Aktualizacja firmware'u w G30 - poprawki/wady

Lucas McFly

New member
Witam

Ja po aktualizacji oprogramowania z wersji 1.317 na 1.318 mam wrażenie że obraz "zalatuje" mi zielonym kolorem.


PS. zauważyłem jeszcze że jak np ogladam jakiś stary kanał i dam sobie na fomat obrazu 4:3 (zeby mieć proporcje) jest OK. ALe wyłacze TV potem włacze on wyswietla ze niby format jest 4:3 a tak naprawdę jest tryb Autlo lub 16:9 (obraz jest rozciągnięty). Macie też takie chece ?

TV 46G30

Pozdrawiam
 

jurek21

New member
Witam

Ja po aktualizacji oprogramowania z wersji 1.317 na 1.318 mam wrażenie że obraz "zalatuje" mi zielonym kolorem.


PS. zauważyłem jeszcze że jak np ogladam jakiś stary kanał i dam sobie na fomat obrazu 4:3 (zeby mieć proporcje) jest OK. ALe wyłacze TV potem włacze on wyswietla ze niby format jest 4:3 a tak naprawdę jest tryb Autlo lub 16:9 (obraz jest rozciągnięty). Macie też takie chece ?

TV 46G30

Pozdrawiam

Zaktualizowałem soft na 1.318 , patrzyłem jeszcze raz na obraz po przeczytaniu tego postu ale ja tego zielonego nalotu u siebie nie zauważam.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
z głupa frant zapytam ja mam soft 1317 fabrycznie w TV może na razie nie warto aktualzować softu? choć chciałbym korzystać z vieraconnect i przymieżam się do zakupu access pointa do TV ;:?:
 

pimpek879

New member
:|Przesycenie kolorem zielonym jest chyba problemem plazm Panasonica.Mam S20 i po skalibrowaniu do temp. 6500K obraz ma zielony odcień.Szczególnie jest to drażniące na twarzach.W S20 nie ma opcji zarządzania kolorami,może dałoby się to usunąć poprzez aktualizacje softu.Ktoś z forumowiczów ma podobne spostrzeżenia?
Pozdrawiam
 

herosmax

New member
Witam wszystkich użytkowników neoplazmy Panasonic. Ja stałem się niedawno posiadaczem tx-p50gt30e
Nowy soft zainstalował mi się wczoraj, na pierwszy rzut oka zmian nie widzę.Ale dziś na swojego smartfona ściągnąłem aplikację z google market do sterowania telewizorem przez sieć wifi, nie wiem czy przed aktualizacją to działa.Być może ta aktualizacja to umożliwia.
 

gzyms

New member
Wyszedł nowy soft 1.322 - na razie nie widzę różnic. Pisało pal's 11 peak soft update.
Jak dzisiaj dowiadywałem się w COK Panasonic to chodziło o aktualizację czegoś związanego z siecią. Ogólnie nie podają informacji o aktualizacjach (sic). W serii 30 nie są planowane inne aktualizacje jak tylko te związane z poprawą obsługi sieci, aczkolwiek o pełnej przeglądarce możemy zapomnieć. Seria 30 to dla panasonica historia i kłopoty serwisowe ;).
 

gzyms

New member
Jak dzisiaj dowiadywałem się w COK Panasonic to chodziło o aktualizację czegoś związanego z siecią. Ogólnie nie podają informacji o aktualizacjach (sic). W serii 30 nie są planowane inne aktualizacje jak tylko te związane z poprawą obsługi sieci, aczkolwiek o pełnej przeglądarce możemy zapomnieć. Seria 30 to dla panasonica historia i kłopoty serwisowe ;).
Nie wiem czy to o to chodziło ale u mnie pojawił się serwis Eurosport Player (zaznaczone biała jedynką na tle czerwonego kółka co chyba oznacza nowość, po uruchomieniu zniknęła, zatem chyba oznacza nowość) w markecie internetowym. Kicha bo można korzystać tylko przez 30 dni za darmo.
Z innej strony czy nie mogliby dać pełnej przeglądarki jak w st50?
 

VitosX

New member
Firmware 1.322 faktycznie naprawił u mnie (P42G30E) jedną kwestię dotyczącą sieci - obsługę odtwarzania formatu MPEG-TS z serwerów sieciowych DLNA. Wg instrukcji format miał być obsługiwany, lecz dotychczas zawsze otrzymywałem komunikat o błędzie. Dzięki temu mogę teraz używać funkcji transkodowania "na żywo" w Serviio formatów wideo, których Panasonic normalnie nie jest w stanie odtworzyć (z możliwością pauzy i przewijania).

Szkoda, że nadal TV nie rozpoznaje 6-kanałowego audio AAC w plikach MP4 i MKV (z 6-kanałowym AC3 i DTS za to sobie radzi, z AAC w stereo także).
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Nie wiem czy to o to chodziło ale u mnie pojawił się serwis Eurosport Player (zaznaczone biała jedynką na tle czerwonego kółka co chyba oznacza nowość, po uruchomieniu zniknęła, zatem chyba oznacza nowość) w markecie internetowym. Kicha bo można korzystać tylko przez 30 dni za darmo.
Z innej strony czy nie mogliby dać pełnej przeglądarki jak w st50?


U was też Eurosport Player w wersji trail tj. 30 dniowej bezpłatnej o co pyta przy uruchomieniu :?: Logowanie, subskrypcja, etc. etc. ???
 
Ostatnia edycja:

gzyms

New member
Aktualizacja gt30

Dzisiaj mój 50gt30e zaproponował mi aktualizację do wersji 1.323. W opisie było: pal11's peaks soft update contents. Aktualizacja pojawiła się po wejściu w "Internet". Zmienił się pasek "Viera Connect" zaraz po włączeniu oraz pojawiły się trzy nowe serwisy dla dzieci - "Let's Play with Numbers", "Match the Animal" oraz "Toon Goggles - Cartoons for Kids" (darmowe niby, nie sprawdzałem). Hmm zatem panas już nie wspiera pewnie oprogramowania dla serii 30 a tylko dodaje nowe serwisy.
 

mitchel

New member
Niestety popsuli także YouTube - próba włączenia czegokolwiek kończy się komunikatem Error 401 (albo cos w tym stylu).
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No tak, ale żeby uruchomić Viera Connect trzeba dokonać aktualizacji. Bez akceptacji ani rusz...Przynajmniej u mnie jest taki komunikat.
 

zibi25

New member
soft panel do PANASONIC TX-P42G30E

//chomikuj.pl/Zibi--25

Sterownik ekranu do TV PANASONIC TX-P42G30E.W aktualizacjach pobieranych przez lana niema tego sterownika,
trzeba go instalować ręcznie z karty SD.
Ta wersja sterownika pochodzi z autoryzowanego serwisu pansonica i działa na 100%.
Po wgraniu TV ma większą skalę szarości co zdecydowanie poprawia dynamikę obrazu.
 

zibi25

New member
//chomikuj.pl/Zibi--25

Sterownik ekranu do TV PANASONIC TX-P42G30E.W aktualizacjach pobieranych przez lana niema tego sterownika,
trzeba go instalować ręcznie z karty SD.
Ta wersja sterownika pochodzi z autoryzowanego serwisu pansonica i działa na 100%.
Po wgraniu TV ma większą skalę szarości co zdecydowanie poprawia dynamikę obrazu.
Dodam jeszcze ,że osuwa z koloru białego różowy odcień.
 

jacabad

New member
Ściągnąłem ten soft z twojego chomika rozpakowałem na kartę i co po włożeniu do slotu plazmy podaje informacje sprawdź pik na karcie i jakiś błąd
(0013) , na plazmie mam juz od dawna najnowszy soft ze strony panasa 1.323.
 

zibi25

New member
Ściągnąłem ten soft z twojego chomika rozpakowałem na kartę i co po włożeniu do slotu plazmy podaje informacje sprawdź pik na karcie i jakiś błąd
(0013) , na plazmie mam juz od dawna najnowszy soft ze strony panasa 1.323.
Witam,soft jest na 100% dobry i sprawny.Sformatuj kartę SD i spróbuj ponownie.Jeżeli będziesz miał dalej problemy, wyślę Ci na maila ten soft .Jak będzie ok ,też daj mi znać.

Dzięki i pozdrawiam
 

zibi25

New member
Witam,soft jest na 100% dobry i sprawny.Sformatuj kartę SD i spróbuj ponownie.Jeżeli będziesz miał dalej problemy, wyślę Ci na maila ten soft .Jak będzie ok ,też daj mi znać.

Dzięki i pozdrawiam
Rozpakuj dwukrotnie aż dojdziesz do pliku SDDL.SEC .
Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami ,no i nie wyłączaj Tv w trakcie instalacji !!! czekaj cierpliwie do końca.Jeżeli będziesz postępował zgodnie z tymi instrukcjami nie ma możliwości uszkodzenia TV.
Instrukcje

1.Rozpakować
2.skopiować na pustą kartę SD
3.włożyć kartę do uruchomionego TV
4.postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami
5.następnie wył.i wł. TV.

Jeżeli posiadasz w TV tego stera ,zostaniesz o tym poinformowany.
Po wszystkim napisz ,czy działa .
 
Do góry