Altus200

kristof11

Member
Witam Wszystkich, jestem tu nowy.
Mam takie pytanie. Posiadam juz dosyc długo zestaw stereo z głosnikami Altus 200(moc znamionowa 110). Chciałbym teraz zmienic amplituner na 5.1, ale zostawic głosniki , bo sa bardzo dobre i zal mi sie ich pozbywac. Czy beda sie one nadawały na głosniki centralne w nowym amplitunerze? Jaka moc wyjsciowa musi miec amplituner by udzwignac te kolumny?
 

rafal735r

New member
Chcesz sluchac w stereo na amplitunerze 5.1? Czy jak? W zasadzie to te kolmny nie nadaja sie do niczego, nie tylko do frontow.
 

fox733

New member
Ejże rafal ;) podobno o gustach się nie dyskutuje.Pamiętam,że 20 lat temu te kolumny były mażeniem wielu chcących mieć sprzęt z prawdziwego zdażenia-co prawda nie było większego wyboru.Ale sam fakt ,że są produkowane do dzisaiaj świadczy o tym ,że mają nadal amatorów swojego specyficznego brzmienia.Co do mocy to każdy z "nie plastikowych" amplitunerów spokojnie sobie z nimi poradzi
 

kristof11

Member
Do słuchania muzyki stereo nadają sie idealnie, wątpie czy uzyskałbym lepsza jakosc muzyki na kinie domowym do 2500 zł (bo na drozsze mnie nie stac). Chciałbym takze czasami obejzec jakis film z dzwiekiem 5.1, dlatego chce zostawic sobie taki zestaw
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Słyszałem w akcji Altusy 300... cóż, waliło po bebechach, że się tak wyrażę, ale o jakości dźwięku to zapomnij ...

Podobnie grają 200..
Na imprezy się nadają ;], do kina... mam wątpliwości... ale najważniejsze, że Tobie się podoba

Muzyki i tak będziesz słuchał w stereo przecież, a w tej cenie kupiłbyś już fajnie grające kolumny.
Resztę dokupiłbyś później. Ja tak własnie zrobię...
Co do jakości to wystarczy się wybrać do najbliższego salonu audio i posłuchać. Nie sugeruj się wielkością kolumn, bo niewielkie kolumny potrafią pozytywnie zaskoczyć...
Ale tak jak napisałem, to tylko moje zdanie i jeśli Tobie podoba się to jak grają to próbuj stworzyć z tego kino.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rafal735r

New member
Jedyne co oferuje te kolumny to wlasnie moc i jesli dany uzytkownik tylko na to stawia swoje wymagania to w porzadku. Ale jesli chcemy uzyskac cos wiecej to niestety. Za kwote jaka trzeba zaplacic za Altus 200 mozna wiele lepiej pod warunkiem ze nie chcemy wyburzac scian sasiadom.
 
Do góry