Alternatywa do TX-P50G30E?

beumont

New member
Witam,

więc zacznę może od tego że aktualnie posiadam Telewizor Samsung LE46A656a LCD i chiałbym po prostu coś większego. Po dłuższym czytaniu i zastanawianiu się zdecydowałem że będzie to chyba jednak PLAZMA.

Do czego ma służyć:
1. PS3 60%
2. Sygnał z komputera po HDMI 1080 30%
3. Cyfrowy Polsat 10%
Odległość ok 3m
Wielkość chciałbym min 50"
Pomieszczenie bardzo ciemne
Nie interesują mnie gadżety typu WIFI oraz 3D

Miałem na telewizor przeznaczone ok. 5500zł ale po przeczytaniu kilka wątków forum doszedłem do wniosku że wiele osób poleca model Panasonic TX-P50G30E który można już za 3450zł u mnie w mieści kupić.

Teraz moje kluczowe pytanie, czy warto dopłacić jeszcze te 1000 - 2000zł do jakiegoś innego modelu żeby uzyskać jeszcze lepszy obraz?

Może jakiś SAMSUNG albo LG?

A drugie moje pytanie to który ma lepszy obraz P50VT20 czy P50G30E?

Z góry dziękuje za pomoc
Z góry powie
 

jachoo147

New member
jak dlugo trzeba czekac i czy te modele beda dostepne dla osob z budzetem 3000-3500zl?

czy lepiej pomyslec o G30 lub ST30 50" albo 46" GT30 ??

ps. dawniej bylo lepiej... byl Rubin i Helios i tyle wyboru :)
 

digitalus

Banned
Witam
W marcu lub kwietniu pewnie beda nowe modele telewizorow. Na poczatku gdy telewizory pojawia sie w sprzedazdy cena jest wyzsza niz kilka miesiecy pozniej.Lepiej troche zaczekac.
Teraz maly zarcik.Przegladalem dzis oferty sprzedazy na allegro i zwrocilem uwage na cene telewizora plazmowego.Super tzn super cena zaporowa , 49 999,00 zł:) uzywany telewizor,a nowy w salonie ponad 160.000zł. Pioneer mial wysokie ceny ale 160.000 zl to chyba telewizor ze zlota:)
Telewizor Bang Olufsen.
 
Ostatnia edycja:

promyk79

New member
Czym droższy telewizor kupisz Tym szybciej jego wartość spadnie o połowę :)

Jeśli wydasz na niego te 5000 pln po jednym roku stracisz na nim min. 1000 zł

W moim odczuciu to g30 to optymalnie dobry wybór pod względem jakości jak i zarówno ekonomi budżetowej . Jeśli chodzi o model St jest 3d ale ma gorszą czerń od g30.
Nie wiem czy komuś udało się znaleźć lepszy model w dobrej cenie .
Przynajmniej na tym forum jeszcze nikt takowego nie wymienił .
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
ale ja wlasnie kolo marca-kwietnie chce kupic TV .....




Wplyw na cene telewizora ma tez kurs zlotego. Moze w marcu lub kwietniu cena telewizora bedzie bardziej korzystna niz pod koniec roku. Trudno to przewidziec .W czerwcu beda mistrzostwa w pilce noznej i moze byc pewien wzrost popytu na telewizory i cena nie spadnie.
 

maxan

New member
Bez reklam
Witam,
1. PS3 60%
2. Sygnał z komputera po HDMI 1080 30%

Te 4 cale dużej różnicy Ci nie sprawią - 55"/60" to tak ... do tego PLAZMA niezbyt nadaje się do używania długotrwale z PC, z konsolą to zdania sa podzielone ale moim zdaniem wmiare dobry lcd radzi sobie lepiej ... do Twoich zastosowań najlepszy moim zdanime jest LCD/LED... kupisz plazme i myślę i że będziesz żałował (PC- wypalanie się pulpitu, migotanie plazmy męczy wzrok)
 

jachoo147

New member
Te 4 cale dużej różnicy Ci nie sprawią - 55"/60" to tak ... do tego PLAZMA niezbyt nadaje się do używania długotrwale z PC, z konsolą to zdania sa podzielone ale moim zdaniem wmiare dobry lcd radzi sobie lepiej ... do Twoich zastosowań najlepszy moim zdanime jest LCD/LED... kupisz plazme i myślę i że będziesz żałował (PC- wypalanie się pulpitu, migotanie plazmy męczy wzrok)

sorry ze ja podpialem sie pod temat, ale jesli konsola i komputer nie beda stanowic 60-70% czasu uzytkowania kompa, to co wtedy powiesz na temat plazmy???

ps. jesli led/lcd ok 50" to jaki polecasz? [cena do 3500zl]?
 

cm812

New member
a mi właśnie padł poczciwy Panas PV60 (6 lat i leży u magików w servisie)
i jest okazja coś nowszego kupić ;)
Wisiała 42" ale jak Wszyscy zgodnie mówią - po czasie to "pocztówka" tylko:
przy odległości 2,5 do 3,5 metra to optymalny jest 46" czy może być 50"?
Dla 42" PV60 przy jego rozdzielczości optymalnie to właśnie te 2,5 metra ale FULL HD to pewnie inna bajka i odległości tez inne są.

Ja jakoś zachorowałem na Panasonic, po mimo że mój pada/padł po 6 latach więc też rozglądam się za czymś i to na szybko. Ceny dość ciekawie spadają i na dziś:
46" GT30 - 3489,99 zł --> 46" G30 - 2998,98 zł
50" GT30 - 3854,99 zł --> 50" G30 - 3211,99 zł

teraz tylko trafić na odpowiednią wielkość i aby nie "buczał" ;)
oraz głęboko się zastanowić nad bajerem 3D bo i okulary za ok. 350zł są.
 

OSP110233

New member
a mi właśnie padł poczciwy Panas PV60 (6 lat i leży u magików w servisie)
i jest okazja coś nowszego kupić ;)
Wisiała 42" ale jak Wszyscy zgodnie mówią - po czasie to "pocztówka" tylko:
przy odległości 2,5 do 3,5 metra to optymalny jest 46" czy może być 50"?
Dla 42" PV60 przy jego rozdzielczości optymalnie to właśnie te 2,5 metra ale FULL HD to pewnie inna bajka i odległości tez inne są.

Ja jakoś zachorowałem na Panasonic, po mimo że mój pada/padł po 6 latach więc też rozglądam się za czymś i to na szybko. Ceny dość ciekawie spadają i na dziś:
46" GT30 - 3489,99 zł --> 46" G30 - 2998,98 zł
50" GT30 - 3854,99 zł --> 50" G30 - 3211,99 zł

teraz tylko trafić na odpowiednią wielkość i aby nie "buczał" ;)
oraz głęboko się zastanowić nad bajerem 3D bo i okulary za ok. 350zł są.

Ciekawa oferta jest w Saturnie ... tylko że 42 cale tzn. 42GT30 za 2700 pln
 

cm812

New member
kiki "dopuścić" czy "odpuścić" ;) ?
Ten Twój panas PV60 (co mi pada) oglądałem z 2,5-3,5m i na ówczesne czasy było dobrze (CYFRA+).
Czy powieszenie w jego miejsce takiego 50"GD30 nie spowoduje jakiś złych odczuć, bo ponoć obraz niekoniecznie w SD jest lepszy na FULL HD?

Niby myślałem nad kompromisem dla 46" ale różnica cenowa nie jest rażąca więc chyba większe jest lepsze ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zdecydowanie większe jest lepsze...Ja właśnie zmienilem plazmę panasonica 42 cale na 50G30. Oglądam z 3m. Powiem Ci tak. HD - bajka- zresztą co tutaj dużo pisać...przy SD jest trochę gorzej, zależy też od kanału. Jedni nadają lepiej inni gorzej, niektrórzy tragicznie i przy telewizorze Full HD to widać. Co do obrazu to na TV HD Ready kanały SD (zwłaszcza te kiepskie) przentowały się ciut lepiej, ale nie test to jakaś przepaść.
Też myślałem o 46" ale wziąłem 50 i jestem bardzo zadowolony.
 

cm812

New member
uff, dzięki ;)
Trochę się spodziewam, iż obraz zwykłej "1" może się żonie nie podobać (pewnie usłyszę coś o zmianie ;) ) aczkolwiek szkoda, bo ni jak to tych SD mamy najwięcej. I wychodziło by, iż kupowanie FULL HD w czasach SD mija się z celem 96% kanałów lepiej wygląda na HD Ready ale za to te HD na FULL HD wyglądają zacnie.
Nie ma co ukrywać, trzeba przeboleć, że choć raz my w domu technologicznie przewyższamy to co nam serwują ;)

Wracając, nowe TXG50 pewnie będą wypas, choć mega zauważalnej różnicy pomiędzy generacjami tymi najnowszymi chyba nie widać. Więc rodzi się jedynie pytanie:
kupić teraz to G30
ew. za kilka lat to G50 a może cenowo to i GT90

mam nadzieję, iż ew. wybór plazmy G30 50" będzie odpowiedni w miejsce mojego PV6042" - trochę mała odległość ale jak mam żałować później wyboru 46" a cenowo jak wspomniałem szału nie ma.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zawsze trzeba przemyśleć swój wybór. Nie ma co ukrywać, że część kanałów SD na 50" z 2.5m kiepsko wyglądają, ale z drugiej strony te poprawnie nadawane z odpowiednim bitrate np. Polsat, TVN prezentują się ładnie. O HD nie ma co pisać - full wypas.
Ja oglądam z 3m, lub z 2.5 jak się położę i powiem krótko zakup 50G30 to był dobry wybór.
Zresztą jak byłem w sklepie to sprzedawca też doradził ( i chwała mu za to) aby brać 50", gdyż przesiadka z 42" na 46" nie zrobi takiego wrażenia.
Jeżeli masz jakieś źródło sygnału HD ( odtwarzacz BD, lub multimedialny) to włącz żonie coś konkretnego z pewnością będzie zadowolona ( Avatar, Baraka, Home, Mroczny Rycerz, któryś z nowych Bondów)
Powodzenia w zakupach!
 

cm812

New member
ożesz!
szukałem tego TV w Bielsku i nigdzie go nie ma w oczywiście rozsądnej cenie wrrrr
o dziwo wpadłem na LG 50Pv350 za.... 2400zł w MixElectronic !!!
jako uwielbiator Panasonic (choć mój padł) lekko się zakręciłem przy tym LG.
Cena w klepie 50G30 to ok. 3420zł a LG jest za 2400 - może nie warto tak tylko z przyzwyczajenia brać PAnasa? W sumie.... ach kurcze, sam nie wiem :( 1000zł różnicy, a rolety mam w oknach ;)
 

cm812

New member
kupiłem, 50G30 ;)
wypas po przesiadce z PV6042" - z 2,5 metra ogląda się Wyśmienicie
jak na razie (odpukać) nic nie brzęczy, jedynie co się dziwnie rzuca w oczy to górna ramka pod światło uwidacznia chyba punkty mocowania bo jakoś pojawiają się i są widoczne.

cena: 3050zł ;)
a staruszek w naprawie

a, gdzie wychaczę więcej danych (tryb serwisowy itp) do tego TV?
 

cm812

New member
LoL ;)
dziś w nocy wstałem i odłączyłem TV pd prądu bo miałem złudzenie jakby plazma lekko świeciła - chyba złudzenie, bo odcięcie zasilania jakoś nie zmieniło wyglądu ekranu.

1. jak ustawić TV aby kiedy się załączy nie przeskakiwał wpierw na DVBT a później tuner sat, nie mówiąc już o głośności a jej różnicy dokładnie. /w starym PV60 ustawiało się tryb hotelowy i po włączeniu sam TV przełączał się na HDMI i czekał na wzbudzenia TV SAT
2. to dziwny problem z głośnością, po DVBTjest głośniej niż jak się przełączy na tuner sat PVR
 
Do góry