Altius Galaxy, czyli Samsung też produkuje smartwatch.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Altius Galaxy, czyli Samsung też produkuje smartwatch.

Po iWatch nadchodzi Altius. Samsung rozpocznie produkcję w tandemie z Galaxy S IV. Smartwatch Samsunga ma mieć wysokiej klasy słuchawki.

altius_b_45606.jpg


Czy Smartwatch będzie urządzeniem, które w kolejnych pokoleniach znajdzie się na milionach nadgarstków użytkowników?

Kolejny sygnał po Apple, iWatch teraz pochodzi z Korei.
Pogłoski mówią o zbliżającym się smartwatch wykonanym przez firmę Samsung. W rzeczywistości w tym przypadku jest to coś bardziej konkretnego.Pojawił ekran który wydaje się być system operacyjnym nowego zegarka o nazwie - Samsung Galaxy Altius.
Ekranik o rozdzielczości 500 x 500, z jasnym ekranem, w kształcie kwadratu oparty na interfejsie podobnym do tego z Androida, tyle że to nowy opatentowany system operacyjny AltiusOS Beta 2. Będzie we współpracy z SKTelecom. Galaxy Altius będzie miał kartę SIM i łączyć się będzie przez bluetooth.
altiusr.jpg
Można będzie uruchomić szereg aplikacji jak : muzyka, e-mail, pogoda , czas itp.
Samsung może ujawnić nowe urządzenie na zbliżającym Kongresie.
Jest jedna i tylko jedna wątpliwość , czy wielkość 3" będzie odpowiednia dla takich potrzeb, jak myślicie?
I czy Smartwatch ma szanse być kolejnym hitem rynkowym ?



watchhh.jpg



dday
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja sie nie pisze, juz wystarczy ze latam z telefonem pod ladowarke i tabletem, teraz jeszcze zegarek? Dziekuje, postoje. Przyznam natomiast ze ten na drugim zdjeciu wyglada juz calkiem calkiem. Pytanie jak z bateria.
To mi przypomina czasy zegarkow, chyba kasio z kalkulatorkiem - pewnie w tamych czasach kultowy prezent na komunie, kazdy chcial taki miec, teraz mamy nastepne wcielenie.
 

UZI11

New member
hmm ciekawe jak cenowo będzie sie przedstawial.... wczesniej myslalem o taakim gadzecie ale wybor niewielki....
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Casio wodoszczelne z guziczkami i kalkulatorkiem to mial moj ojciec, ale zawsze sie nim bawilem jako may bajtel :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piekna sprawa. Tam z tego co pamietam byla mozliwosc wpisywania kontaktow - ale to juz bardziej rozbudowany model byl, no i ten odglos "pik,pik" przy naciskaniu tych smiesznych guziczkow :)
 

Pingu

New member
Jaby ten zegarek komunikował się z komórką i dało się przez niego gadać to było by nawet coś. Często jak komórka dzwoni to mamy problem z jej zlokalizowaniem albo wyjęciem. A tak to zerkamy na zegarek i odbieramy lub nie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego tez Samsung ze swoimi zakrzywionymi wyswietlaczami tutaj wypada swietnie, ostatnio w newsach byla prezentacja takiego telefonu. Wystarczy wysunac z kieszeni i juz widzimy na rogu (telefonu) kto dzwonil czy wyslal wiadomosc, a zegarki zostawmy w spokoju. Te niech beda niesmiertelne i magiczne, a takie sa od dziesiecioleci. To jest chyba jedyny "gadzet" w ktorym nie chce aby cokolwiek sie zmienialo.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jaby ten zegarek komunikował się z komórką i dało się przez niego gadać to było by nawet coś. Często jak komórka dzwoni to mamy problem z jej zlokalizowaniem albo wyjęciem. A tak to zerkamy na zegarek i odbieramy lub nie.

Tylko zawsze mnie ciekawily takie gadzety. Z resztą telefony-zegarki juz są. Ale jak dla mnie jest to wyjątkowo nie praktyczne. Zeby przylozyc zegarek do ucha musialbys miec sluchawke i mikrofon od strony wewnetrznej nadgarstka. Jesli zas nie chcialbys rozmawiac z ręką to wyjsciem jest zegarek glosnomowiacy -rezultat zero prywatnosci. Ktos powie, ze sa słuchawki - OK, ale to juz nie jest praktyczne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gadzet i tyle. Jak juz to ew. informacja przez BT na zegarek - o odebranej wwiadomosci czy przychodzacej rozmowie, ale do samej rozmowy to cos na reku juz nie.
Natomiast sluchawki faktycznie sa nie poreczne, moze sa ok, ale jak jedziemy autem i sa juz wczesniej podlaczone.
Osobiscie nigdy nie uzywam sluchawek, jak w aucie ktos dzwoni to wrzucam na glosnomowiacy i klade z boku, prywatnosci zero, ale co zrobic. Dobrze ze jeszcze mam automata, wiec od biedy mozna chwycic do reki telefon.
Gorzej jak widze te sieroty rozmawiajace podczas jazdy na skrzyzowaniach czy drogach o szczegolnej uwadze a ci bez migaczy od pasa do pasa - tego nie popieram.
 
Ostatnia edycja:

Pingu

New member
Armanig jak już znajde i wysune telefon to nie będę patrzył na jakieś rogi ekranu aby zobaczyć kto dzwoni tylko normalnie na ekran zerkne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig jak już znajde i wysune telefon to nie będę patrzył na jakieś rogi ekranu aby zobaczyć kto dzwoni tylko normalnie na ekran zerkne.

No tak, ale wiesz ja mam iPhona a kazdy uzytkownik iPhona (z tego co sie dowiedzialem) to snob, wiec zeby tego uniknac czesto wlasnie zerkam ukradkiem na telefon, dlatego tez taki wyswietlacz na rogu ulatwilby mi zycie :)
 
Do góry