alternatywa dla SONY KDL-55HX855

Artur90

Klub HDTV.com.pl
vip
Samsung 55ES8000 w testach na konkurencyjnym portalu wypadł najgorzej ze wszystkich 4 modeli LG 47LM765S VS Sony KDL-46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic TX-P50ST50E. Co do tego co mówi Kuba78 może ma tego Samsunga i się nim podnieca, ale miarodajne są testy które pokazują że jeśli chodzi o jakość konkretnie togo modelu to nie jest on wart takich pieniędzy. Ten Samsung ma wręcz TRAGICZNE podświetlenie panelu co jest pokazane na zdjęciach, na czarnym tle wszystkie narożniki świecą jak latarki. Samsung ma podobno "micro dimming ultimate które regulują podświetlenie LED - szkoda że to co u innych działa w Samsungu nie widać najmniejszej poprawy w równomiernym podświetleniu obrazu, nie mówiąc już o czerni ??? Kuba78 jeśli nie wie o jaki test chodzi to podeślę link. Jak to powiedział człowiek który testował w/w TV "Samsung jest dla mnie mocno przereklamowany i niestety za te pieniądze oczekuję dużo lepszego obrazu i wykonania" Koniec cytatu. Sony HX850 wygrał w cały test, dlatego ponieważ jest najbardziej uniwersalnym do oglądania w dzień i nocy. CZYTAĆ TESTY
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W/w test jest śmiechu wart. Sporo tak jest nieścisłości, z którymi nawet średni specjalista jak ja się po prostu zgodzić nie może.
Kiedyś czytałem fajny teścik z jakiegoś anglojęzycznego serwisu, gdzie porównywali 7głównych marek na rynku. Tylko nie pamiętam co tam było z każdej, na pewno Soniacz hx850, Samsung es8000, Philips 9706, Sharp le830, Toshiba wl863. Panaś to był albo DT50, albo VT50, a LG chyba seria 8.
I ostatecznie na pierwszym miejscu był Sony, Toshiba i Philips, po zsumowaniu liczby punktów.

Więc jeśli chcesz szukać alternatywy dla modelu hx855, to według mnie jest tym albo Toshiba 55WL863 (cenowo jak najbardziej miło, jeśli weźmiesz pod uwagę że jakość obrazu i skalowanie będzie nawet lepsze niż na Sonym), albo philips serii 7007 lub 8007 (bo różnią się szczegółami bym powiedział, oba skalują identyczne. Wyposażenie tylko an korzyść 8007).
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pytanie teraz czy zwykly kowalaski zauwazy te subtelene roznice miedzy tymi TV, o ile w Samsungu nierownomierne podswietelnie moze przeszkadzac bo to sie rzuci w oczy to jakies delikatne niuanse w obrazie juz nie koniecznie. Z kuba ciezko polemizowac on widzi tylko samsunga i nic go nie przekona.
Mnie np kompletnie nie inetersuja bajery internetowe i dla mojej przyjemnosci mogliby je calkiem usunac a w zamian dac jakies lepsze podzespoly ktore przelozylyby sie na obraz.

HX 850 wg mnie to jeden z najlepszych TV obecnie na rynku, widzialem jego obraz i jakby nie roznica 1700zl to napewno kupilbym ale porownujac 750 ktora stala obok i grala na tym samym sygnale roznica nie byla wg. warta tych pieniedzy.
 

eM!

New member
...HX 850 wg mnie to jeden z najlepszych TV obecnie na rynku, widzialem jego obraz i jakby nie roznica 1700zl to napewno kupilbym ale porownujac 750 ktora stala obok i grala na tym samym sygnale roznica nie byla wg. warta tych pieniedzy.

Różnice widać dopiero jak podasz jakiś film w 3D. Wtedy różnica między HX75 a HX85 jest widoczna gołym okiem. Czy warta 1700zł? To już pytanie do tego co płaci ;).
Dla mnie przede wszystkim liczy się obraz 2D, bo to właśnie z niego przez 95% czasu będziemy korzystać a tu HX75 i HX85 wypadają dość podobnie (rzecz jasna z korzyścią dla HX85 gdzie gołym okiem widać różnice).
 

Arton

New member
ja sie skusilem na roznice i doplacilem do hx 850 dlatego ze w moim przypadku tv nie zmienie wczesniej niz za 5 lat SONY CENTERdaje 5 lat gwarancjii od Sony a nie sklepowej. W niuanse nie bede sie zaglebial bo plazmy tez sa fajne ale ...., philips tez sa fajne ale...... nikt nie daje ci gwarancji spokoju na 5 lat a niuanse w wyswietlanym obrazie raczej nie zobaczysz , no chyba ze stona obiok siebie i beda mialy wyswietlany ten sam obraz :)
 

Pingu

New member
Porównując Samsunga do Sony, Samsung jest świetnym TV do sprzedaży, najmocniej się świeci, jest piękny, ma cieńką ramkę, mnóstwo bajerów i fajną markę. Ale jak przychodzi co do czego to ramka jest nie dokońca dobrze złożona, rogi świecą, jakość wyświetlana nie ta a youtube włącza się pół godziny. Nie znaczy to, że ktoś nie będzie zadowolony. Sony jakoś przespało zmiany i powoli się budzi. Uważam iż te dwa TV to nie konkurencja. Samsunga kupuje się dla bajerów a tego Sony dla obrazu. Swoją drogą youtube na Sonym działa o niebo lepiej.

Brałbym tego Soniaka, jest świetny, dobrze działa na nim wygaszanie miejscowe i świetnie odwzorowuje ruch. Ciężko znaleźć coś lepszego.
 

dari!a

New member
Serdecznie dziękuję koledzy za odpowiedzi!

W chwili obecnej do zakupu mam 3 kandydatów:
- Sony Hx855 (nie pasuje mi podstawka, brak okularów i kamery, pilot i problemy z mkv)
- Philips 8007 (chyba w tej chwili najbardziej skłaniam się ku temu)
- Panasonic WT50 (nie widziałem jeszcze na żywo)

Będę wdzięczny jeśli ktoś powie coś jeszcze w kwestii porównania tych modeli.
 
Do góry