Aktywne glosniki, efekt 5.1

Sk_uter

New member
Bez reklam
Witam,
Czy mozna jakos polaczyc glosniki aktywne, aby stworzyc system dolby digital?
Czy sa jakies tunery, ktore umozliwia polaczenie wszystkich glosnikow do tunera i potem do zrodla dzwieku 5.1?
 

bluray

Banned
Witam,
Czy mozna jakos polaczyc glosniki aktywne, aby stworzyc system dolby digital?
Czy sa jakies tunery, ktore umozliwia polaczenie wszystkich glosnikow do tunera i potem do zrodla dzwieku 5.1?
Mam taki zestaw ale korzystam a preampa ONKYO PR-SC885P.

Jest kilka nieścisłości w pytaniu;
- system DD; chyba chodzi Ci o system dźwięku dookólnego,
- tuner; to on jest żródłem sygnału AV np. SAT TV/radia/DVB-T

AKtywne powinny być podłączone XLR-ami do procesora AV, ale można także korzystać z RCA pre-out wzmaków/amplitunerów jeżeli mają takie outy. Ważne by pre-outy miały regulowaną głośność, a nie line-out only.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
wymyslilsmy, ze podlaczymy do blu ray c6900 on ma wejscie na chincze, da sie przejsciowke z tego aktywnego wyjsica na chincza a w blu ray jest na 6 glosnikow miejsce.
 

mietka

New member
chce wykorzystac taki kabel: https://www.audiopalace.de/images/product_images/popup_images/Klotz_ATNCM.jpg

+ blu ray http://cinemize.com/wp-content/uploads/2010/11/Samsung_3D_Blu-Ray_DVD-Player_BD-C6900_4.jpg

po te 6 zlacz z prawej strony

aktywne glosniki maja w sobie tuner, wiec potrzebuja dostac tylko sygnal, wiec blu ray powinien kazdy dzwiek wyslac na osobny glosnik.
Według mnie to faktycznie ten model samsunga daje na wyjściu 8 kanałów analogowych,ale te kanały mogą być wzmacniane przez sam ten sprzęt i tu może być problem bo gdy na powiedzmy 10 stopniach głośności amplituda nie będzie zbyt wysoka aby uszkodzić wzmaka w kolumnie to na 20 już może to zrobić.To jest dobre rozwiązanie pod warunkiem,że nie puścisz głośności powyżej granicy zniszczenia.
 

bluray

Banned
wymyslilsmy, ze podlaczymy do blu ray c6900 on ma wejscie na chincze, da sie przejsciowke z tego aktywnego wyjsica na chincza a w blu ray jest na 6 glosnikow miejsce.

To jest bardzo dobre rozwiązanie.
- jakie masz aktywne monitory ?
- rozumiem, że BD player reguluje po RCA (inaczej chincze) głośność ?
 
Do góry