AKTUALIZACJA oprogramowania modelu 40B551 ?

bychu

New member
Witam. Mam pytanie odnosnie aktualizacji firmware.

Jesli zakualizuje oprogramowanie tv aktualizacja ze strony samsunga to czy nie bedzie tak ze Na ekranie Osd zniknie mi jezyk polski i co daje taka aktualizacja, bedzie lepiej czy raczej gorzej ?
 

11Solitary25

New member
Było to poruszane kilka razy : po update'u (lub downgrade) soft przyjmie defaultowe wartości (ale nie powinno ingerować to w opcje z ServiceMenu -chyba że ewidentnie soft powoduje zablokowanie pewnych rzeczy -> dobry przykład wgrywając na soft 2003 nowszą wersję 2008 ). Oznacza to że rzeczywiście język zmieni się na angielski -ale wystarczy wejść w Menu->Ustawienia->Język i zmieniasz na PL. Niestety ustawienia kanałów także się traci, nie wspominając nawet o nazwach kanałów (za każdym razem po zmianie softu muszę nazwać około 60 kanałów :( )
Ja zawsze po zmianie softu uruchamiam z Menu opcję "PLUG&PLAY" co powoduje ustawienie TV krok-po-kroku (należy jedynie podać kod 0-0-0-0) i to załatwia problem. Pozdrawiam

PS. Soft teoretycznie warto zmienić -czasem różnica dla Nas będzie nieznacząca, ale czasem trafi się na coś dobrego ->lepsze zarządzanie energią lub zmiana sterowania matrycą. Ogólnie warto.
PS.2 Warto jednak pamiętać że od softu 2003 w górę (o ile się nie mylę) Samsung blokuje część funkcjonalności dostępnych wyłącznie dla wyższych modeli: dla przykładu : mając soft 2003 bez problemu włączysz odtwarzanie filmów (Movie ON) oraz PIP i animowane menu, a TV uruchomi się po 4sekundach -jednak kosztem mniejszej kompatybilności z odtwarzaniem filmów przez USB. Z innej strony soft 2008 rozwiązuje problem filmów z USB ale TV nagle włącza się 15 sekund (!!!!!!!!) -dla mnie jest to nie do pomyślenia, więc siedzę na wersji 2003 :cool:
 
Ostatnia edycja:

bychu

New member
:) Taki rzeczy ktore znikaja to nie jest az taki straszny problem, tylko trzeba bedzie posiedziec troche dluzej przy tv:)

Mam jeszcze dwa krotkie pytania, czy jest mozliwość właczenia PIP w tym modelu, i co daje funkcja EFEKTY ŚWITLNE ktora jest w menu, probuje roznymi opcjami ja wlaczyc i nie widze zadnej roznicy
 

11Solitary25

New member
Hi, funkcję PIP oczywiście włączysz - najlepsza i najszybsza metoda -nie ingerująca w czas włączania się TV to podana poniżej :

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=39314&page=24

-samo włączenie PIP poprzez przycisk Tools z pilota (pamiętaj że działa jedynie na zewnętrznych źródłach -HDMI, DVI etc.)

Co do funkcji "EFEKTY ŚWIETLNE" -nie mam pojęcia, napisz jak możesz gdzie znajduje się taka opcja...
 

11Solitary25

New member
Myślę że jeśli zmieniałeś coś w ServiceMenu włączając jakąś funkcjonalność (np. z modelu 650) to taka opcja (EFEKTY ŚWIETLNE) załącza się z automatu -czytaj: zaczyna być widoczna w Menu, pomimo że TV nie potrafi jej realizować. Najprawdopodobniej jest to podświetlenie boków TV -funkcja dostępna w nowszych seriach LCD, gdzie boki TV mają zainstalowane diody, które rozświetlają się na kolor podobny do wyświetlanego na krańcach matrycy, co niby ma powodować efekt większego ekranu. Ale bardziej tu gdybam niż stwierdzam fakt, więc poczekajmy raczej na komentarz kogoś kto zna tą funkcję "EFEKTY ŚWIETLNE"...
 

bychu

New member
Juz sobie poradziłem z funkcja EFEKTY SPECJALNE, poprostu jej wyłączyłem:)

ale Tak samo niewiem dlaczego nie są podświetlane guziki dotykowe obsługujace postawowe parametry (glosnosc, wylacznik, przerzycanie programów) znajduje sie on z przodu w obudowie w pionie w prawym dolnym narożniku powyzej diody STAND BY

I jeszcze pytanie o funkcje plug&play, wiem co to znaczy w uzytkowaniu komputera, czy to ma w tv takie samo dzialanie, jesli to wlacze co zyskam
 
Ostatnia edycja:

11Solitary25

New member
Niestety, ten TV chyba nie ma podświetlanych przycisków :( (i po ciemku dla mnie są dość nieużyteczne) -a przydałyby się...
Co do opcji "Plug&Play" -resetuje ona ustawienia TV i wywołuje Menu typu "krok-po-kroku", gdzie ustawiamy podstawowe parametry TV. Jak włączasz pierwszy raz LCD to właśnie te Menu pojawia się jako pierwsze. Włączając "Plug&Play" jesteśmy proszeni o podanie kodu : 0-0-0-0 (zera), dopero potem ustawiamy parametry jak "język" , "wyszukiwanie kanałów",czy "date/godz."
Raz dobrze ustawiony TV i zapominasz o tej opcji :)
Jeśli chodzi o wstrzymanie obrazu to wątpie. Przyciski od odtwarzacza na pilocie służą opcji Anynet+ (HDMI-CEC) -czyli sterowanie kompatybilnym sprzętem za pomocą jednego pilota.
BTW.Ostatnio widziałem ofertę Nagrywarki HDD 320GB Samsunga obsługującą Anynet+ za ok.650zł -pewnie takie kombo z LCD zapewni funkcję freez, hehe, pozdrawiam
 

bychu

New member
Dzieki za info 11Solitary25.

Z tego co przeczytałem to wnioskuje ze Samsung ma bardzo ciekawe poczucie humoru, skoro montuja przyciski dotykowe ktore widac z kilku cm lub jak ci sie uda wlozyc glowe do obudowy i nie daja mozliwosci ich podswietlenia. ŻART PIERWSZA KLASA Z KTORY TRZEBA ZAPLACIC I TO NIE MALO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

11Solitary25

New member
Hehe, a powiem jako ciekawostkę, że miałem okazję bawić się TV Sams.LE26B450 i ma on już lekko wypukłe przyciski dotykowe i nawet na ślepo da się wyczuć co wciskamy -tylko że te TV mają troszkę inną obudowe (tj.niby taka sama , jednak materiał jakby inny), i pewnie gdyby taki sam motyw zrobili w modelach B551, bo popsuło by to wygląd TV (jednak te klawisze z LE26B450 nie wyglądają jakoś super, chociaż funkcjonalność +100 punktów , hehe), pozdrawiam
 

bychu

New member
:) to ci dopiero guziki.

No ale biorąc po uwagę, latwosc uzytkowania przycisków w tym modelu i rozwiazania ktore samsung tu zastosował to bym i przyznał 0pkt i dyplom bezmyslnego technika czy tam inzyniera zapewne po wyzszym wykształceniu.

Posiadam tez SHarpa 32 D65E, NO TAM TO niema z tym problemu, poniewaz guziki sa z boku i po sprawie.

Powiem ze poza obrazem porownująć z tym sharpem jest gorszy to nie narzekam na niego.

No moze poza grafika menu ktora jest dla niewidomych bo na caly ekran, ale kazda firma to inne menu :)
 

bychu

New member
a jak mozna zmienic na animowane menu?
i jeszcze pytanie o inna rzecz w sharpie jest takie cos jak OPC jest to czujnik swiatla kroty mierzy natezenie swiatla i Potrafi dostosowac jasnosc, kontrast do otoczenia, czy takie cos jest LE 40B551?
 
Ostatnia edycja:

11Solitary25

New member
Zmiana ikon :

"Zeby zmienic menu z animowanymi ikonami czerwonymi lub niebieskimi
wybieramy z menu serwisowego Control -> Sub Option i w UICOLOR zmieniamy na RED (lub blue)"...

Co do podświetlenia tła oraz czujników natęż. światła -to w tej wersji nie ma szans ;) , w ogóle takie czujniki wiem że są w "SONY Bravia" (np.32" KDL-32S3000") , ale czy w Samsungach? chyba niet :( to nadal zbyt podstawowa wersja TV
 

bychu

New member
Czy ktos łaskawie moze mi pomoc znaleść intrukcje najlepiej w jezyku polskim lub ewnetualnie angielskim Service menu do Samsunga LE 40B551?

Tyle prosze nie pisac ze w goole lub innych wyszukiwarkach www
 

para

New member
Witam. Wgrałem softa do TV LE40B550A5WXXH "Wersja : T-CHL5DEUC-2010.1
2010.10.26" ale z uwagi ze długo się włącza chce wgrać z powrotem soft z 2003. Gdzie taki soft można dostać ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry