Alternatywa dla UE65NU8042?

dajducz

New member
Hej,

Od jakiegoś czasu obserwuję rynek TV gdyż zamierzam wymienić wysłużonego 10-letniego Samsunga. Widziałem kilka modeli i byłem zdecydowany na UE65NU8002 albo QE65Q6FN ze względu na dobrą matrycę VA i stosunek ceny do jakości, niestety ich dostępność jest praktycznie zerowa. "Następca" RU8000 do pięt nie dorasta. W budżecie do 5k z Samsunga pozostaje seria QLED, mianowicie modele Q60,Q64 albo Q67. Czy kiedykolwiek ktoś z was miał doczynienia z tymi modelami? Trochę się obawiam że brak lokalnego wygaszania może być widoczna..

Kolejna sprawa, niedaleko mnie jest media markt w którym nu8042T jest na wystawie. Czy według was byłaby opcja żeby sprawdzić ilość przepracowanych godzin (Mam pilot samsunga do smart TV)? Czy spowoduje to utratę gwarancji? Czy jest w ogóle sens brać się za powystawowy towar?


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,7m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - raczej na wprost lub pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Docelowo będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? TV jest na północnej ścianie i obok ma drzwi balkonowe od wschodu.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung le40r81bx/xec
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą jakość obrazu, niski input lag
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder IPTV, PS4 Pro, Laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 1-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Wolałbym matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Musi być 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolny interfejs
19. Preferencje co do marki ? Raczej Samsung ze względu na Tizena, bądź LG bo WebOS
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 5k chyba że seria Q70 spadnie z ceny
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? Tak, ale wolałbym nie brać czegoś co ma Android TV, niestety w wielu przypadkach jest to po prostu zamulone.
 

dajducz

New member
Czy serio jest to możliwe że OLED-y które wymieniłeś stanieją o 3-4k w tak krótkim czasie? Bo z tego co widzę to za trochę poniżej 7k może udało by się wyrwać LG B8 którego dostępność jest wątpliwa.

Jeszcze teraz zobaczyłem że za trochę ponad 5k można kupić Sony KD-65XF9005, ponoć konkurent poprzedniej serii Samsunga Q7FN.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież 65Q70 w programie pilotażowym masz w znacznie lepszej cenie.
Podaj proszę maila do siebie to CI wyślę cały program i sam ustalasz cenę.
 

FanKosmosu

New member
Czy serio jest to możliwe że OLED-y które wymieniłeś stanieją o 3-4k w tak krótkim czasie? Bo z tego co widzę to za trochę poniżej 7k może udało by się wyrwać LG B8 którego dostępność jest wątpliwa.

Jeszcze teraz zobaczyłem że za trochę ponad 5k można kupić Sony KD-65XF9005, ponoć konkurent poprzedniej serii Samsunga Q7FN.

OLEDy tanieją o 50% co roku z ceny wyjściowej. Tak było od 2016 i będzie teraz. Zeszłoroczny, najpopularniejszy OLED LG B8 w 65" zaczął z ceny 13.999 a skończył na 6.700. Tegoroczny LG B9 zaczął teraz od 11.500, a skończy w maju 2020 r. na 5.900 zł. Przed Gwiazdką cena zjedzie wyraźnie na ok. 8.000-8.500, a już w lutym cena zjedzie do ok. 7.000.

Myślę, że w maju 2020 r. ogromnym hitem będzie LG C9 w 77" za ok. 13.000 zł. LG przezbraja swoje fabryki OLED na większe panele 77" (4K) i 88" (8K). Przyczyną przeceny OLED 77" 4K, będzie ogromny wysyp telewizorów 8K na targach CES w styczniu 2020 r. i marketing 8K związany z Olimpiadą w Tokio i Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2020, a także nowinkami 8K z Netflix. LG będzie też powoli przygotowywać się na wejście w OLED Samsunga oraz chińskie nowinki w TV LCD (miniLED od TCL i double LCD panel od Visio).

Co do Sony XF9005, to jest to telewizor dużo lepszy i tańszy niż Samsung Q7OR, ponieważ Samsung nie obsługuje Dolby Vision i ma niższą jasność HDR.
 
Ostatnia edycja:

dajducz

New member
@Kiki, mój email to tomek090892@gmail.com. Co do XF9005 naczytałem się o efekcie cloudingu, czy jest to powszechna wada czy raczej wybiórcze egzemplarze?
 

FanKosmosu

New member
@Kiki, mój email to tomek090892@gmail.com. Co do XF9005 naczytałem się o efekcie cloudingu, czy jest to powszechna wada czy raczej wybiórcze egzemplarze?

Jest to cecha technologii FALD. To nie wada. Taki urok FALD. Ale nie powinno to być widoczne, chyba że akurat w jakiejś konkretnej scenie (biały obiekt na ciemnym tle w materiale HDR) plus jeszcze zupełna ciemność w pokoju w którym będziesz oglądać.
 
Do góry