Aktualizacja Android 6 dla 71xx

Ziku90

New member
Zauwazylem dziwny problem z castowaniem zwyklych stron www z laptopa z Chrome. TV jest bez problemu wykrywany ale obraz jaki sie pokazuje wyglada jak ponizej - problem jest niezalezny od strony ktora castuje.

U was jest tak samo?

To samo miałem na swoim 40PFH5500/88 gdy próbowałem tę funkcję w październiku ubiegłego roku:

a4d14c4b0e99528emed.jpg


więc jej nie działanie to chyba norma.

Laptop Lenovo Z580.
 

eq4ever

New member
Jaki masz model ?
Bo do laptopa potrzebne jest Widi, a nie wszystkie to mają.

Model czego? TV to 55pus7101, laptop to macbook pro. Do tej pory uzywalem zwyklego chromecasta wpietego w amplituner i castowanie Chrome dzialalo bez najmniejszych problemow. Na TV dziala cast youtube i netflix - chrome ani spotify juz nie chca :(
 

hardreset

New member
Zauważyłem jeden nowy dość irytujący problem
Gdy wyłącze router a tv miał aktywne połączenie z nim i włączę router ponownie to tv niby połączony jest z siecią ale nie działa internet. Pomaga tyłku wyciągnięcie wtyczki z kontaktu :(

Wysłane z mojego GT-I9195I przy użyciu Tapatalka
Już wiem jak sobie z tym poradzić bez wyciągania wtyczki, po prostu trzeba wejść w ustawienia wifi i wyłączyć i włączyć jeszcze raz.

Wysłane z mojego GT-I9195I przy użyciu Tapatalka
 

mefix

New member
Posiadam tv 49pus7101/12 i mam problem z zainstalowaniem aktualizacji. W chwili obecnej posiadam soft numer QM163E.0.1.15.15 czyli z Sierpnia 2016. Po wejściu w ustawienia i wyszukiwanie nowego softu znajduje aktualizację przez internet po pobraniu mam dwie opcje "aktualizuj" i "później" niestety po zaznaczeniu aktualizuj nic się nie dzieje. Po wyszukiwaniu aktualizacji przez usb i włączeniu "update.html" w komputerze nie znajduje żadnego softu. Po ściągnięciu softu z oficjalnej strony pod mój model i wrzuceniu go na pamięć USB (FAT32), tv nie znajduje go jedynie "błąd oprogramowania". Szukałem rozwiązania już na innej pamięci, softu angielskiego, tv zresetowałem w ustawieniach niestety to nic nie daje. Czy ktoś ma poprzedni soft, albo wie jak przywrócić tv do stanu początkowego lub wejść do recovery mode android.
 

miet55

Member
Bez reklam
W tych TV jest tak, że nie można ponownie zainstalować tego samego softu ani wrócić się do poprzedniego/starszego. Może jest jajkiś myk ale oficjalnie nie idzie. W moim poprzednim Philipsie (6007) szło.
 

mefix

New member
W tych TV jest tak, że nie można ponownie zainstalować tego samego softu ani wrócić się do poprzedniego/starszego. Może jest jajkiś myk ale oficjalnie nie idzie. W moim poprzednim Philipsie (6007) szło.

Tylko mój soft to QM163E.0.1.15.15 a przed androidem 6.0 wyszedł jeszcze nowszy soft od mojego QM163E.0.1.15.64 i chciałem ten spróbować wgrać, lecz nigdzie go nie ma. Ewentualnie wejść w recovery mode androida i wgrać z "usb flash"
 

miet55

Member
Bez reklam
@mefix, skoro chodzi tobie o autorun_QM163E_0.1.15.64 to dostaniesz ode mnie. Muszę wstawić w chmurę i dam znać. Ale wątpię żeby udało się wgrać.
 
Ostatnia edycja:

mefix

New member
To może pendraka sformatuj na NTFS i wtedy go rozpozna?

według instrukcji musi być pod FAT zrobiony, spróbuję jeszcze pod NTFS. Dodatkowo sprawdzałem z katalogiem UPGRADES ale to też nic nie daje. Co ciekawe jak dałem w ustawieniach tv "zainstaluj telewizor od nowa" to ta funkcja "kręci" się ponad godzinę ale niestety nie przywraca tv do ustawień fabrycznych.

Czekam jeszcze na ten firmware od Ciebie @miet55 zobaczymy czy to coś zmieni.
 

mefix

New member
niestety, ten soft też nie chce zainstalować. Znaleziony przez internet soft przez TV pobiera ale nie działa "AKTUALIZUJ"
 

mefix

New member
Jednak udało mi się poradzić z tym problemem. Włączyłem TV w tryb recovery, zrobiłem format wszystkich ustawień, uruchomienie ponowne TV jak podczas pierwszego podłączenia. Po ustawieniu wszystkiego po podpięciu pamięci z najnowszym firmware instalacja ruszyła automatycznie ;)
 

hardreset

New member
Dzisiaj pobrana mi się jakaś nowa aktualizacja, cóż ktoś wie co wprowadza? nie szukałem jeszcze jakiegoś info
QM163E.0.6.188.12
Wysłane z mojego GT-I9195I przy użyciu Tapatalka
edit:
znalazłem info o zmianach:
QM163E_U_0.6.188.12 – Date: 2017/03/08
- Introduction of “How-To” app and re-arranged Settings shelf
- Improved reaction of Bluetooth Remote Control connection
- Improvements for stability
- Improved discovery of DLNA servers
- Improved DVB-C reception on certain frequencies
- Fix for Dropbox Login issue
- Fix for some notifications remaining on screen and some notifications being absent
- Fix for Ambilight Hue connection loss with specific routers (e.g. Fritz!Box)
- Fix for RTL XL issue
- Fix for Videotext "888" and “889” not getting re-abled after commercial break
- Fix for incorrect picture format when using Picture Style “Computer”
- HDR playback improvements
- Lower latency in GameFly usecase
- Fixed translation errors
- Fix for inability to control volume on certain sound bars (e.g. Samsung HW-K450)
- Fix for incorrect AV sync during playback of recordings
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
U pewnej konkurencji wystarczy zmienić ręcznie numer softu na wyższy i telewizor uznając go za nowszy podmienia nowszą wersję na starszą.
 
Do góry