Aktualizacja z 12.04.2016 - uwagi/opinie

simopl

New member
Od dziś dostępna jest aktualizacja dla telewizorów Sony z Android TV. Właśnie testuję nowy soft na swoim W755C. Jak na razie same plusy:

+ szybsze działanie (przełączanie kanałów jak i action menu)
+ w końcu działająca funkcja nagrywania
+ sprawnie działający PIP
 

pokerzysta

New member
Czy w końcu jest opcja 3D z poziomu przeglądarki internetowej?
W moim w809c była dostepna w fabrycznej wersji programu, po aktualizacji z marca zniknęła i nie moge oglądać 3D z internetu, choć wcześniej oglądałem (nie chodzi o YT bo ten dalej ma 3D)
 

pokerzysta

New member
Czy w końcu jest opcja 3D z poziomu przeglądarki internetowej?
W moim w809c była dostepna w fabrycznej wersji programu, po aktualizacji z marca zniknęła i nie moge oglądać 3D z internetu, choć wcześniej oglądałem (nie chodzi o YT bo ten dalej ma 3D)
 

arik92

New member
@kolele, a czy przykładowo kanał BabyTV oglądasz z wbudowanego w TV tunera SAT, czy zewnętrznego tunera SAT podłączonego przez HDMi?
 

FotoVideo

Member
Mam wrazenie ze wrocil blad z 2015 roku który w moim przypadku wygląda nastepujaco czasmi telewizor nie widzi urządzenia podlaczonego przez HDMI dokładnie amplitunera Yamaha do którego mam podlaczony dekoder NC+ żeby problem ustal musze odczekać kilka godzin albo przywrócić ustawienia fabryczne !
 

FotoVideo

Member
W kwestii odczytu z pamięci zewnętrznej nadal słabiutko trwa to długo żeby była jasność uzylem Karty pamięci SanDisk SDHC 16GB Extreme PRO 95MB/s na karte zapisałem pliki video UHD nagrane moim LG G4 predkosc zapisu 46MB/s na karcie pamięci zapisałem 17 plikow video karte umiescilem w USB TV Sony X85C no i co ? pliki laduje się wolno do puki się nie zaladuja do puty nie można ich odtworzyc inaczej sprawa wygląda w telewizorze Samsung UH6900 którego mam w malym pokoju po wlozeniu pamięci zewnętrznej do USB pliki otwierają się natychmiast i sa gotowe do odczytu kazdy jeden, W Sony trzeba czekac czekac az kazdy kolejny zostanie zbuforowany przez telewizor kiepsko to wygląda o podlaczeniu dysku z duza iloscia plikow to jest masakra !
 

Razahell

New member
W kwestii odczytu z pamięci zewnętrznej nadal słabiutko trwa to długo żeby była jasność uzylem Karty pamięci SanDisk SDHC 16GB Extreme PRO 95MB/s na karte zapisałem pliki video UHD nagrane moim LG G4 predkosc zapisu 46MB/s na karcie pamięci zapisałem 17 plikow video karte umiescilem w USB TV Sony X85C no i co ? pliki laduje się wolno do puki się nie zaladuja do puty nie można ich odtworzyc inaczej sprawa wygląda w telewizorze Samsung UH6900 którego mam w malym pokoju po wlozeniu pamięci zewnętrznej do USB pliki otwierają się natychmiast i sa gotowe do odczytu kazdy jeden, W Sony trzeba czekac czekac az kazdy kolejny zostanie zbuforowany przez telewizor kiepsko to wygląda o podlaczeniu dysku z duza iloscia plikow to jest masakra !

wszystko sie zgadza ale zapomniales dopisac ze piszesz o wbudowanej (fabrycznej) aplikacji WIDEO...
... bo zupelnie inaczej wyglada sprawa gdy uzywasz np. KODI... pliki w folderach itd... są dostępne od razu... taka specyfika androida ze masz alternatywe co do playera... i pomijam juz fakt ze KODI to potężne narzędzie multimedialne, gdzie mam dostep za pomoca wtyczek do duzej ilosci seriali i filmow a o odkodowanej TV np. HBO nawet nie wspominam...
 

FotoVideo

Member
KODI to potężne narzędzie multimedialne zgadzam się ! Ale już po raz kolejny pisze na forum ze nie radzi sobie z rozdzielczoscia UHD a nawet ma problem z 1080p
 

Razahell

New member
Nie wiem jak KODI radzi sobie z tresciami UHD vel 4K bo moj TV jest FHD...

...mam na dysku zewnetrznym 1,5 TB filmow FHD o roznych wielkosciach plikow i formatow i nie mam żadnego problemu z KODI... fakt ze starsza wersja 15.2 cięła obraz ale juz podstawowa wersja 16.1 radzi sobie doskonale...
Aktualnie mam v16.1 RC2 i wczoraj z synem obejzelismy 1 czesc Hobbita --> Filmy HD :: Hobbit: Niezwykła podróż - The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) [Extended Edition] [1080p.DTS-HD.MA.AC3.BDRip.x264-gix] [Lektor i Napisy PL] [AT-Team] i naprawde nie ma sie do czego przyczepic. Obraz rewelacja, nic nie tnie, wszystko plynnie czyli tak jak powinno byc...

a i nawet moj tesc byl pod wrazeniem jak odpalilem mu filmik na YOUTUBE --> https://www.youtube.com/watch?v=iNJdPyoqt8U ...nie wierzyl ze to z youtuba :grin:
 

redrum1906

New member
Mam z 600gb różnych plików w x264 i hevc. 1080p, 4k, 48fps. Od 5gb do 25gb pliki. Wszystko w Kodi 16.1 działa/odtwarza plynnie. X8509c i najnowszy firmware TV.
 

RYBBA

New member
A macie też tak, że przy odtwarzaniu filmu na YouTube czy Kodi, wciskając Action Menu wyłącza się film. Przed aktualizacją z lutego tak nie było. Chyba, że coś w tych apkach trzeba ustawić.
 

Razahell

New member
A macie też tak, że przy odtwarzaniu filmu na YouTube czy Kodi, wciskając Action Menu wyłącza się film. Przed aktualizacją z lutego tak nie było. Chyba, że coś w tych apkach trzeba ustawić.

ten efekt mam tylko w KODI po instalacji z v15.2 na v16.1... w youtube wszystko jest tak jak bylo.
 

Razahell

New member
A spróbuj oglądać film z YouTube na smartfonie lub tablecie, przesłać go na tv i wtedy wciśnij action menu

przetestowalem przesylanie ekranu i faktycznie nacisniecie action menu powoduje przerwanie przesylania...

tylko po co mam przesylac cokolwiek z YOUTUBE za pomoca smartfona czy tableta jak mam YOUTUBE w TV? i razem z pilotem One Flick Remote dziala idealnie?

Uruchomienie Action Menu podczas przesylanie na TV zdjec czy nagranych filmow ze smartfona czy tableta nie powoduje jego zatrzymanie...
 

logimen

New member
To KODI to trochę momentami działa jak chce. Włączyłem Matrixa Reaktywacje TrueHD 1080p, plik 21gb i śmigał. Na drugi dzień ten sam plik tnie od samego początku pomimo iż jest podpięty pendrive bezpośrednio do TV.

Bo z dysku podpiętego do routera tną po ok. 10-20min, zależnie od wielkości pliku.
Wina łączności TV z routerem poprzez WIFI czy może za mały bufor w KODI ?
 

Razahell

New member
To KODI to trochę momentami działa jak chce. Włączyłem Matrixa Reaktywacje TrueHD 1080p, plik 21gb i śmigał. Na drugi dzień ten sam plik tnie od samego początku pomimo iż jest podpięty pendrive bezpośrednio do TV.

Bo z dysku podpiętego do routera tną po ok. 10-20min, zależnie od wielkości pliku.
Wina łączności TV z routerem poprzez WIFI czy może za mały bufor w KODI ?

jaka wersje KODI masz zainstalowana?

tak czy siak wyglada to na problem lacznosci TV z router poprzez wifi...

tak jak napisalem wyzej... Moj dysk WD My Book 2TB z zewnetrznym zasilaniem mam podpiety bezposrednio do TV i nie mam najmniejszych problemow z odtwarzaniem filmow czy to x264 czy x265 10bit HEVC itd.... wszystko dziala plynnie bez zadnych zaciec... fakt ze starsza wersja 15.2 KODI ciela filmy ale juz aktualna 16.1 jest wolna od tego...

wez po uwage tez szybkosc transmisji swojego PENDRIVE... jak masz wolna pamiec moze poprostu przycinac film o wysokim bitrate... tak sobie przypominam ze zanim kupilem dysk zewnetrzny tez bawilem sie w nagrywanie na pendrive filmow i fakt ze cielo ale to czy to wina pendrive czy KODI (wtedy byl wersja 15.2) byla powodem tego nie wiem...

zainwestowalem w dysk i mam na nim teraz taka mini biblioteke ulubionych filmow i nie bawie sie w pendrive...
 
Do góry