Albumy i wydania do testu stereo

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Fajnie by było jakbyście wypisali konkretne albumy,płyty które warto kupic do przetestowania sprzetu. Oczywiście nie piszę tutaj o jakiś płytach typowo testowych, ale o zespołach czy wydaniach solowych. Wiem że nie każdy typ muzyki wszystkim przypasuje, ale nieraz warto takie płytki kupić żeby usłyszeć pewne niuanse które nasz sprzecik z siebie wykrzesze. Kiedyś pamiętam że koledzy polecali albumy Yello, i faktycznie płytki tak nagrane że aż miło się słucha. Macie coś godnego uwagi?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dobry temat :)
Fakt, zawsze zabierm plytę testową Naim3, ale utowry z niej są do znalezienia (mistorzostwo swiata, z resztą jak również wydania Stockfish Records)

Raczej wymienię utowry:
Można spróbować Jean Michael Jarre - Oxygen
Toto - I Will Remember
Candy Dulfer - ogolna tworczośc trochę Funky, ale fajny rytm i bas
Troche klasyki - tu w zaleznosci od gustu, epoki, itd. Polecam J. S. Bach - Cello Suite, lub twórczość Chopina ;), Vivaldi
Selah Sue - This World - genialny utwór, też znają wszyscy za sprawą reklamy.
Ostatnio lubię słuhac Stinga 25th Anniversary, choć ponoć jest to podrasowana w masterowni płyta, nie mniej jest bardzo rozbudowana muzycznie
Diana Krall -album The look of love oraz The girl in the other room
Metallica - Load (mimo, że mało metalowa, to ze względu na album oparty na skali bluesowej i wyjątkowo dopracowane dźwięki
Wiele z twórczości Queen, B.B. Kinga, ACDC, Marka Knopflera i Dire Straits, szczególnie Money for nothing z długim wstępem - tu świetnie sprawdza się kolumny czy dają energię i są ospałe ;)

Nie może zabraknąć Erica Claptona, i innych wirtuozów gitary, Tomasza Andrzejwskiego, Pata Methenego, Wojtka Pilichowskiego (Bas), Satrianiego z Vaiem na czele, z mocniejszych dobrze brzmi Fields of the Nephilim, Orick (Lies)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja głównie siedzę w latach 80's i już praktycznie nie wiem co mam ściągać czy kupować? Współczesna muza jakoś mnie nie kręci, chociaż ostatnio podobał mi się album Loreen, może dlatego że mam dość dobrze nagraną płytę, fajny wokal. Z nowszych lubię ATB, Nightwish, Within Temptation czy Evanescence. Fajne soundtracki z filmu "Drive". Ogólnie słucham wszystkiego co dobre, ale czasami mi się wydaje że już nie ma nic nowego godnego uwagi, dlatego dobrze jakby każdy coś tam napisał co lubi i co go kręci. Zawsze warto posłuchać, a nóż się spodoba:)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Fajnie by było jakbyście wypisali konkretne albumy,płyty które warto kupic do przetestowania sprzetu. Oczywiście nie piszę tutaj o jakiś płytach typowo testowych, ale o zespołach czy wydaniach solowych. Wiem że nie każdy typ muzyki wszystkim przypasuje, ale nieraz warto takie płytki kupić żeby usłyszeć pewne niuanse które nasz sprzecik z siebie wykrzesze. Kiedyś pamiętam że koledzy polecali albumy Yello, i faktycznie płytki tak nagrane że aż miło się słucha. Macie coś godnego uwagi?
100 lat temu jak się kupowało decka to kaseta testowa zawsze była w komplecie(a jak;)) po włożeniu kasety testowej,[wokal] a raczej po mojemu lektor [śpiewał] dla mnie mówił -kanał lewy i był szum,następnie kanał prawy i znowu szum,i jeśli słyszałeś ten szum w tych kanałach to znaczyło że system jest (idealnie skonfigurowany) i teraz mogłeś już się rozkoszować muzyką bo system był lux.;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he:) Takich płytek testowych jest sporo, dodatkowo z próbkami Hz, kawałkami basowymi itd. Tylko nie ma to jak dobry utwór, przy którym można zamknąć oczy i się delektować tymi smaczkami, sceną, ilością powietrza. Właśnie o takie kompozycje mi chodzi, bo nie każdy gatunek nadaje się do takiego słuchania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Yello wiadomo, a Soundtrack z "Drive" jest swietny to prawda, sprawdz zatem ten z Miami Vice (starego) jest tam sporo dobrej muzyki. Podobnie sciezka z Scarface - mi sie bardzo podoba, ale to juz trzeba lubic ten klimat. To sa dobrze brzmiace kawalki, swietna muzyka.
INXS - cala plyta, testowalem ją latami na sprzetach (m.in.), no i oczywiscie kawalek i mocne uderzenia: "Original Sin".

Jeszcze z flackow, na szybko, cos co dobrze brzmi na sprzecie:
A-Ha - Take On Me
Alphavile - Forever Young
Berlin - Take My Breath Away
Chris Issak - Wicked Game
Falco - Rock Me Amadeus
Guns'n Roses - Knockin' on Heaven's Door
Guns'n'Roses - Welcome To The Jungle
Jan Hammer - Crockett's theme
Jean Michel Jarre - Oxygene 4
Metallica - The Unforgiven II
Michael Jackson - Billie Jean
Pink Floyd - Another Brick In The Wall
Safri Duo - Played-A-Live (The Bongo Song)
 

eddielublin

New member
Z utworów pojedynczych to moje absolutne hity:

Amour z płyty Reise, Reise zwłaszcza jak bas wchodzi - Rammstein
Schisophrenic prayer z płyty REM - Riverside
Sorrow Pink Floyd zwłaszcza partia gitary na początku utworu
By your side Sade może być z Lovers Live
Of fire and the void Behemot z Evangelion zwrócić uwagę na perkusję zwłaszcza talerze i stopy :)

Z płyt to napewno Antimatter, zwłaszcza Leaving Eden
MUSE, The 2nd Law
Polecam też Dream Theatre to dla mnie modelowy wirtuozerski metal oraz Loreena McKennitt The book of secrets za klimat
Jak coś sobie przypomnę to dodam....
Poza tym sporo ciekawych dźwięków można znaleźć na stronie
ektoplazm.com np Phone Booth Robbers
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Oczywiście płyty wytwórni Stockfisch w tym ich seria "Bowers & Wilkins presents Very Audiophile New Recordings". Tam błyszczy zwłaszcza Allan Taylor, więc polecam jego solowe wydawnictwa "Colour to the Moon" oraz "Hotels & Dreamers". Z kolei sentymentalnie Dire Straits i "Love over Gold", a w szczególności kawałek "Private Investigations". Była to płyta, która zaszokowała mnie brzmieniem jeszcze w czasach Klubu płytowego Dwójki i potem, gdy jako jedną z pierwszych moich płyt CD miałem okazję posłuchać na świeżo zakupionym decku JVC.
 

babeo

New member
Z nowszych lubię ATB, Nightwish, Within Temptation czy Evanescence

Ciekawe połączenie :cool:

Basik ładnie można sprawdzić na przykładzie KoRna, np. płyta Greatest Hits: Vol. 1
Chemical Brothers - Surrender (sa takei fajne "zejścia")

Hotel California - ja akurat mam wydanie z USA i brzmi to rewelacyjnie

Beatles Stereo Box 2009 Remaster - pierwsze 4 albumy w stereo - łza się w oku kręci.

Massive Attack - Mezzanine rzecz prawie kosmiczna :D

Marillion -Kayleigh - często ten utwór jets wykorzystywany an YT do prezentacji sprzętu (abstrahując jaki sens ma zamieszczanie na YT filmików, które mają niby ukazać jakość dźwieku na danych kolumnach itp)
 
Ostatnia edycja:

babeo

New member
Co powiecie o Amused to Death - Watersa?
Na necie czytałem dużo zachwytów nad tą płytą - jakością nagrania, a nie wartością muzyczną :p
 

WiTT

New member
Bez reklam
Hotel California - ja akurat mam wydanie z USA i brzmi to rewelacyjnie
Eagles ohh tak, pierwszy utwór z albumu Hotel California to prawdziwy majstersztyk, dbałość o detale w nagraniu godna podziwu. Uwielbiam ten utwór puszczać komuś, kto nie dowierza w mój zestaw :) jak również gdy chcę sobie nastrój poprawić, po tym utworze uśmiech zawsze się pojawia :)
 

budasty

New member
Amused to Death - Watersa
Płyta znakomita technicznie.
Np. utwór "To much rope" , ma się wrażenie że "sanki/powóz z dzwoneczkami" wyjeżdzają zza lewego tyłu a później z lewa do prawa, znakomity test, brzmieniowo imo perfekcja., oczywiscie na dwóch kolumnach :)
 

budasty

New member
Selekcja Obywatela GC - niedroga, 14.99 płyta i dobra technicznie, polecam też każdemu zrobić eksperyment - zgrać swój oryginał programem EAC do flac-a i puścić go w miarę możliwości bezposrednio z amplitunera( o ile ma taką możliwość), szczególnie jak ktoś słucha audio cd z blueray/dvd efekt może być ciekawy...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie mam pytanie. Czy kupujecie płyty zremasterowane? Widziałem wczoraj w MM np. płytę Nirvany In Utero zremasterowaną i się zastanawiam lepiej kupić płytę zremasterowaną czy nie?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
mam w swoich zbiorach płyty zremasterowane (Rod Stewart, Footloose) i nie miałem okazji porównać do wydań pierwotnych ale do innych wydawnictw brzmi to bardziej dynamicznie, przestrzennie i ogólnie z większym powerem. Płyty zremasterowane wychodzą głównie do płyt z lat 80/90 gdzie wydawnictwa wg mnie brzmiały "nieco delikatniej" niż obecnie wydawane, dlatego wydaje mi się, że warto.
Kwestia czy masz pierwotny oryginał??
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W przypadku Nirvany akurat mam pierwotny oryginał i w tym przypadku raczej nie będę kupował płyty po zremasterowaniu. Chyba żeby przetestować. Kupiłem też wczoraj dwie pierwsze płyty Led Zeppelin po zremasterowaniu i tu myślę że dobrze zrobiłem bo te pierwotne z lat 70 mogłyby słabo zabrzmieć. Choć nie sprawdzałem. W necie widziałem też The Eagles - Hotel California po remasterowaniu i dlatego pytałem bo nie byłem pewny jaką kupić. Pytanie czy nie przesadzają z "podkręcaniem" (kompresją) dźwięku.
 
Do góry