Amatorskie kino domowe w pokoju

choina46

New member
Witam

Zakupiłem niedawno dom i w jednym z pomieszczeń mam okazję zrobienia sobie małego "kina". Trochę poczytałem na forum ale większość porad i sprzętu są już raczej PRO niż amatorskie więc jeśli moglibyście pomóc amatorowi byłbym wdzięczny. Możliwe że te informacje są ale jeszcze mogę nie wiedzieć czego szukam. Z góry sorrki jak coś jest dla Was trywialne a ja pytam :)

Mianowicie w tym pomieszczeniu chciałbym zamontowac pod sufitem ekran elektryczny i mam okazję akurat zamontowac cos takiego AVTEK Video Electric 300P lub mniejszą wersję 270. Ekran byłby oddalony od projektora (którego jeszcze nie mam) o jakieś 4-5 metrów i projektor zawieszony pod sufitem. Ekran jest biały mat i tu pewnie pojawi się kontrowersja że nie szary ale jak doczytałem to to kwestia gustu. Okna w pokoju postaram się dobrze zaciemnić na czas oglądania filmu. Martwi mnie trochę format ponieważ jest to ekran 4:3 i tu nie znalazłem aktualnych wymagań jakie aktualnie powinno się dawać ekrany/formaty. Czy jest sens instalowac taki ekran czy lepiej kupic coś innego. Nie chciał bym wydawać dużej kasy na to bo chciałbym mieć to jako dodatek i również nie jestem wytrawnym kinomaniakiem więc może będę żałował ale teraz nie chce przepłacać a że mam remont to chce coś rozplanować już w tym pokoju.

Chciałbym również żeby ekran był sterowany pilotem bo nie chce mieć nic na ścianie. A ten wybrany to ma.

Druga sprawa to poszukuję uchwytu pod sufit na projektor. Ale teraz montaż wyglądałby tak że uchwyt musi być zamontowany nad podwieszonym sufitem do belki i tylko jego ramię będzie wychodziło pod sufit (czyli do pokoju). Dlatego też potrzebowałbym najlepiej takiego uchwytu w którego wnętrzu mógłbym przeciągnąć kable.

Możecie coś doradzić? Proszę o pomoc

Pozdrawiam
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Podaj po pierwsze w jakim przedziale cenowym się poruszasz i ile chciałbyś przeznaczyć na ekran i projektor ponieważ wszystko praktycznie opiera się o fundusze Jeśli nie podasz to jest temat rzeka a tak będziemy mieć granice w których można Ci coś zaproponować. Po drugie ekrany elektryczne mają możliwość na ogół 3 rodzaje sterowań i w zależności od preferencji sam decydujesz co chcesz mieć np. kupujesz ekran kauber, adeo itd... za 2000zł (cena umowna) do tego doliczasz: sterowanie za pomocą kabla z modułem i przyciskami koszt 200zł, moduł + pilot ok. 400zł, sam ekran bez modułu tylko pilot 600zł (wersja moim zdaniem najlepsza bo do ekranu jest dołączony tylko kabel zasilający i pilot-nie musisz ukrywać modułu).
Po trzecie nie ma uniwersalnego uchwytu do projektora, który by do wszystkich projektorów pasował. Uchwyt z regulacją rozstawu otworów będzie pasował do kilku modeli ale nie do wszystkich. Może się okazać że kupisz uchwyt, zainstalujesz go, następnie zrobisz podwieszany sufit....a tu okaże się że staniesz się niewolnikiem owego uchwytu bo do niego będziesz musiał dopasować projektor, a nie tędy droga. Moim zdaniem powinieneś pomyśleć nad innym rozwiązaniem.
 

choina46

New member
Witam

Aktualnie nie planuje zakupu samego projektora na następne kilka miesięcy ale bankowi będzie. Robię wykończenie domu i akurat nadchodzi czas wykończenia mojego pokoju i chciałbym mieć to co trzeba pochowane czyli ekran no i częściowo uchwyt. Chciałbym utrzymać cenę max 1500 zł za ekran elektryczny na pilota plus cena uchwytu ale tutaj myślę ze do 200 zł cos znajdę

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

choina46

New member
Co do ceny samego projektora to myślę ze zatrzymam sie na amatroskiej granicy w okolicach 3000

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

nokinomaniak

New member
No tylko własnie pytanie co?

Ja bardziej się przekonuję na tak bo wielkość 16:9 zawiera się w 4:3
Bedziesz plul sobie w brode , 16:9 moim zdaniem jedyne uniwersalne rozwiazanie , w 4:3 co chcesz takowo ogladac , prezentacje biurowe w domu :shock: . Jezeli to ma byc kino domowe , takowo mozna i konsole od czasu do czasu odpalic , a jak zalapiesz prawdziwego bakcyla to cie bedzie wtedy kulo w oczy ze hohooo .
Zabudujesz ekran to i zmiana bedzie uciazliwa .
 

nokinomaniak

New member
Powiem szczerze ze juz dawno za ekranami sie nie rozgladalem , ja mam osobiscie optome manualna i daje rade . Wydalem wtedy chyba 800zl , w planach tylko i wylacznie ramowy .
Poszukaj po necie , cos znajdziesz a koledzy napewno pomoga .
 
Do góry