się na Full HD, próbowałem wgryźć się w temat ale te wszystkie testy czy poradniki nie mówią o tym co naprawdę jest istotne a co jest marketingowym bełkotem i koniec końców wychodzi na to,żę trzeba kupić kabel za 200-300zł w co osobiście nie wierzę.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jak metrowy to wystarczy nawet kabel za 10-20 zł. Żadnych certyfikatów nie musi mieć. Ja mam taki za 10 zł kupiony z 10 lat temu i śmiga na nim 4K z HDR.
A jak chcesz się poczuć lepiej i stracić więcej kasy, to optymalny wyborem może być UNITEK C1047GB, który też używam, choć nie widzę żadnej różnicy w działaniu do tego tańszego kabla. Oczywiście przy dłuższych przewodach jego jakość staje się coraz bardziej istotna. I nie chodzi tu kolorowe oploty i błyszczące wtyczki, tylko o jakość i grubość żył w środku przewodu.
 
Jak metrowy to wystarczy nawet kabel za 10-20 zł. Żadnych certyfikatów nie musi mieć. Ja mam taki za 10 zł kupiony z 10 lat temu i śmiga na nim 4K z HDR.
A jak chcesz się poczuć lepiej i stracić więcej kasy, to optymalny wyborem może być UNITEK C1047GB, który też używam, choć nie widzę żadnej różnicy w działaniu do tego tańszego kabla. Oczywiście przy dłuższych przewodach jego jakość staje się coraz bardziej istotna. I nie chodzi tu kolorowe oploty i błyszczące wtyczki, tylko o jakość i grubość żył w środku przewodu.

wielkie dzieki za podpowiedź... ten unitek mnie nie odstrasza wcale bo po 40-50zł da się go znaleźć a spodziewałem się 199zł za kabel( i tyle bym nie wydał)

ten model C1047GB mi się podoba ale tak sobie pomyślałem,żeby zrobić zakup jeszcze bardziej przyszłościowy tj. takie parametry bądź lepsze niż C1047GB ale z hdmi 2.1 zamiast 2.0
póki co i w tv i tvbox mam hdmi 2.0 ale jak różnica w cenie nie będzie duża to dopłacę.

a może by tak kabel w oplocie? czy nie ma sensu przy takich krótkich kablach?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Parametry podane na opakowaniu kabla typu HDMI 2.0/2.1 w rzeczywistości niewiele znaczą. Kabel HDMI to 2 wtyczki z pinami połączonymi przewodem. Nie ma tam żadnej czarodziejskiej technologii, która by pozwalała lub nie, na przepustowość 2.0/2.1. Oczywiście im wyższy standard HDMI to wyższa ilość danych, którą trzeba przesłać a ta z kolei wymaga od kabla aby jego przewód miał możliwie mały opór i mała podatność na zakłócenia. W praktyce wystarczające często są kable za 10 zł, zwłaszcza jeśli są krótkie (mały opór i zakłócenia). Dopiero przy dłuższych przewodach warto zadbać o ich jakość.
Jeśli chodzi o zewnętrzny oplot kabla, to jest on elementem jedynie wizualno-mechanicznym i nie ma on żadnego wpływu na jakość przesyłanego sygnału a często niepotrzebnie usztywniają kabel. Ale jak Ci się podoba to bierz.
Pamiętaj jedynie, że to nie jest tak, że im lepszy przewód to lepsza jakość obrazu/dźwięku. Tu jest cyfrowy przekaz i jeśli obraz i dźwięk jest przesyłany poprawnie to inwestycja nawet w wielokrotnie droższy kabel, nie da dosłownie żadnej korzyści.
 
Ostatnia edycja:
Do góry