Alternatywa dla Bose Lifestyle

JackWise

New member
Cześć Forumowiczom,
Jestem na etapie wymiany sprzętu. Do tej pory grał w konfiguracji Denon AVR 1906 + Zestaw 5.1 Koda F52. Poszukuję czegoś co zagra bardziej przestrzenie. Póki co jeśli chodzi o amplituner jestem blisko Marantza 5003. Kłopot zaczyna się z kolumnami, ponieważ pomieszczenie to tylko 16m2. W jednym ze sklepów polecano mi system Bose lifestyle (nieco ponad budzet). Szukam jednak alternatywy bo z amplitunera chciałbym zrobić centrum "multimedialne" tj podłączenie tv cyfrowej, PS3 i ewentualnie komputera. Stosunem filmy/gry do muzyka to ok 50-50...

Z góry dzięki za pomoc :)
 

JackWise

New member
Jako fronty najchętniej widziałbym kolumny podstawkowe lub stosunkowo nieduże stojące do 1000 x 250 x 300 (wys x szer x gleb w mm). Dodatkowo z uwagi na ustawienie kolumn bass reflex musi być z przodu.
Jeśli chodzi o satelity to zdecydowanie im mniejsze tym lepsze. Budżet na kolumny zapina się ok 4500PLN. Amplituner za ok 3000 (Marantza można w tym już zmieścić). Dzięki.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pewnie bede nudny - bo ostatnio duzo tu na forum o tych kolumnach , ale mysle ze w twoim przypadku warto pomyslec nad MA , fronty br5 sa zgrabnymi ,smuklymi kolumnami- sa nawet nizsze niz twoje max. satelity to plaskie kolumny wieszane na scianie -wiec tez powinny ci odpowiadac. dostaniesz przyzwoita jakosc w przyzwoitej cenie z przyzwoitym design
 

JackWise

New member
Faktycznie, trochę na temat MA jest. Dzięki za info. A co powiecie o KEF iQ5 albo Dali Concept 6. Oglądam też JAMO C607 HCS3 + SUB250.

Pytanie dodatkowe:
Czy znacie jakieś miejsce w Bydgoszczy gdzie można odsłuchać MA? Do tej pory byłem w Emarze, gdzie polecano mi Bose więc chciałbym skorzystać też z innych sklepów. Dzięki
 

JackWise

New member
Asoz,

HK? Czyżby problemy HK zostały już rozwiązane? Pół forum huczy o pykaniu, głośnym wentylatorze itp?

Monitor Audio mnie zainteresowały, podobnie jak KEFy. Muszę znaleźć miejsce gdzie mógłbym je jednocześnie odsłuchać.

Jeśli są jakieś dodatkowe propozycje to chętnie wysłucham. Również dotyczy amplitunera.

Pozdrawiam
 

AvataR

Banned
Co do amplitunerow koniecznie posluchaj ONKYO najlepiej model 805 - jest to klocek ktory w starciu cena/jakosc wypada najlepiej :) Do kina domowego czyli do tego do czego jest to urzadzonko stworzone nic lepszego chyba nie wymarasz za okolo 3000 zl .... Tak tylko dla informacji - Onkyo nie ma wentylatora wiec nie ma problemu z glosna jego praca , grzeje sie dosc mocno to prawda ale jezeli ma troszke miejsca od gory to nie ma problemu :)

Z tym amplitunerem bardzo fajnie graja zarowno MA jak i KEFy co przy Twoim dylemacie tez jest dosc istotne :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym przy ampli Marantza 5003 i głośniki Kefa 2005 albo jak lekko dołożysz to 3005
 

JackWise

New member
Jak te Kefy dają radę w stereo? Słucham sporo różnorodnej muzyki od punck rocka, po jazz klasyczny, trochę popu, muzyki gitarowej itp. Jedyne gatunki których nie słucham to muzyka industrialna oraz wszelkie odmiany techno.

Dzięki.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
JackWise napisał:
Słucham sporo różnorodnej muzyki od punck rocka, po jazz klasyczny, trochę popu, muzyki gitarowej itp.

jesli uda ci sie znalesc onkyo 805 w dobrej cenie- to warto sie nad nim zastanowic, kolumny iq kef-a lub MA-gitara wedlug mnie brzmi na nich "pysznie"
 

asoz

New member
KEF KHT 3005SE to wg. mnie jeden z najlepszych małych zestawów.
Stereo brzmi na nich także nieźle, ale musisz mieć porządny wzmacniacz.
Na amplitunerach klasy Marantz'a 5003 stereo to raczej dodatek.
Dopiero np. Denon 3808, Harman 660, Pioneer SC-LX71 coś grają.

Dodam, że w KEF'ach są przetworniki 115mm, to jak na małe głośniki całkiem sporo.
 

JackWise

New member
Ok. NA chwilę obecną jestem najbliżej zestawu Marantz + MA BR5. Zerknę jeszcze na Onkyo.
Pytanie pod kątem ustawienie ww kolumn. Znalazłem posta, że nie powinny one stać zbyt blisko bocznej ściany. Czy ktoś może to potwierdzić i ewentualnie określić co to znaczy zbyt blisko?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
BR5 mogą stać przy ścianie tak jak inne kolumny czyli 5-10cm od niej.
HK i MA będzie lepszym wyborem od przydrogiego Marantza, problemy na dobre zostały rozwiązane.
 
Ostatnia edycja:

JackWise

New member
Dziękuję Forumowiczom za pomoc!
Decyzja podjęta zamówienie złożone: H/K 255 + BR6 + BLCR + BRFX w układzie 5.0. Na suba przyjdzie pora.
 

JackWise

New member
Sprzęt dojechał: H/K 255 + MA. Zainstalowany, skonfigurowany i gra. Pięknie gra. Bardzo dobry bas. Dynamiczna i czysta góra. Bogaty środek - wszystko czego mi potrzeba.
 
Do góry