Aktualizacja LG 42 LA 660S ?

przemekboss

New member
WItam.
Jaka jest najnowsza wersja oprogramowania do tego telewizora.
Czy najnowsze oprogramowanie zmienia coś w porównaniu do standardowego kupionego prosto ze sklepu.

Czy poprawia coś,czy raczej coś psuje ? (słyszałem od kogoś,że po wgraniu nowszego oprogramowania jest jakiś problem z otwarzaniem filmu i dźwięku z Dysku podpiętego pod port USB ? )

Czy warto wgrywać najnowsze oprogramowania do telewizora ?

PS.Proszę o odpowiedzi,może ktoś już zmieniał oprogramowanie to proszę o wnioski...

:kom:
 

oskarXL

New member
Witaj,
nasuwały mi się podobne pytania podczas aktualizacji softu w moim 39LN575 do ver. 03.20.04.
Próbowałem zasięgnąć informacji w internecie (także na stronach obcojęzycznych) i... nic.
Serwis LG też nie informuje o niczym.

Z mojego doświadczenia proponowałbym podejść do tego praktycznie:
- odpowiedz sobie na pytanie co chciałbyś zmienić lub co Ci nie pasuje w sofcie który posiadasz
- zadaj pytanie na forum tym którzy zrobili aktualizację czy to co Ci przeszkadza działa lepiej.
Jeśli jest poprawa możesz pokusić się o upgrade.

Zwykle przyjmuje się że nowy soft zawsze powinien działać lepiej, choć - niestety- nie zawsze tak jest.

Pozdrawiam
 

radkor

New member
Jaka jest najnowsza wersja oprogramowania do tego telewizora
LG 42LA660S Wsparcie: Znajdź Manuale Informację o Gwarancji | LG Polska
03.20.08, ale od 2-óch tygodni plik z softem na stronie jest uszkodzony (błędy CRC przy wypakowywaniu), a LG nic sobie z tego nie robi. Na pytanie KIEDY naprawią soft odpisują, że "problem jest już im znany"...
Ja liczę na to, że ten soft naprawi problem z tnącym się i zanikającym dźwiękiem, który doprowadza mnie do szewskiej pasji i już kombinuję jak pozbyć się tego bubla...
 

przemekboss

New member
Po zarejestrowaniu sie na stronie LG można pobrać soft 03.20.08.
Próba wypakowania pozytywna bez błędów CRC.
Proszę o informację czy ten soft poprawia ten dźwięk (dla tych co działa im źle) i co zauważyliście po wgraniu tego softu.

Tzn. jakieś poprawy,coś nowego,itp....

:bober:
 

radkor

New member
Pobrałem przed chwilą ten soft (po zalogowaniu) i problem z CRC przy wypakowywaniu nadal występuje.
Możesz gdzieś zrobić upload? Możliwe, że ściągnąłeś z jakiegoś mirrora LG, który ma już poprawny plik.
 

radkor

New member
Ogromne dzięki za link.
Ściągnąłem i zaktualizowałem. Trochę było przy tym strachu ale poszło OK tak więc śmiało można wgrywać na LA660S.

Na pierwszy rzut oka nie widzę żadnych różnic.
Przetestuję dźwięk i dam znać wieczorem lub jutro rano.


EDIT:
Niestety problem z dźwiękiem nadal występuje. :( Zanika na ułamek sekundy, czasem całkowicie. :(

Będę wzywał serwis, albo sprzedam tego bubla i wybiorę inną firmę...
 
Ostatnia edycja:

radkor

New member
Waktualizacja 03.20.30, która jest dostępna z poziomu TV podłączonego do netu. Na stronie LG jeszcze nie ma.
Jestem w trakcie testowania softu. :)

EDIT:
UWAGA: SOFT ROZWIĄZUJE PROBLEMY Z ZANIKAJĄCYM/PZERYWAJĄCYM DŹWIĘKIEM I SYNCHRONIZACJĄ DŹWIĘK/OBRAZ !!! :D
(przynajmniej w moim przypadku)​


PS. Soft datowany na 12.06.2013 21:12:50
iYIJO6L.jpg


Jeśli ktoś jeszcze tego nie wie, to ten ekran wywołuje się podświetlając menu "Opcje" i wciskając 5x przycisk 1 na pilocie.


EDIT2:
Wydaje mi się, że tryb Virtual Surround Plus działa o niebo lepiej niż na wcześniejszym sofcie. Wtedy efekt był taki sztuczny i płaski. Teraz dźwięk jest rzeczywiście przestrzenny.
Skłania mnie to ku tezie, że we wczesniejszych softach były walnięte sterowniki dźwięku. :)

EDIT3:
Więcej żadnych zmian nie zauważyłem. Logo LG w dalszym ciągu nie daje się włączyć na stałe przy włączonym TV, tvnplayera dalej nie ma :)P :p :p).

EDIT4:
Funkcja TrueMotion działa zdecydowanie lepiej. Przy ustawieniu na 5 obraz nie rozsynchronizowuje się z dźwiękiem tak jak to było wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

bondzik

New member
1. Czy w nowo zakupionym tv będzie już nowa wersja softu czy jakaś podstawowa?

2. Jak sprawdzić jaką wersję softu ma tv?
 

Krzysiek1024

New member
Super, czy to rozwiązanie powinno działać bez problemów na telewizorze o większej przekątnej, 55LA660? Idę dzisiaj do mojego kumpla, co kupił ten sprzęt. Ciekawe czy tam też występuję problem z dźwiękiem.
 
Do góry