Aktualizacja firmware

Zbih

New member
witam
Na avforums.com znalazłem coś takiego:
Last Updated: 1st Feb 08
Firmware Update Info:

v1010 - was the first to eliminate the judder / stutter.

v1011 - was an attempt to fix the optical audio dropout but unfortunately reintroduced the judder / stutter.

v1012 - finally fixed both.

v1013 - Unknown as of yet - Release 02/02/08 - 04/02/08


For latest Product Firmware Release Check Link
DTG TV Group http://www.dtg.org.uk/retailer/download_schedule.pl


Supported HDTV:

Samsung M86/7
Samsung R6/7/8

wie ktoś jak uaktualnić firmware?? piszą tylko tak:

To manually update the freeview software, on the day it is broadcast press D.Menu on the remote, scroll down and select the COG, then scroll down and select SYSTEM, select SOFTWARE UPGRADE and follow any prompts.

ale nie mam nic takiego. Czy trzeba to konkretnym kanale? no i co to jest d.menu

ps. mam samsunga le26r72b
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam.No także mnie to interesuje.Mam sammyego r71 i chciałbym zrobic update firmwareu,bo czytałem że po takiej akcji mój tivik mógłby obsługiwać kompa przez dvi-hdmi tak jak robią to jego młodsi bracia.Jeśli wie ktoś coś w tym temacie,to bardzo prosze o jakieś wskazówki.
 

rembick

Member
Zbih napisał:
witam
Na avforums.com znalazłem coś takiego:


wie ktoś jak uaktualnić firmware?? piszą tylko tak:



ale nie mam nic takiego. Czy trzeba to konkretnym kanale? no i co to jest d.menu

ps. mam samsunga le26r72b


Z załączonego angileskiego tekstu wynika że update firmware'u jest nadawany poprzez DTV. u nas niestety nie ma cyfrowej telewizji naziemenj... :( więc tak raczej update'u nie zrobisz... może jest jakaś mozliwość przez złącze serwisowe ?
 

martins

New member
Update tylko przez DTV ?

W polsce ciezko jest wgrac nowy software bo serwisy mowia ze nie maja nowego oprogramowania. Apropo le40n87bd to jaki masz firmware i oprogramowanie ?
 

rembick

Member
Hmmm... a wiesz że nie sprawdzałem... rzuce okiem dzisiaj jak do domku zawitam i dam znac...


Sprawdziłem:

Wersja opr.: T-BDXPDEU00-1012
Wersja frim.: T-ST1DEU7-1000
 
Ostatnia edycja:

martins

New member
No widzisz ty nie potrzebujesz nowego oprogramowania

Tak jak ja mam software 1009 a od 1010 zlikwiadowali to zacinanie sie obrazu ja musze sobie zaktualizowac jakos to oprogramowanie bo narazie obraz jest tragiczny.
 

rembick

Member
Tylko faktycznie może być problem z aktualizacją... bo nawet w instrukcji podane jest że aktualizacja musi być nadana przez dtv. tak samo mam zresztą z dekoderem cyfrowego polsatu samsunga... aktualizował sie raz... niby ma złącze RS ale nawet nie wiem skąd wziąć aktualizaje...
 

VAMET

New member
Witam uprzejmie

rembick napisał:
Hmmm... a wiesz że nie sprawdzałem... rzuce okiem dzisiaj jak do domku zawitam i dam znac...


Sprawdziłem:

Wersja opr.: T-BDXPDEU00-1012
Wersja frim.: T-ST1DEU7-1000

Jak się sprawdza firmware w Samsung LE40M87BD? Byłbym wdzięczny.

Z poważaniem
 

rembick

Member
Wejdź w tuner DTV. Naciśnij D.MENU aby wyświetlić menu DTV.
Za pomocą strzałek góra/dół wybierz "Ustawienia" i naciśnij OK
Za pomocą strzałek góra/dół wybierz "System" i naciśnij OK
Za pomocą strzałek góra/dół wybierz "Informacje o oprogramowaniu" i naciśnij OK

Swoja drogą wszystko jest w instrukcji...
pozdrawiam

rembick
 

rembick

Member
Zbih napisał:
czyli nawet w serwisie samsunga nie będą w stanie uaktualnić firmware na miejscu ??
Szerze mówiąc ciężko powiedzieć... trza by ich zapytać... producent w instrukcji przewiduje takie rozwiązanie dla użytkownika... myślę że serwis powinien to zrobić...

zresztą wydaje mi się że nawet mają taki obowiązek jeśli tv nie działa poprawnie...
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam.W częstochowie w serwisie Samsunga wgrywają najnowszy soft (chyba 1000 cośtam)bezproblemowo,także w innych serwisach też powinni.
 

martins

New member
1000 cos tam ;)

100 cos tam to maja wszyscy mi wgrali niby najnowszy miesiac temu z czerwca wiec te cos tam ma znaczenie. A jakie dokladnie ci wgrali ?
 

PermBan

New member
Jak ktoś znajdzie sposób na "wyciągnięcie" firmware-a z TV, bądź bezpośrednio z anteny-nadajnika, to nie wiedzę problemu żeby Wam to tu (np. tu) zamieścić.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
martins napisał:
100 cos tam to maja wszyscy mi wgrali niby najnowszy miesiac temu z czerwca wiec te cos tam ma znaczenie. A jakie dokladnie ci wgrali ?


Sorki,chodziło mi o soft 2013 i taki wgrywają w serwisie w Czewie - jest to najnowszy firmware.
 

hooc

New member
aktualizacje DVB

rembick napisał:
Z załączonego angileskiego tekstu wynika że update firmware'u jest nadawany poprzez DTV. u nas niestety nie ma cyfrowej telewizji naziemenj... :(

I tutaj się mylisz TVP nadaje programy cyfrowo (naziemnie) w MPEG4, TVN,Polsat oraz TV4 nadaje w MPEG2.
 
Do góry