Ale jaja !!! Kupiłem telewizor i mam pytanie !

malin1976

Member
Witam . Kupiłem dziś w sklepie rtv euro agd telewizor przez internet , ale z odbiorem w sklepie . Sony32W4000 za 2500 . O dziwo na raty 30X0 bo zjechałem babkę że jak mi nie da to nie biorę wogóle . Wymiękła hehehe .


Mam pytanie . Wyszukałem programy ze zwykłej kablówki i jestem lekko zdziwiony !!! Włączając na pilocie przycisk analog są wszystkie programy z kablówki . Normalna sprawa . Za to gdy włączam przycisk digital mam programy cyfrowe TVN HD , NATIONAL GEOGRAPHIC HD i FILMBOX HD . Wyświetla mi że to 1080/25Hz i dźwięk dolby digital !!! Pisze że to edycja testowa . Reszta innych programów jest zakodowana i niedostępna . SZOk


Dlaczego ja to odbieram ???


Obraz na tych kanałach miarżdzy gałki oczne . Jutro idę zamawiać cyfrową kablówkę .
 

awujotka

New member
Bez reklam
Odbierasz, bo w twoim tv jest tuner DVB-C, czyli cyfrowej kablówki. ale żeby nie było różowo, jak zamówisz sobie cyfrowy sygnał, to i tak od swojego operatora NA PEWNO dostaniesz dekoder, a tuner w tv będzie tylko do niczego nieprzydatnym dodatkiem...
 

chreo

New member
Czyli co?
Mając zwykłą kablówkę i taki telewizor mogę odbierać cyfrowe kanały bez dodatkowych opłat (chociażby za dekoder?).
A jaka to kablówka? :)
No i czy każdy nowy TV ma taki dekoderek?
 

Ares78

New member
malin1976 napisał:
Witam . Kupiłem dziś w sklepie rtv euro agd telewizor przez internet , ale z odbiorem w sklepie . Sony32W4000 za 2500 . O dziwo na raty 30X0 bo zjechałem babkę że jak mi nie da to nie biorę wogóle . Wymiękła hehehe

Jak dla mnie troszkę przepłaciłeś, ale jak raty faktycznie 0% to jeszcze ujdzie (normalnie kilkaset złotych więcej wychodzi, zwłaszcza jak jest dość długi okres spłaty)
Nie wiem dokładnie o co chodzi, może usługodawca udostępnił za darmo w celu reklamy, promocji usługi? Jeśli jakość Ci się podoba to polecam inwestycję w blu ray będzie jeszcze lepiej ;)
 

malin1976

Member
Wiem że przepłaciłem , ale opcja była taka że kupuję tylko i wyłącznie na raty . Gdybym miał gotówkę dostałbym go za 2300 na allegro . Ten telewizor można już u nich tylko zamówić przez internet z dostawą do domu lub sklepu . Babka próbowała mi wcisnąć ubezpieczenie na 5 lat i jakieś jeszcze , ale powiedziałem że jak tak to w ogóle nie biorę i wymiękła . Oni jadą na prowizji bo przede mną wkręcili dwóm dziadkom ubezpieczenia . Podsłuchiwałem hehehe .

Zaskoczony jestem tym że z tyłu na obudowie na naklejce jest data produkcji 05.2009 .

Z tą kablówką to super sprawa . Dziś w pracy (nocka) pytałem się kolegi co ma jakiegoś Samsunga o te kanały HD i on nie ma ! Musi to być ten tuner DVB-C . Dla mnie bomba .

Kablówka spóldzielni mieszkaniowej w Grudziądzu . Taka zwykła hehehe
 

malin1976

Member
I jeszcze jedno pytanie . Dostane od operatora dekoder i kartę aktywacyjną . Czy ten telewizor ma slot na taką kartę bo można by wtedy pominąć ten dekoder . Byłoby to duże ułatwienie . Ale pewnie się tak nie da ?
 

malin1976

Member
Sam sobie odpowiem na to pytanie . Wystarczy zwykły kabel antenowy podpięty do telewizora , do tego kablówka dała mi moduł z kartą który włożyłem do slotu PCIMCA w telewizorze i odbieram bez żadnego pudła telewizję cyfrową . 68 kanałów w 576/25Hz i 3 kanały w 1080/25Hz .
 
Do góry