Akumulator zamiennik do JVC GZ-HD7 ...

Spirit

New member
Witam. Czy ktoś na tym forum posiada kamerkę taką jak w temacie postu jeżeli tak to czy posiada również jakiś zamiennik akumulatora. Jeżeli tak to jaki i jak się on zachowuje. Osobiście przymierzam się do tego:

http://www.allegro.pl/item228782671_nowy_akumulator_do_jvc_bn_vf823_2200mah_li_ion_.html

ale nie wiem czy napewno jest to dobry wybór.


Proszę o jakie kolwiek sugestie na temat akumulatorów zamienników gdyż kamerka jest już w drodze do mnie.

Pozdrawiam.
 

Fizuś

New member
Spirit napisał:
Witam. Czy ktoś na tym forum posiada kamerkę taką jak w temacie postu jeżeli tak to czy posiada również jakiś zamiennik akumulatora. Jeżeli tak to jaki i jak się on zachowuje. Osobiście przymierzam się do tego:

http://www.allegro.pl/item228782671_nowy_akumulator_do_jvc_bn_vf823_2200mah_li_ion_.html

ale nie wiem czy napewno jest to dobry wybór.


Proszę o jakie kolwiek sugestie na temat akumulatorów zamienników gdyż kamerka jest już w drodze do mnie.

Pozdrawiam.
Tego akurat w tej chwili testuje
 

Spirit

New member
No ja też już go posiadam i jak narazie po wyciągnięciu za cholere nie chce się rozładować chyba to dobry znak :) zastanawia mnie tylko jak go się ładuje bo jakoś nie moge zaczaić czy przy ładowaniu odlącza się kabelek czy nie, bo bez kabelka kamera nie widzi akumulatorka to nie wiadomo czy przy ładowaniu będzie go widziała ... I jest jeszcze jeden zonk w przypadku tego akumulatora, kamerka nie pokazuje info ile jeszcze zostało do wyczerpania :confused: Fizuś wiesz już może coś?? I jak ogólnie kamerka się sprawuje, bo jak dla mnie bajerka :) właśnie sobie zamontowałem na niej mikrofon zewnętrzny i jeszcze szukam jakiejś fajnej lampy ale jak narazie fundusze nie starczają :)
 

Fizuś

New member
Nie wiem myślałem że dłużej będzie chodzić ten akumulator,umnie działa 2:00:00 na HD7 pojemność 2190mAh do tego inaczej wygląda niż na obrazku no i jest do niego ładowarka.

Co do kolegi "Spirit" mam pytanie ile w czasie działa twój akumulator i jaką ma pojemność?

A co do ładowania to jak nie dostałeś ładowarki to wypnij kabelek i ładuj przez kamerke zasilaczem,jak widać na akumulatorku masz cztery blaszki i te dwie po bokach sa + i - i tam się ładują i zasilają kamerkę ale ten akumulator (zamiennik) zasila przez kabelek tak więc mimo że to zamiennik to zwróć uwage na fakt po co ten kabelek - wiadomo zasila kamerkę,a po co po bokach blaszki + i - pod ładowanie po przez kamerkę.
No to wypinasz kabelek akumulatorka z kamerki i wpinasz zasilacz i akumulator ładuje się przez blaszki.
Zaś te dwie blaszki w środku są odpowiedzialne za info i one nie będą działać gdyż jeszcze nie złamali zabezpieczeń micro procesorka w bateriach JVC do HD7 (odpowiedzialnych za info) tak ja uważam zaś budowa tych zamienników nie wygląda na jakieś ogniwo w środku bo są na 7,4v a orginały są na 7,2v czyli wnioskuję iż te 7,4v są w nich zwykłe akumulatorki paluszki bo sumując napięcia taki wynik w przyblirzeniu wychodzi na dodatek paluszki najmocniejsze mają do 2500mAh,no a te 7,2 v moim zdaniem są na orginalnych ogniwach.
Nie zdziwił bym się gdybym rozebrał ten zamiennik i okazało by się że tam są paluszki ale tylko tak myśle nie musi tak być koniecznie.

Umnie też nie działa info i dobrze się domyślałem przed kupnem tego akumulatorka gdyż mnie zastanawiał fakt z tym napięciem no i kabelek samo w sobie wyklucza info.

Co do kamrki dalej jestem zadowolony no ale ten stabilizator i tu mam to wszystkich posiadaczy tej kamerki JVC GZ-HD7 jak jest włączony to tak mi się wydaje jakby nie działał więc go wyłączyłem w celu sprawdzenia czy czegoś nie psuje lub czy jest wogóle jakaś różnica między włączonym lyb wyłączonym.
Prosiłbym wszystkich czy między włączonym stabilizatorem, a wyłączonym widzą jakąś różnice gdyż mnie się wydaje że na wyłączonym jest ok stabilizator więc jakaś pomyłka? Czy po prostu się myle.

"Spirit" odpowiedz proszę na moje pytanie w sprawie tego twojego akumulatorka
 
Do góry