Akcje Sony otrzymały status 'śmieciowych' od kolejnej firmy analitycznej dla inwestor

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Akcje Sony otrzymały status 'śmieciowych' od kolejnej firmy analitycznej dla inwestorów.


Sony od jakiegoś czasu nie radzi sobie najlepiej. Największe problemy nie dotyczą jednak oddziału specjalizującego się w grach oraz konsolach, bo ten cały czas wychodzi mniej więcej na swoje. Najbardziej na minusie są gałęzi odpowiedzialne za rynek telewizorów, kamer oraz laptopów. To właśnie one przynoszą najwięcej strat i nic nie wskazuje na to, aby coś uległo poprawie w tej kwestii.

W 2012 roku agencja Fitch obniżyła rating Sony do poziomu "śmieciowy". Teraz Moody's robi to samo. Agencje obawiają się przede wszystkim o ten dział Sony, który produkuje komputery i telewizory.

Jakimś remedium - przynajmniej dla telewizorów - może okazać się usługa PlayStation Now, która jeszcze w tym roku zadebiutuje w USA, natomiast w przyszłym winna trafić także do europy. Firma analityczna Moody's, przygotowała jednak raport dla inwestorów, w którym nie spogląda zbyt optymistycznie na kolejne miesiące. W rezultacie rating akcji Sony obniżony został do śmieciowego, a w oświadczeniu czytamy:

"Mimo że Sony zrobiło postępy jeśli chodzi o restrukturyzację oraz ciągle rosnące przychody z części segmentów ich biznesu, korporacja nadal nie może ustabilizować swojej ogólnej sytuacji finansowej i uzyskać rentowność w najbliższych miesiącach, która sprawi, że Moody's dostrzeże pewną trwałość, przydzielając ocenę ratingową."

W skrócie chodzi o to, że Sony rejestruje zbyt duże wahania cen akcji, a to sprawia, że próby ratingu są bardzo trudne. Moody's nie jest w stanie zarekomendować inwestycji w korporację, przydzielając jej najniższą z możliwych ocen.
Akcje Sony otrzymały status 'śmieciowych' od jednej z firm analitycznych dla inwestorów | MiastoGier.pl
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie osobiscie to ceny musza spasc tv i komputerow i to jest jedyna szansa na to ze bedzie lepiej, plus jeszcze troche zwolnic ludzi,,,Tym bardzioej ze z tego co zauwazylem i co mozna przeczytac wiekszosc ludzi kupuje tv na 4-5 lat...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najbardziej na minusie są gałęzi odpowiedzialne za rynek telewizorów, kamer oraz laptopów. To właśnie one przynoszą najwięcej strat i nic nie wskazuje na to, aby coś uległo poprawie w tej kwestii.

Jakos mnie to nie dziwi.
Za kazdym razem, jak chce kupic laptopa, to pierwsze kroki kieruje na dzial Sony, mam sentyment do tej marki, ale ich ceny zawsze skutecznie mnie studza. To sie nie zmienia, a ja do dzis nie rozumiem tej polityki. Pierwsze dwa laptopy Vaio kupilem lata temu. Slono kosztowaly, ale mimo to chcialem kontynuowac tą "tradycje". Swojego czasu byla piekna seria FW, chyba jako pierwsi wprowadzili na rynek panoramiczne ekrany do laptopow. Pierwszy tez polecialem kupic. Tylko to bylo lata temu, a rynek sie zmienil. Dzis laptopy sa rownie piekne jak kiedys Sony. Jest konkurencja, lepsze parametry, no i kluczowa sprawa, ceny! Nikt nie bedzie placil za sentyment 1000zl wiecej. Kibicuje im, ale ceny w moim mniemaniu maja kompletnie oderwane od rzeczywistosci.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Zgadza sie, wyraznie widac ze marka sony jest drozsza. Ale z drugiej strony ich produkty sa calkiem dobrze wykonane a trwalosc na poziomie panasonica czy innych japonczykow. Niestety realia rynkowe sa troche inne i jak widac klientom na tych aspektach niezbyt zalezy.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

bluray

Banned
Jest poważny problem ...
Po 2 latach taki laptop to muzeum.

I teraz dostaję od "dziecka" takie dwu-latki.
Bo "dziecko" musi mieć USB 3, SSD i inne wodotryski.
Zaraz będzie kolejna wymiana bo UHD i HDMI 2.0 i pewnie 3D bez okularów.

Też tak miałem ale z tego wyrosłem.

W takim ujęciu nie ma sensu walić kasę na wysoce markowe kompy.

Oczywiście mam pełny szacun dla tak sympatycznie zakręconych.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza sie, wyraznie widac ze marka sony jest drozsza. Ale z drugiej strony ich produkty sa calkiem dobrze wykonane a trwalosc na poziomie panasonica czy innych japonczykow. Niestety realia rynkowe sa troche inne i jak widac klientom na tych aspektach niezbyt zalezy.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Zgadzam sie z Toba sa fajnie zrobione , moja zonka ma juz chyba bedzie ze 3 lata i jak na razie nic sie z nim nie dzieje ale faktycznie byl i dalej sa drozsze niz inne laptopy. Ja osobiscie lubie i mam asusa serie N ale soniaki tez mi sie podobaja ale niestety tak jak Armanig napisal nikt za sentyment nie bedzie placil przykladowo 500 czy 1000 zl wiecej jak np porownywalny laptop HP - chyba ze ktos ma kase.. zycie niestety pokazuje ze ludzie wybieraja jednak w wiekszosci przypadkow to co jest tansze..Wiec Sony musi to zrozumiec jesli nie, to pomimo ze lubie te firme, mam kilka rzeczy od tej firmy i jak na razie jeszcze nic mi sie nie rozwalilo ( rekordzistke mam kamere Soniaka ma chyba juz ze 12 lat - dzieci obecnie nia nagrywaja swoje zabawy:) i jeszcze poza czyszczeniem nie byla w serwisie :), choc obecna kamere soniaka jaka mam mysle ze juz nie da rady tyle wytrzymac :) , jednak mysle ze moze za jakis czas byc problem z ich finansami i oby nie podzielili losu philipsa gdzie po philipsie zostala juz tylko nazwa - z czego bardzo ubolewam..
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Zgadza sie, wyraznie widac ze marka sony jest drozsza. Ale z drugiej strony ich produkty sa calkiem dobrze wykonane a trwalosc na poziomie panasonica czy innych japonczykow. Niestety realia rynkowe sa troche inne i jak widac klientom na tych aspektach niezbyt zalezy.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Części klienteli, tej bardziej wymagającej, na tych aspektach zależy. I dopóki marka Sony to była jakość towaru i usług, innowacyjność, to zawsze mimo wyższych cen za to płacili. Sony zawsze było dużo droższe od konkurencji. Ale było najczęściej najlepsze.
Teraz ma jakość co najwyżej taką jak konkurencja, jakość podejścia do klienta poniżej krytyki a cena w dalszym ciągu wyższa. I dlatego kolejni, długoletni klienci tej firmy, jak np. ja, się od niej odwracają.
kiki
dobrze byłoby to scalić w jedną całość, bo już dyskusja o tym samym toczy się tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...owadzac-radykalne-reformy-nic-nie-jest-3.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Części klienteli, tej bardziej wymagającej, na tych aspektach zależy. I dopóki marka Sony to była jakość towaru i usług, innowacyjność, to zawsze mimo wyższych cen za to płacili. Sony zawsze było dużo droższe od konkurencji. Ale było najczęściej najlepsze.
Teraz ma jakość co najwyżej taką jak konkurencja, jakość podejścia do klienta poniżej krytyki a cena w dalszym ciągu wyższa. I dlatego kolejni, długoletni klienci tej firmy, jak np. ja, się od niej odwracają.
kiki
dobrze byłoby to scalić w jedną całość, bo już dyskusja o tym samym toczy się tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...owadzac-radykalne-reformy-nic-nie-jest-3.html

... sa rowniez i tacy ktorzy sa zadowleni z podejcia do klienta i to w jaki sposob zostali zalatwieni.. dla mnie osobiscie powinni pomyslec o obnizce swoich produktow zeby poprawic swoje akcje..a odsnosnie serwisow i obslugi klientow to kazdy w Polsce nie malze serwis powinien sie jeszcze duzo uczyc od zachodnich..
 
D

Deleted member 121090

Guest
Oczywiście że pewnie tacy też są.
Tylko sądząc po wynikach sprzedaży jest ich malutko.
Dużo, dużo mniej niż tych niezadowolonych. I ma to oczywiście przełożenie na wyniki finansowe tej firmy.
 

lm648

Banned
A pamiętacie TV CRT Trinitron? .... swego czasu w latach 90 XX w., to była klasa i jakość sama w sobie .. należało taką "linię filozoficzną" trzymać... współcześnie niestety są na poziomie konkurencji z Korei Płd. i Chin a jakościowo/technologicznie oferują jeszcze mniej np. brak możliwości odtwarzania mkv, czytania dysków NTFS itp (tak było) w cenie 30-50% wyższej ... a to wszystko się mści ..... i konsekwencje z tego tytułu ponoszą do dzisiaj .... klienta jest bardzo łatwo zrazić/stracić ... natomiast aby go odzyskać wysiłek musi być włożony nie mal potrójny czego po nich nie należy się spodziewać, ..... jakoś dziwnie tego nie widzą :) po mimo tego, że o tym mówi większość konsumentów :)
... nie będę podpowiadał co mają robić aby odzyskać klienta .... mają przecież tylu światłych prezesów :)
 

SDman

Banned
A pamiętacie TV CRT Trinitron? .... swego czasu w latach 90 XX w., to była klasa i jakość sama w sobie .

Witam,
nawet mieliśmy "my first TV 21" made in Tokyo Japan" -chciałeś powiedzieć
pod koniec lat 80-tych i na samym początku lat 90-tych.
Made in Hungary bodajże od 91 lub 2 to już było nie to -psuło się jak wszystko inne.

Pozdr.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No ja mam cały czas CRT Sony Wega 32HQ150. Topowy TV CRT.
Ma już chyba 8-9 lat i gra. I całkiem przyjemnie sie go ogląda. Co prawda raz już był u niego doktor, ale to był zimny lut gdzieś w zasilaczu.
A dźwiek z tego 70kg kolosa, i jakość wykonania niedościgniona przez dzisiejsze placki.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
No ja mam cały czas CRT Sony Wega 32HQ150. Topowy TV CRT.
Ma już chyba 8-9 lat i gra. I całkiem przyjemnie sie go ogląda. Co prawda raz już był u niego doktor, ale to był zimny lut gdzieś w zasilaczu.
A dźwiek z tego 70kg kolosa, i jakość wykonania niedościgniona przez dzisiejsze placki.

Tak jak już pisałem kiedyś że tym oto modelem Sony pożegnał technologię CRT.TV jest piękny to arcydzieło.Wstawki aluminium i jak zwykle u sonego wyszukany design.

A odnośnie laptopów (Ultrabooki) to HP i SAMSUNG i ASUS stylistyka na największym poziomie!!Ale Apple nadal ma to coś:) i ich zabawki kosztują jeszcze więcej niż Sonego!!Jak oni to sprzedają??
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że pewnie tacy też są.
Tylko sądząc po wynikach sprzedaży jest ich malutko.
Dużo, dużo mniej niż tych niezadowolonych. I ma to oczywiście przełożenie na wyniki finansowe tej firmy.

Pewnie jakies to ma odbicie w wynikach fiannsowych, ale mysle ze bardziej maja w plecy przez to ze sa drodzy i wg mnie i nie tylko to kula u nogi jest sony pictures to im w wogole nie potrzebne, a tam maja potezne pieniadze w plecy, ktore mogliby wlozyc wlasnie w tv czy komputery i byliby bardziej konkurencyjni..ale ja im nie rzecznik i niech sami sie martwia i jak maja wyjsc z tego... szkoda mi takich firm jak sony czy panasonic bo ja szanuje ich ale jest jak jest, teraz sie kupuje samsunga i lg i przez to panasonic musial zrezygnowac z plazm co bylo dobre dla rynku bo trzeba bylo innym sie starac zeby probowac dorownac w obrazie a tak to juz beda tylko gadajace i gestykulujace do czlowieka tv nie majace juz za bardzo nic wspolnego z jakoscia obrazu, bo przeciez zeby jakies gadzety zrobic dodatkowe , badz je ulpeszyc to z czegos innego trzeba obciac.. choc chcialbym sie mylic..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie gwarancja Sony nie interesuje. Nie znam tez nikogo z kregu bliskich, kto by bral ten aspekt pod uwage (jako czynnik decydujacy o zakupie tej marki).
Albo inaczej, nikt nie mial z nimi jeszcze negatywnych doswiadczen, ja tez nie.
Dowiedzialem sie o tych problemach tu na forum.
Problem Sony, to ceny i nie tylko u nas, za granica jest to samo.
Ich laptopy, to tez nic specjalnego. Jedynie biznesowe laptopy robia wrazenie, ale za tą cene, to oczywiste.
To nie jest tak, ze klienci nie kupuja drozszych Vaio, tylko dlatego ze chca zaoszczedzic kosztem jakosci, bo tu nie ma na czym oszczedzac, Sony (laptopy) nie sa lepsze. Sa tylko drozsze.
Kupujac tanszy, nic nie tracimy.
Panujacy mit, o ich wyzszosci to jedyne co maja. Jak widac, to nie wystarczylo.
Siedzialem cala lata na forach branzowych, nigdy te laptopy nie byly uwazane za cos wyjatkowego. To bardzo innowacyjna firma, mam do niej ogromny sentyment, ale genialny design, plaska klawiatura, swietne matryce, to nie wszystko.
Dzis konkurencja ma to samo.
Laptopy byly glosne, ten problem trwal cale lata. Nie byly tez bezawaryjne, to nie jakosc starego poczciwego IBM'a (swoja droga dziala mi do dzis).
Pamietam tez glosno omawiany temat matryc w flagowych modelach, to byla loteria.
Mi dwa Vaio padly, jeden reanimowany (ledwo) dziala do dzis, drugi zostal w serwisie. Kosztowaly po 6tys. szt., nie byly tyle warte, ale chcialem miec te "innowacyjne" rozwiazania jak na tamte czasy.
Mimo to i tak zawsze zagladne na dzial Sony, szkoda tylko ze od lat nic sie nie zmienia.
To samo bylo (dalej jest ) z ich flagowym tabletem, cena jest stanowczo za wysoka.
Dzis za cene 6tys. mam gamingowego laptopa MSI, jest cichy, stosunkowo tani, ma swietna matryce, w niczym nie ustepuje obecnym Sony, a serwis dziala perfekcyjnie.
W przedziale 3tys. jest dokladnie tak samo.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Mówiąc szczerze to to jak dla mnie po ich ewentualnym upadku brakowałoby jedynie działu foto. Lustrzanki i szklarnię mają na tyle fajną, że szkoda by było to zamykać.
 

SDman

Banned
Mówiąc szczerze to to jak dla mnie po ich ewentualnym upadku brakowałoby jedynie działu foto. Lustrzanki i szklarnię mają na tyle fajną, że szkoda by było to zamykać.

Witam,
spokojnie, Chiny ich wykupią i dalej będzie Sony tak jak Philips, Thomson ;).

Pozdr.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mnie gwarancja Sony nie interesuje. Dzis za cene 6tys. mam gamingowego laptopa MSI, jest cichy, stosunkowo tani, ma swietna matryce, w niczym nie ustepuje obecnym Sony, a serwis dziala perfekcyjnie.
Sam sobie przeczysz. Sam zwracasz uwagę na jakość serwisu przy zakupie MSI a w przypadku dużo droższego urządzenia jakim jest TV, gwarancja Cię nie interesuje?!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Jakos mnie to nie dziwi.
Za kazdym razem, jak chce kupic laptopa, to pierwsze kroki kieruje na dzial Sony, mam sentyment do tej marki, ale ich ceny zawsze skutecznie mnie studza. To sie nie zmienia, a ja do dzis nie rozumiem tej polityki. Pierwsze dwa laptopy Vaio kupilem lata temu. Slono kosztowaly, ale mimo to chcialem kontynuowac tą "tradycje". Swojego czasu byla piekna seria FW, chyba jako pierwsi wprowadzili na rynek panoramiczne ekrany do laptopow. Pierwszy tez polecialem kupic. Tylko to bylo lata temu, a rynek sie zmienil. Dzis laptopy sa rownie piekne jak kiedys Sony. Jest konkurencja, lepsze parametry, no i kluczowa sprawa, ceny! Nikt nie bedzie placil za sentyment 1000zl wiecej. Kibicuje im, ale ceny w moim mniemaniu maja kompletnie oderwane od rzeczywistosci.

Sony VAIO pro są ładne i lekkie ale niestety mają wady i Sony nie przyznaje się do nich i co gorsza nie naprawia.

A co do że Sony miało by zniknąć to przesada, zawsze ktoś kupi nazwę i działy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry