Aktualizacja firmware'u w G30 - poprawki/wady

riculek

New member
Zdecydowałwm sie założyć osobny temat dotyczący aktualizacji firmware'u w Panasonicu G30, gdyż myslę że ten temat może być rozwojowy. Nowy firmware nie zawsze jest idealny, także w tym wątku zapraszam do wspólnej dyskusji i dzielenia sie opiniami na tema nowych firmware'ów do G30.

Przedwczoraj w moim G30 z fabrycznej versji oprogramowania 1.304 zaktualizowalem do wersji 1.317. Nową wersje oprogramowania TV wykrył w momencie wejścia Viera Cast (co dziwne zakładka aktualizacja systemy jej nie wykrywała twierdząc, że moja wersja 1.304 byla aktualna - hmmm?). Zainstalowałem i teraz mam wrażenie, że obraz jest gorszy. Konkretnie chodzi o biel, która teraz jest jakaś świecąca, zbyt jaskrawa i pozbawiona szczegółów. Również ostrość OBRAZU jest jakby mniejsza - widać to na kanałach HD. Mam wrażenie że obraz był naturalniejszy na fabrycznym sofcie 1.304. Zacząłem się nawet zastanawiać/obawiać, że zainstalowałem soft do VT30 a nie do G30, lecz skoro TV mi go sam wykrył z netu to chyba "wie co robi"?. Czy wy także macie takie wrażenie po updacie softu do versji 1.317? Zapraszam do wyrażania opinii i duskusji.
 

OSP110233

New member
Zdecydowałwm sie założyć osobny temat dotyczący aktualizacji firmware'u w Panasonicu G30, gdyż myslę że ten temat może być rozwojowy. Nowy firmware nie zawsze jest idealny, także w tym wątku zapraszam do wspólnej dyskusji i dzielenia sie opiniami na tema nowych firmware'ów do G30.

Przedwczoraj w moim G30 z fabrycznej versji oprogramowania 1.304 zaktualizowalem do wersji 1.317. Nową wersje oprogramowania TV wykrył w momencie wejścia Viera Cast (co dziwne zakładka aktualizacja systemy jej nie wykrywała twierdząc, że moja wersja 1.304 byla aktualna - hmmm?). Zainstalowałem i teraz mam wrażenie, że obraz jest gorszy. Konkretnie chodzi o biel, która teraz jest jakaś świecąca, zbyt jaskrawa i pozbawiona szczegółów. Również ostrość OBRAZU jest jakby mniejsza - widać to na kanałach HD. Mam wrażenie że obraz był naturalniejszy na fabrycznym sofcie 1.304. Zacząłem się nawet zastanawiać/obawiać, że zainstalowałem soft do VT30 a nie do G30, lecz skoro TV mi go sam wykrył z netu to chyba "wie co robi"?. Czy wy także macie takie wrażenie po updacie softu do versji 1.317? Zapraszam do wyrażania opinii i duskusji.

Ech uczy się człowiek na błędach ... Ja się już nauczyłem żeby nie aktualizować softu bo się pojawił nowy :). Lepiej pominąć ciekawość i poczekać aż inni "ciekawscy"opiszą swoje wrażenia. Powrotu do poprzedniej wersji nie ma więc pozostaje ci się cieszyć "poprawionym" obrazem :))))
 

ami68

New member
Zainstalowałem i teraz mam wrażenie, że obraz jest gorszy. Konkretnie chodzi o biel, która teraz jest jakaś świecąca, zbyt jaskrawa i pozbawiona szczegółów. Również ostrość OBRAZU jest jakby mniejsza - widać to na kanałach HD. Mam wrażenie że obraz był naturalniejszy na fabrycznym sofcie 1.304. Zacząłem się nawet zastanawiać/obawiać, że zainstalowałem soft do VT30 a nie do G30, lecz skoro TV mi go sam wykrył z netu to chyba "wie co robi"?. Czy wy także macie takie wrażenie po updacie softu do versji 1.317? Zapraszam do wyrażania opinii i duskusji.

Jesteś chyba pierwszy, który pisze o takich obserwacjach. Ja tego nie zauważyłem, więc nie potwierdzam.
Co do ostrości to u mnie jest ustawiona na 0, a Resolution Enhancer na Off. Trochę ciężko się przestawić z domyślnych ustawień ostrości (nienaturalnej), ale po "doszkoleniu się" i poczytaniu o kalibracji uważam, że taki obraz jest bardziej naturalny.
Natomiast na pewno praktycznie niezauważalny jest efekt Fluctuating Brightness, który poprzednio występował dosyć często.
 
Ostatnia edycja:

polkaba

New member
Tak w sumie to nawet nie wiem co ta ostatni aktualizacja i patch zmieniają, nadal brak kodeka audio DTS HD a co raz więcej filmów mkv pojawia się w tej jakości dźwięku, nie wiem czy do divixów wprowadzono w końcu polską czcionkę , nadal bałagan w folderach przy otwieraniu plików z HDD, może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami co zmienił tak na dobra sprawę nowy soft
 

Byrd66

New member
Szczerze to nie widzę żadnych zmian. Nie wiem po co wypuszczają nowy soft, który nic nie zmienia. A do poprawy jest dużo. Zamiast odczytu plików po folderach skanowania całego dysku. Kiepska obsługa napisów i ich mikroskopijna wielkość. Brak wsparcia nawet dla plików, dla których niby jest (wmv i mov bez dźwięku). Brak YouTube w HD.
 

ami68

New member
Widzę, że muszę powtórzyć, bo jakoś to niektórym umyka.
Na pewno poprawiono tzw. wahania jasności (Fluctuating Brightness).
Tego nie zauważacie, a uwagi, że nic się nie zmieniło lub też pogorszył się (sic!) obraz, trochę dziwne.
A może wcale nie dziwne, gdyż mamy przykład tzw. "buczenia", u jednego bardzo, u drugiego trochę, a u trzeciego w ogóle. :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

adriansan

New member
Witam. Tez dzisiaj zmieniłem firmware z 1.304 na 1.317. Tak jak poprzednicy zauważyłem brak "skoków jasności". Przynajmniej w trybie kinowym, bo w Normalnym nadal to występuje ale tez już nie tak bardzo jak wcześniej. Tak ze przynajmniej jedna wada z listy można powiedzieć ze skreślona...
Co innego się zmieniło... hmm nie wiem. Na stronie Panasonic Global przy opisie do firmware'u jest tekst - "Improvement for Media player compatibility." Narazie mało używam media player w tym tv wiec się nie wypowiem co się polepszyło:)
 

dolarrr

New member
Witam Panowie, też jestem nowy posiadaczem 42G30. Telewizor jest wart swojej ceny itp. Wielu z Was pisze o braku polskich znaków. Wystarczy przekonwertować napisy do srt i zmienić kodowanie z windows-1250 na iso-8859-2, w opcjach napisów w tv wybieramy Latin2 i ma działać. Konwertować napisy możemy np. tu - konwerternapisow.pl/
Bardzo szybka operacja.

Edit:
Uruchomiłem sobie serwer DLNA i tv nie widzi napisów ani txt ani srt, też tak macie?
 
Ostatnia edycja:

dolarrr

New member
Mam Minidlna na Ubuntu. Z pena wszystko ładnie chodzi, tylko jak pisałem wyżej napisy w srt i po zmianie kodowania znaków.

"Oraz czy mozesz odtwarzac pliki mkv (chodzi mi generalnie o HD)"

Póki co mam same pliki 720p, konkretnie seriale z netu i do tej pory chodzi wszystko co jest udostepnione na serwerze w formacie mkv.
W formacie avi nie jest tak wesoło i 80% plików jest czytanych źle, albo artefakty albo po 2 min. staje film itp.
Napisy są wogóle nie widoczne na serwerze, nie wiem czy to wina serwera czy tv.
 

adriansan

New member
To z każdym nowym programem na viera connect wypuszczają nowy firmware?:) Nie chce mi się w to wierzyć.. przecież taki content powinno się pobierać przez sieć.
 

riculek

New member
Nostradamus ja właśnie pisałem o takich samych odczuciach jak Ty i dlatego założyłem ten wątek. Po aktualizcji softu z wersji 1.304 do wyższej 1.317 zauważalnie pogorszyła się ostrośc obrazu. Obraz stracił to "coś" co sprawiało, że był powalający,,,teraz niestety jest już gorzej. Obawiam się jednak, że powrót do oryginalnej wersju softu 1.304 czyli downgrade jest niemożliwy. Lecz może sie mylę.

P.S.
Niektórzy zachwycaja się, że nowy soft rozwiązał problem Fluctuating Brightness, ja jednak zupełnie się z tym stwierdzeniem nie zgadzam. Problem FB nadal jest. Mniej zauważalny na kablówce (sygnał 50 hz) lecz ewidentnie widoczny na np. Blu-ray (60 hz).
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
Nostradamus ja właśnie pisałem o takich samych odczuciach jak Ty i dlatego założyłem ten wątek. Po aktualizcji softu z wersji 1.304 do wyższej 1.317 zauważalnie pogorszyła się ostrośc obrazu. Obraz stracił to "coś" co sprawiało, że był powalający,,,teraz niestety jest już gorzej. Obawiam się jednak, że powrót do oryginalnej wersju softu 1.304 czyli downgrade jest niemożliwy. Lecz może sie mylę.

P.S.
Niektórzy zachwycaja się, że nowy soft rozwiązał problem Fluctuating Brightness, ja jednak zupełnie się z tym stwierdzeniem nie zgadzam. Problem FB nadal jest. Mniej zauważalny na kablówce (sygnał 50 hz) lecz ewidentnie widoczny na np. Blu-ray (60 hz).
ja mam g20 i też mi się wydawało że po aktualizacji obraz był inny,ale poprostu to zależy od nadawanego programu,bitrate dają mały i obraz mamy jaki mamy,a powrotu do starego softu nie ma
 
Do góry