Alternatywa do Monitor Audio RX8 do10 000

venom200

Member
Witam tak jak w temacie zaczynam się zastanawiać czy wymiana kolumn w moim zestawie nie powinna nastąpić w niedługim czasie.
A mianowicie mam MA RX8 w stanie sklepowym i z żalem miałbym się ich pozbyć.
Są to dobre kolumny,ale ich styl grania jakby nie do końca mi odpowiadał.
Teraz RX grają z NAD C 350 tuning Muda i CA SM6 v2 którego notabene wstawiłem na sprzedaż ten akurat nowka ma 5 miesięcy.
I właśnie doszedłem do wniosku że to kolumny są największą piętą Achillesową mojego zestawu.
Zmieniam klocki amplitinery DACi i ciągle coś nie pasuje.
Czego mi brakuje ,brakuje mi po prostu jakości dźwięku tzn bass jest średnica jakby delikatnie wycofana ale najbardziej brakujące wrażenie to jakość wysokich tonów.
Tzn można grać jasno,bardzo jasno, ale te wysokie tony nie zachwycają kolumny potrafią walić wysokimi,ale te wysokie tony nie mają jakości,nie jest to jakiś bardzo tragiczny dźwięk,ale jakby wybrakowany z jakości.
Czego oczekiwałbym to dźwięku lepszego jakościowo w wysokich i lekko ocieplonego.
Prędzej moje RX grały z Marantz Sr7008 potem wspierane były jeszcze końcówka mocy Audiolaba8000p była dynamika,ale barwa dźwięku bez jakiejkolwiek szczegółowości.
Teraz z CA sm6v2 i Nadem po tuningu szczegóły są ale ich jakość chyba nie taka jakiej bym oczekiwał.
Dlatego padło na kolumny.
Repertuar muzyczny w sumie wszystko poza disco polo głównie klasyki Pink Floyd Eagles Dire Straits,i gitarowe Alan Taylor Chris Jones.
Dużo popu i lat90 też się pojawia.
Szukam kolumn do 10 000 mogą być propozycję nowych jak i używanych.
Myślałem o jakiś focalach b&w lub kef
Ale nie mam za dużo doświadczenia
Chodziły mi po głowie Harpia ale po cyrkach z tym Panem już się z nich wyleczyłem.
Z góry dzięki za propozycję
Pomieszczenie około24 metrów bez specjalnej adaptacji akustycznej są meble obrazy i firanki ale ogólnie na ścianach tylko kwiaty
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak gra Twoja elektronika, a w szczególności modyfikowany Nad. Polecę Ci do odsłuchy kolumnu Dynaudio. To cieplej, równiej grające kolumny. Dynaudio ma bardzo dobre głośniki wysokotonowe. Są szczegółowe ale nie kłują w uszy. Z nowych trochę ponad budżet (używkę kupisz spokojnie poniżej budżetu) masz Focus 260. Tylko nie sądzę, żeby Twój Nad je napędził. Łatwiejsza do napędzenia będzie natomiast seria Excite. Jako alternatywę może rozważyć Kef serii R. (ja słuchałem R300). Tu brzmienie będzie bardziej analityczne i dokładne. Góra będzie bardziej wyraźna, fajna przestrzeń. Dynaudio zagrają bardziej miękko i z ocieploną barwą, Kef będą bardziej neutralne. Przy Kefach przeżyjesz mniejszy szok po zmianie z Monitor Audio. Na Twój metraż R700. Jednak ja jestem bardziej fanem brzmienia Dynaudio. Za dużo nie słyszałem kolumn w tym budżecie więc za wiele pozycji Ci nie polecę. Brałbym też pod uwagę (tych nie słyszałem): Vienna Acoustics Mozart Grand, któryś z modeli Xavian, Studio 16Hz - znam tylko Canto Grand, ale są też w ofercie fajne podłogówki.

Aha jeszcze jedno. Jak kupisz kolumny w tym budżecie to następnym krokiem będzie zmiana elektroniki. Ona będzie potem ograniczeniem.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Będziesz do domu wypożyczał i u siebie odsłuchiwał?
te 10K na same fronty?
Zerknij na Arie 926, już kiedyś pisałem, na dzień dzisiejszy dla mnie to typ nr 1 w budżecie do 10K za parę ;)
 

Pan_Borowik

New member
Pomieszczenie około24 metrów bez specjalnej adaptacji akustycznej są meble obrazy i firanki ale ogólnie na ścianach tylko kwiaty

Moim zdaniem zanim cokolwiek wymienisz, umów się na odsłuch w sklepie i zapytaj czy możesz przywieźć własne kolumny, żeby zobaczyć jak zagrają w zaadaptowanym pomieszczeniu.

Bo może się okazać, że wywalisz 10k na nowe, a będą dalej grały jak kupa.
Ten brak detaliczności może być efektem właśnie gołych ścian - dźwięk się nie rozprasza i nie "gaśnie" wystarczająco szybko, więc kiedy kolumny generują już kolejne fale, poprzednie dalej odbijają się w Twoim pokoju, zamazując obraz stereo i dając wrażenie właśnie braku klarowności i detali.
Raczej niewiele Cię to będzie kosztować zachodu, a efekt może być zaskakujący.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem te monitor audio rx8 to kolumny ze strasznie jasną górą, która przy dłuższym słuchaniu staję się męcząca i tu zmiana elektroniki nie pomoże. Jak tylko posłuchałem tych kolumn to od razu co mi się rzuciło na uszy to męcząca góra i słaby dół. Polecam Ci odsłuch kolumn z mniej jaskrawą górą i na pewno nie monitor audio, klipsche, focale itd. Moim zdaniem te kolumny mają podkreśloną górę i ewidentnie to nie jest twoje brzmienie. Spróbuj kolumn które grają ciepłą barwą dźwięku np. dynaudio te co wspomniał Paweł.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Polecam Ci odsłuch kolumn z mniej jaskrawą górą i na pewno nie monitor audio, klipsche, focale itd. Moim zdaniem te kolumny mają podkreśloną górę i ewidentnie to nie jest twoje brzmienie. Spróbuj kolumn które grają ciepłą barwą dźwięku np. dynaudio te co wspomniał Paweł.
No i widzisz, kwestia indywidualnych preferencji... Trochę generalizujesz... RX8 nie znam, ale o Gold'ach nie mogę powiedzieć, że są zbyt jasne i że dominuje w nich góra...
Dla mnie z kolei Focal Aria 936 miały zbyt męczącą i świdrującą górę przy dłuższym odsłuchu (i żeby nie było...na tej samej elektronice i kablach)
 

Geronimo zx

New member
Moim zdaniem zanim cokolwiek wymienisz, umów się na odsłuch w sklepie i zapytaj czy możesz przywieźć własne kolumny, żeby zobaczyć jak zagrają w zaadaptowanym pomieszczeniu.

Bo może się okazać, że wywalisz 10k na nowe, a będą dalej grały jak kupa.
Ten brak detaliczności może być efektem właśnie gołych ścian - dźwięk się nie rozprasza i nie "gaśnie" wystarczająco szybko, więc kiedy kolumny generują już kolejne fale, poprzednie dalej odbijają się w Twoim pokoju, zamazując obraz stereo i dając wrażenie właśnie braku klarowności i detali.
Raczej niewiele Cię to będzie kosztować zachodu, a efekt może być zaskakujący.

Bardzo istotna i słuszna uwaga,dźwięk przy gołych ścianach i źle zaadoptowanym pomieszczeniu potrafi odbić się około 40 stu razy.

No i widzisz, kwestia indywidualnych preferencji... Trochę generalizujesz... RX8 nie znam, ale o Gold'ach nie mogę powiedzieć, że są zbyt jasne i że dominuje w nich góra...
Dla mnie z kolei Focal Aria 936 miały zbyt męczącą i świdrującą górę przy dłuższym odsłuchu (i żeby nie było...na tej samej elektronice i kablach)

Potwierdzam wypowiedź przedmówcy i u siebie także nie słyszę dominującej góry.Nie gra jeden element tylko cały tor,dzięki to właśnie któremu wyrażamy swoje opinie i niekoniecznie muszą się powielać.
Jak już to gdzieś ktoś napisał dźwięk w M.A. zaczyna się od serii
GOLD lub GX
 

Kejup

Member
Bez reklam
To życzę powodzenia w poszukiwaniach. Ja też długo szukałem. Teraz zbieram kasę na NAD c356bee którego też zamierzam oddać do kolegi muda44 do tuningu.
 

SDman

Banned
Witam,
Witam tak jak w temacie zaczynam się zastanawiać czy wymiana kolumn w moim zestawie nie powinna nastąpić w niedługim czasie.
A mianowicie mam MA RX8 w stanie sklepowym i z żalem miałbym się ich pozbyć.
Są to dobre kolumny,ale ich styl grania jakby nie do końca mi odpowiadał.
Teraz RX grają z NAD C 350 tuning Muda i CA SM6 v2 którego notabene wstawiłem na sprzedaż ten akurat nowka ma 5 miesięcy.
I właśnie doszedłem do wniosku że to kolumny są największą piętą Achillesową mojego zestawu.
Szukam kolumn do 10 000 mogą być propozycję nowych jak i używanych.
Ale nie mam za dużo doświadczenia
Z góry dzięki za propozycję
Pomieszczenie około24 metrów bez specjalnej adaptacji akustycznej są meble obrazy i firanki ale ogólnie na ścianach tylko kwiaty

Witam,
podoba mi się, że poszukujesz rozwiązań nietuzinkowych "Nad C350 Muda44" to najlepiej grający Nad ze starszych konstrukcji po modzie, teraz ponoć 356BEE.

Udało się zaoszczędzić, więc teraz bym dołożył do kolumn ocierających się już o High End. Znam świetne ceny.
O czym mowa: Usher audio dancer mini one diamond.
Wszystkie Kefy R700,Vienna Acoustics Mozart Grand (najgorzej grająca Vienna), Focale Aria 926 możesz sobie odpuścić.
Na początek odsłuchu poszły z elektroniką HiEnd: AudioResearch GS Pre+ AVM EVOLUTION MA3.2S,
źródło AudioResearch CD 9.

Dłuuuugo się zbieramy z podłogi, myśląc, że za nasz stan odpowiada elektronika ale do końca tak nie jest.
Obniżając cenę elektroniki na 1 ogień idzie Primare I32 (mam prawie nówkę na sprzedaż+CD32) oczywiście jest pogorszenie ale charakter i klimat kolumny trzymają nadal.

Zmieniamy dalej (mój faworyt do 12k) Goldenote S1 Signature II. Maluje jeszcze lepiej niż I32 -jest połowę słabszy (2x60W) ale ma charakter i muzykalność oraz prezencję basu nie spotykaną w tej cenie.
Na sam koniec idzie wielokrotnie chwalona Micromega Minium AMP2 (moja prywatna) -tutaj były już straszne obawy, które później przerodziły się w niedowierzanie, Tak 2x40W dało radę z tymi Usherami.

Kończąc, są to świetne kolumny, pewnie znajdzie się konkurencja "ze znanych" ale trzeba będzie sporo dołożyć.
Cały czas zapominam, że są również niesamowite i tańsze Vandersteen 1ci -tylko trzeba ich wygląd zaakceptować.
Brakło czasu na konfrontację z Usherami osobiście w ciemno stawiam na te drugie.

PS.
kolega zmienia sprzęt i to dla niego szykowały się Ushery i zmiana elektroniki ale ostatecznie
to ja przytaszczyłem do domu poszukiwanego (prawie 2 lata) i godnego następcę mojej Micromegi AMP2.

Niesamowite uczucie, to już koniec i zdrowszy kręgosłup przy okazji :)

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym sobie nic nie odpuszczał. Niech sam posłucha i wybierze pod siebie. To co się podoba jednemu do nie znaczy, że spodoba się drugiemu.

A przy okazji. Osłuchy robiłeś u dystrybutora Usher-a czy na Proletariackiej?
 

SDman

Banned
Ja bym sobie nic nie odpuszczał. Niech sam posłucha i wybierze pod siebie. To co się podoba jednemu do nie znaczy, że spodoba się drugiemu.

A przy okazji. Osłuchy robiłeś u dystrybutora Usher-a czy na Proletariackiej?

Witam,
prawda, to co piszesz ale czy nie szkoda naszego czasu jak ktoś woli straszne odstępstwa
od wzorca, moim skromnym zdaniem tak.

Pozdr.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No i widzisz, kwestia indywidualnych preferencji... Trochę generalizujesz... RX8 nie znam, ale o Gold'ach nie mogę powiedzieć, że są zbyt jasne i że dominuje w nich góra...
Dla mnie z kolei Focal Aria 936 miały zbyt męczącą i świdrującą górę przy dłuższym odsłuchu (i żeby nie było...na tej samej elektronice i kablach)

Oczywiście że Goldy grają inaczej tj. łagodniej i lepiej, chodziło mi o MA rx...;-) Skończył mi się czas na edycję i nie dopisałem rx na końcu. Sorki. Ja słuchałem Monitor audio silver 10 i mi się podobało, a goldy tym bardziej.;-)
 

SDman

Banned
Dlaczego kefr700 mam odpuścić bo słyszałem zgoła odmienne opinie co do kef wraz z nadem by Muda

Witam,
bo napisałeś: "Szukam kolumn do 10 000 mogą być propozycję nowych jak i używanych"
Może ja coś źle widzę już.
Zaproponowałem przekroczenie budżetu, a tu masz.

Dobrych wyborów.

Pozdr.
 

venom200

Member
Widzisz tylko troszkę poniosło mnie nie chodzi o finansowe ale warunki ja z kolumn nawet za30 tyś za dużo nie wyciagne z moją adaptacją a właściwie jej brakiem. I tak myślę że jak znajdę używki do5000-6000 tyś to będzie aż nadto
 
Do góry