Alternatywa dla Ambilight

prezmer

New member
Dzień dobry,

Ponieważ rozważam zakup telewizora Panasonic AS640 a jednocześnie czytałem pozytywne opinie nt. Ambilight w Philips 7509, zastanawiam się czy nie dodać do Panasonica jakiegoś zewnętrznego odpowienika Ambilightu. Znalazłem np. coś takiego co się nazywa LightBerry (oparte o Raspberry). Przyznam się że zrobił na mnie wrażenie poniższy film:

www raspberrypi org /ambilight-alike

Wydaje się że podświetlenie jest bardziej dynamiczne niż Ambilight, przez co dochodzi wrażenie że ogien jest za telewizorem ;-) To co teoretycznie może być na "minus" to fakt że podświetlenie wygasa jeśli ekran jest czarny i prawdopodobnie wzrok nie odpoczywa w takiej sytuacji.
Drugi potencjalny minus to konieczność podłączenia przez HDMI splitter. Podejrzewam, że wtedy nie zadziała CEC i nie będzie możliwości regulacji głośności z jednego pilota.

Czy ktoś na forum miał do czynienia z alternatywami dla Ambilight?

pozdrawiam
Piotr
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie, filmik robi wrażenie. Ktoś pomyślał i dobrał idealny fragment z Avatara.
Jak wygląda ta przelotka? Masz jakieś konkretne linki, sklep?
Chętnie bym to przetestował.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych dwóch zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest Philips. Pfs7509
Oczywiście wybór należy do Ciebie
 

omnia

New member
probowalem roznosci w innych tv .teraz mam 55 pfs7509 i nic nie zastapi orginalnego ambi/to jest wylacznie moje zdanie

No nie tylko Twoje zdanie, ale również moje. Obecnego ambilighta da się jeszcze jakoś tam zastąpić zewnętrznymi urządzeniami. Z drugim wydaniem technologii skończy się już to, raczej nikt nie będzie mógł w normalnej cenie sprzedawać mini projektorów które umożliwią symulowanie obrazu poza ekranem. :)
 

kapewk

New member
Niestety philips ma patent do 2020 roku. Jak złe jest to dla nas, klientów nie muszę mówić. Zero konkurencji przy czym za model z porównywalnym/gorszym obrazem muszę dopłacać 800zł przy 48 calach.
 

omnia

New member
Stety czy niestety, ktoś coś wymyślił i chce na swoim pomyśle uczciwie zarobić. Teraz w świecie elektroniki mało kto sili się na własne pomysły. Kopiowanie rozwiązań jest powszechne, a tylko nazwy przybijane są inne.
 

kapewk

New member
Tak wiem o tym. Mówię tylko o tym z punktu widzenia klienta. Monopol nigdy nie jest dobry nawet jeśli to monopol tylko na lampki z tyłu TV :p
 

Sław82

New member
Taki home made ambilight opiera się na minikomputerze Raspberry Pi z zainstalowanym "systemem" XBMC, jest on sercem całego systemu. Trochę trzeba mieć pojęcia i ogarnięcia w elektronice żeby to poprawnie uruchomić.
 

prezmer

New member
Taki home made ambilight opiera się na minikomputerze Raspberry Pi z zainstalowanym "systemem" XBMC, jest on sercem całego systemu. Trochę trzeba mieć pojęcia i ogarnięcia w elektronice żeby to poprawnie uruchomić.

Studiowałem Telekomunikację, elektronika była moim konikiem od podstawówki. Obawiam się bardziej estetyki rozwiązania, gdyż w przypadku Philipsa sterowanie jest wewnątrz obudowy, brak siatki kabli do diod LED. To mnie głównie zniechęca do stosowania zewnętrznego Ambilighta.
 

rzęsor

New member
Tylko zwróć uwagę, że PFS7509 jest taki sobie i warto by dołożyć do 8109.

Niedługo premiery nowych modeli z Android TV więc te zeszłoroczne potanieją.
 

Sław82

New member
Studiowałem Telekomunikację, elektronika była moim konikiem od podstawówki. Obawiam się bardziej estetyki rozwiązania, gdyż w przypadku Philipsa sterowanie jest wewnątrz obudowy, brak siatki kabli do diod LED. To mnie głównie zniechęca do stosowania zewnętrznego Ambilighta.


Zamiast diod z kablami jakie stosuje Lightberry można użyć taśm LED, wyglądają dużo lepiej. Jeśli chcesz mieć efekty świetlne cały czas to faktycznie kabli robi się sporo. Jeśli natomiast wystarczą Ci efekty podczas oglądania filmów z XBMC to jest spoko.
 

Szpaksonus

New member
Odkope trochę temat, ambilight w Philipsach bardzo mi się podoba ale już sam obraz i jego parametry nie do końca, dlatego zamierzam kupić inny tv i dodać do niego jakiś zamiennik tej technologii.
Trafiłem na takie rozwiązania jak Lightberry (test na forum znalazłem), AmbiVision, DreamScreen i różne wariacje DIY np coś co wygląda tak https://www.youtube.com/watch?v=bLLoOMHKgC4
Pytanie - czy ktoś już miał przyjemność z tymi rozwiązaniami i jakie są jego wrażenia?
Lepsze to od oryginału? Gorsze? Dlaczego?
 
Do góry