Aktualizacje softu - info o nowych wersjach

arrrken

New member
Czy ktoś z was ma dolby digital przez hdmi w takiej konfiguracji -> dekoder tv (ja mam horizon) hdmi -> tv UE50H6400 wersja oprogramowania 2800.1 -> wyjście optyczne toslink -> kino domowe?
Pytam bo rozmawiałem na czacie Samsunga i powiedziano mi, że
"
Maciej Grudzien 14:25:57
Rozumiem Pana, opisana sytuacja jest prawidłowym działaniem TV. Sygnał pochodzący z HDMI na złącze optyczne lub HDMI ARC przekazywany jest w stereo.
Sytuacji tej nie ma możliwości zmiany.
"
Trochę mnie to dziwi bo na początku jak kupiłem telewizor przed aktualizacjami miałem taką możliwość, a gość mi na to odpowiedział tak
"
Maciej Grudzien 14:29:26
Tak jak pisałem, opcji takiej w TV nie było.
I nie ma.
Również w wyższych modelach TV.
"
 

przeeemek

New member
Chyba można już wgrać do h6400 niższy soft (jeśli się nie mylę). Wgraj i sprawdź. Druga sprawa to też chyba ktoś pisał, że horizon może tworzyć problemy - również po aktuazlizacji (dekodera).
 

arrrken

New member
Jest możliwość wgrania softu starego tylko nigdzie nie mogę znaleźć nowszego od 2130. Chociaż tego nie probowalem. Próbowałem z 2790 i też nic nie zmieniło. Był u mnie klient z UPC wymienił dekoder na nowy i bo miałem z nim problemy. Nic to nie zmieniło. Co do sygnału przez hdmi to jest to prawda co mi napisał klient z samsunga, że puszcza przez hdmi i hdmi-arc tylko stereo i nie ma możliwości zmiany?
 

rokob33

New member
Jest możliwość wgrania softu starego tylko nigdzie nie mogę znaleźć nowszego od 2130. Chociaż tego nie probowalem. Próbowałem z 2790 i też nic nie zmieniło. Był u mnie klient z UPC wymienił dekoder na nowy i bo miałem z nim problemy. Nic to nie zmieniło. Co do sygnału przez hdmi to jest to prawda co mi napisał klient z samsunga, że puszcza przez hdmi i hdmi-arc tylko stereo i nie ma możliwości zmiany?


to jak prawidlowo polaczyc amplituner kina domowego zeby byl
dzwiek DD np .konsole i dekoder nc+ do amplitunera a amplituner do hdmi arc? czy konsole i dekoder nc+ do tv
i amplituner do hdmi arc? jak podlacze dysk przez usb to nie pojdzie dzwiek na amplituner w DD dts? przez hdmi arc?
 

rokob33

New member
to jak prawidlowo polaczyc amplituner kina domowego zeby byl
dzwiek DD np .konsole i dekoder nc+ do amplitunera a amplituner do hdmi arc? czy konsole i dekoder nc+ do tv
i amplituner do hdmi arc? jak podlacze dysk przez usb to nie pojdzie dzwiek na amplituner w DD dts? przez hdmi arc?

cos mi nie chce sie wierzyc zeby hdmi arc zwrotny nie puszczal DD po to przeciez jest to rozwiazanie
 

mariopsk

New member
Witam kolegow. Odnosnie dzwieku sprawa w upc wyglada nastepujaco. Zeby dzwiek byl DD trzeba zmienic sciezke dzwiekowa w ustawiniach tv np.na oryginalny. DD wystepuje np w tvp 1 i 2. Tvn tylko trzeba zmienic ustawienia.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

rokob33

New member
to jak jest z tym hdmi arc pojdzie dzwiek 5.1 do amplitunera kiedy material bedzie odtwarzany z dysku podpietego do tv przez usb
 

rokob33

New member
Oczywiście, że pójdzie. Ale tylko podstawowy DTS lub DD. DTS HDMA lub DD TH nie da rady.


Prosze wytlumacz mi to mam yamahe rx v479 to nowy model ma hdmi arc tv 48h6400 i do podlaczenia konsole ps3 ,dekoder nc+ jeszcze sprzet nie podlaczony bo koncze remont chyba najlepiej w takim razie konsole i dekoder podlaczyc bezposrednio przez yamahe a tv przez zwrotny hdmi arc? czy wszystko pod tv i tylko yamahe pod hdmi arc:?:
 

John_Lenon

New member
Prosze wytlumacz mi to mam yamahe rx v479 to nowy model ma hdmi arc tv 48h6400 i do podlaczenia konsole ps3 ,dekoder nc+ jeszcze sprzet nie podlaczony bo koncze remont chyba najlepiej w takim razie konsole i dekoder podlaczyc bezposrednio przez yamahe a tv przez zwrotny hdmi arc? czy wszystko pod tv i tylko yamahe pod hdmi arc:?:

Mam dokładnie takie sprzęty jak ty, wszystko mam podłączone do yamahy, a z yamahy przez ARC do TV i wszystko śmiga jak złoto.
 

gidyja

New member
Dokładnie tak jeśli chcesz dzwięk 5.1 , niestety jeśli podłączysz bezpośrednio pod tv zostanie obcięte do 2.0 telewizor daje 5.1 tylko gdy odtwarza się z niego pliki.

Wysłane z mojej S Piątki
 

arrrken

New member
Z tego co wyczytałem na forum to powinno się podłączyć cały sprzęt (ps3, dekoder tv)przez HDMI do amplitunera, a amplituner do tv przez złącze HDMI ARC
Z tym HDMI ARC to nie wiem czy puści dźwięk dd czy dts z pendriva bo konsultant w Samsung jakieś głupoty mi nagadał. I nie wiem czy mam inwestować w amplituner z wejściem hdmi.
 
Ostatnia edycja:

rokob33

New member
Z tego co wyczytałem na forum to powinno się podłączyć cały sprzęt (ps3, dekoder tv)przez HDMI do amplitunera, a amplituner do tv przez złącze HDMI ARC
Z tym HDMI ARC to nie wiem czy puści dźwięk dd czy dts z pendriva bo konsultant w Samsung jakieś głupoty mi nagadał. I nie wiem czy mam inwestować w amplituner z wejściem hdmi.


wydaje mi sie ze bedzie tak jak kolega kris 615 napisal ,, że pójdzie. Ale tylko podstawowy DTS lub DD. DTS HDMA lub DD TH nie da rady,, czyli mysle ze jak podlacze ps3 i dekoder nki pod amplituner to wykorzysta amplituner formaty dzwieku jakie podadza podlaczone do niego sprzety w moim przypadku ps3 i dekoder nki a z dysku pod usb tv hdmi arc poda na ampli podstawowy dts lub dd z tym ze w menu telewizora w zakladce dzwiek bedzie trzeba wybrac format dzwieku jaki bedzie dostepny w materiale filmowym bo sam tv z automatu tego chyba nie zrobi wiec jezeli mialby byc wykorzystywany format dzwieku dts hdma lub dd th to chyba tylko jak bym dokupil odtwarzacz blueray z wejsciem usb obslugujacym dyski to wtedy juz chyba ampli wykorzysta wszystko to co podany material bedzie oferowal, chociaz odtwarzacz w w samsungu jest dla mnie idealny bo "mieli" wszystko co mu sie poda ,ale zawsze musi byc q...wa jakies ale.
 

rokob33

New member
wydaje mi sie ze bedzie tak jak kolega kris 615 napisal ,, że pójdzie. Ale tylko podstawowy DTS lub DD. DTS HDMA lub DD TH nie da rady,, czyli mysle ze jak podlacze ps3 i dekoder nki pod amplituner to wykorzysta amplituner formaty dzwieku jakie podadza podlaczone do niego sprzety w moim przypadku ps3 i dekoder nki a z dysku pod usb tv hdmi arc poda na ampli podstawowy dts lub dd z tym ze w menu telewizora w zakladce dzwiek bedzie trzeba wybrac format dzwieku jaki bedzie dostepny w materiale filmowym bo sam tv z automatu tego chyba nie zrobi wiec jezeli mialby byc wykorzystywany format dzwieku dts hdma lub dd th to chyba tylko jak bym dokupil odtwarzacz blueray z wejsciem usb obslugujacym dyski to wtedy juz chyba ampli wykorzysta wszystko to co podany material bedzie oferowal, chociaz odtwarzacz w w samsungu jest dla mnie idealny bo "mieli" wszystko co mu sie poda ,ale zawsze musi byc q...wa jakies ale.
moze ktos z forumowiczow korzysta z podobnych konfiguracji i wypowie sie jak to wyglada w praktyce?
 

John_Lenon

New member
Jak podłączysz dekoder i ps3 do ampa to będziesz miał dźwięk DDS 5.1 itd ale tylko wtedy gdy będziesz słuchał przez kino domowe, słuchając przez głośniki w telewizorze tego nie będzie, ARC jak sama nazwa wskazuje jest to Audio Return Chanel i służy tylko i wyłącznie do podania dźwięku z telewizora do ampa np przy oglądaniu DVB-T, DVB-S lub filmów DLNA lub USB.
 

kris615

Member
rokob33, posłuchaj. Ja też mam Yamahę, żeby było ARC musisz to włączyć w menu amplitunera bo domyślnie jest wyłączony. Poza tym dźwięk 5.1 można uzyskać z samego telewizora tylko w menu lub szybciej w "TOOLS" pozycję "Język ścieżki dźwiękowej" trzeba przełączyć na "Oryginalny" lub "Nieokreślony(AD)". Nawet po chwilowej zmianie kanału dźwięk powraca do 2.0 taka to uroda tych telewizorów. Tylko jeśli film jest np. w języku angielskim to po przełączeniu ustawień jw. będzie oryginalny dźwięk i trzeba włączyć napisy a nie wszystkim to pasuje. No i oczywiście w telewizorze jest tylko jedno we/wy HDMI z ARC i tylko w na tym złączu będzie działać ARC.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kris615

Member
I jeszcze mała uwaga. Jeśli macie w miarę nowa amplitunery (nawet chyba ok 5-letnie) to one mają kilka wejść HDMI. Można wszystko podłączyć pod te wejścia i cieszyć się dobrym dźwiękiem. TV podłączamy tylko jednym kablem w złącze obsługujące ARC i to wszystko:) Jeden kabel i wszystko pięknie śmiga. Ja np. mam tani zewnętrzny odtwarzacz bo zależy mi na dźwięku DTS HDMA, który on wysyła. I jeszcze jest jedna zaleta zewnętrznych odtwarzaczy. Otóż potrafią one pięknie skalować obraz bez zniekształceń i mamy obraz na całej matrycy bez pionowych rozciągnięć i bez czarnych pasów:)
Co do ARC to jest to kanał, z którego telewizor wysyła dźwięk na zewnątrz. Jeśli ktoś nie używa amplitunera do oglądania, słuchania treści z samego TV to można go podłączyć pod jakiekolwiek złącze HDMI.
Można też pobawić się rootowaniem naszego TV i poprawić go tak, żeby streamował każdy rodzaj dźwięku w tym oczywiście najlepszy DTS HD Master Audio.
 
Ostatnia edycja:

rokob33

New member
rokob33, posłuchaj. Ja też mam Yamahę, żeby było ARC musisz to włączyć w menu amplitunera bo domyślnie jest wyłączony. Poza tym dźwięk 5.1 można uzyskać z samego telewizora tylko w menu lub szybciej w "TOOLS" pozycję "Język ścieżki dźwiękowej" trzeba przełączyć na "Oryginalny" lub "Nieokreślony(AD)". Nawet po chwilowej zmianie kanału dźwięk powraca do 2.0 taka to uroda tych telewizorów. Tylko jeśli film jest np. w języku angielskim to po przełączeniu ustawień jw. będzie oryginalny dźwięk i trzeba włączyć napisy a nie wszystkim to pasuje. No i oczywiście w telewizorze jest tylko jedno we/wy HDMI z ARC i tylko w na tym złączu będzie działać ARC.
Pozdrawiam.

ok rozumiem w kazdym razie odtwarzajac material rowniez z dysku przez usb ten podstawowy dts i dd tez uzyskam tak? i jeszcze pytanie czy przy takiej konfiguracji polaczenia czyli wszystko do yamahy a ona przez arc do tv bedzie mimo wszystko mozliwosc np z dekodera nki. sluchania dzwieku tylko na glosnikach tv przez wylaczona yamahe przez pass through?
 

rokob33

New member
rokob33, posłuchaj. Ja też mam Yamahę, żeby było ARC musisz to włączyć w menu amplitunera bo domyślnie jest wyłączony. Poza tym dźwięk 5.1 można uzyskać z samego telewizora tylko w menu lub szybciej w "TOOLS" pozycję "Język ścieżki dźwiękowej" trzeba przełączyć na "Oryginalny" lub "Nieokreślony(AD)". Nawet po chwilowej zmianie kanału dźwięk powraca do 2.0 taka to uroda tych telewizorów. Tylko jeśli film jest np. w języku angielskim to po przełączeniu ustawień jw. będzie oryginalny dźwięk i trzeba włączyć napisy a nie wszystkim to pasuje. No i oczywiście w telewizorze jest tylko jedno we/wy HDMI z ARC i tylko w na tym złączu będzie działać ARC.
Pozdrawiam.


ok rozumiem w kazdym razie odtwarzajac material rowniez z dysku przez usb ten podstawowy dts i dd tez uzyskam tak? i jeszcze pytanie czy przy takiej konfiguracji polaczenia czyli wszystko do yamahy a ona przez arc do tv bedzie mimo wszystko mozliwosc np z dekodera nki. sluchania dzwieku tylko na glosnikach tv przez wylaczona yamahe przez pass through?
 

kris615

Member
Tak, uzyskasz. ARC jest potrzebny tylko z TV. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby tam wpiąć kabel:)
Jest taka możliwość żeby z wyłączonej Yamahy przepuszczać dźwięk.
Poczytaj instrukcję w pozycji "HDMI Setup". Zresztą sam sobie odpowiedziałeś- pass through:)
Powodzenia:)
 
Do góry