Advance Acoustic xi120

ket23

New member
Witam serdecznie i proszę o opinię na temat ww wzmaka. Zamieniłby on w moim systemie nada 356. Czy warto? grałby z monitorami audio rx6 i robił jako końcówka w kinie. Ktoś coś wie? Może inny wzmacniacz za ok 4000pln z góry dzięki
 
Fajny sprzęt ale chyba wiesz że będziesz musiał się motać ze zworkami chcąc aby wzmacniacz robił jako końcówka. Osobiście szukałbym wzmacniacza z main in, coś w stylu Yamaha AS1000.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ket23 AA xi120 ma zworki takie jak Twój Nad 356. Co do brzmienia to go nie słyszałem. Odsłuchiwałem niższe modele xi60 i 90. Ciepłe analogowe brzmienie z lekko złagodzonymi skrajami pasm. Mogą się podobać.
 

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli chodzi o Advance Acoustic to tylko modele MAP-308 lub 306 umożliwiają podłączenie Main in i wyboru tego wyjścia z pilota bez bawienia się w przełączenie guziczków czy też zakładania klem
 

Kejup

Member
Bez reklam
Ket23 a czego brakuje Ci w brzmieniu nada? Poczytaj o tuningu nadów, może to to czego szukasz a różnice w kwocie można przeznaczyć na zmianę frontów. Też myślałem o tym wzmaku tylko zastanawia mnie czy te podświetlenie wskaźników wychyłowych nie będzie przeszkadzać przy oglądaniu filmów?
 

ket23

New member
Ket23 AA xi120 ma zworki takie jak Twój Nad 356.
Ze zworkami nie mam problemów. Przyzwyczaiłem się a nie przełączam tak bardzo często by to przeszkadzało jakoś bardzo...Powiedz mi proszę coś o Atollu którego masz w sygnaturze ponieważ też jest w kręgu moich zainteresowań. Rozumiem że wejście bypass umożliwa właśnie pracę jako końcówka
 

ket23

New member
Ket23 a czego brakuje Ci w brzmieniu nada? Poczytaj o tuningu nadów, może to to czego szukasz a różnice w kwocie można przeznaczyć na zmianę frontów. Też myślałem o tym wzmaku tylko zastanawia mnie czy te podświetlenie wskaźników wychyłowych nie będzie przeszkadzać przy oglądaniu filmów?
Co do tuningu to nie chcę się w to bawić. Co do brzmienia to jest to już mój kolejny nad i moim zdaniem cierpią one na chorobę "kolumny przykrytej kocem" to chciałbym zmienić. Co do frontów to one mi bardzo odpowiadają a poza tym gdybym chciał je teraz sprzedać to utrata byłaby naprawdę spora :) Co do wskaźników to jeśli się nie mylę to można wyłączyć podświetlenie
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ze zworkami nie mam problemów. Przyzwyczaiłem się a nie przełączam tak bardzo często by to przeszkadzało jakoś bardzo...Powiedz mi proszę coś o Atollu którego masz w sygnaturze ponieważ też jest w kręgu moich zainteresowań. Rozumiem że wejście bypass umożliwa właśnie pracę jako końcówka

Tak Atoll może pracować jako końcówka mocy. Uruchamia się to z pilota (trzeba dłużej przytrzymac przycisk bypass) lub przyciskiem na wzmacniaczu. Nie korzystałem z tego po jak go kupiłem to już kina domowego nie miałem, ale na pewno działa. Atoll to świetny wzmacniacz. Obowiązkowa pozycja do odsłuchu w tym budżecie. Świetne zbudowane, dobre zasilanie (2 spore transformatory) i to czuć. Duży zapas mocy, gra pełnym brzmieniem od samo dołu (przy niskim poziomie głośności). Duża dynamika, mocno pompuje basem, ale nie jest to podbity wyższy bas. Jest szybki i dobrze kontrolowany. Wzmacniacz ma przy tym ładną barwę średnicy. Ma dość wyraźne wysokie tony (choć ogólnie nie nazwałbym brzmienie jasnym). Polecam tą recenzję : Stereo i Kolorowo - Underground: Wzmacniacz zintegrowany Atoll IN100 SE
W większości zgadzam się z tym blogerem.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Dobre opinie zbiera jeszcze roksan kandy. Sam osobiście nie słyszałem ale czytałem że bardzo dobrze z MA zgrywa się anthem tylko to już trochę drogo :-(
 

ket23

New member
Wpadł na testy :)
 

Attachments

  • IMAG1606.jpg
    IMAG1606.jpg
    743,8 KB · Wyś: 293

ket23

New member
Podświetlenie można wyłączyć!! :) Co do brzmienia to jest lepiej względem nada w zasadzie w każdym aspekcie. Kontrola basu to poezja, jest tam gdzie powinien być i choć nad ma naprawdę sporo basu to jego jakości nijak nie można porównać. Średnica jak dla mnie bajka, wokale naprawdę brzmią inaczej niż na nadzie i zdecydowanie in plus. Generalnie jest zdecydowanie więcej powietrza, dynamika, stereofonia wszystko jest lepsze a koc z kolumn został zdjęty :) Na koniec to co jest słabe a jedna rzecz może go zdyskredytować jeżeli chodzi o zakup. Dac jest strasznie lichy a ten (bo są dwa różne) na usb to jakiś żart. Obsługuje tylko 16bit/48khz :( Wychyłowe wskaźniki czyli to co przemawia do większości mnie kompletnie nie leżą ot taki bajer ale dobrze że można podświetlenie wyłączyć. Na koniec SZUM! otóż niezałeżnie od źródła i głośności z wysokotonowców wydobywa się jednostajny dość głośny szum! nie przeszkadzający co prawda w odsłuchu ale po pierwsze słyszalny z ok 1m po drugie psychologicznie na pewno oddziałuje a i nie po to wydajemy na kable, wtyki ekranowane interkonekty i inne duperele żeby ze wzmaka było nie było za ponad 4tyś wydobywał się szum o tak wyraźnym charakterze. Nie wiem czy to konstrukcja czy trafił mi się wadliwy egzemplarz ale dla mnie jeśli inny egz. będzie miał tą samą przypadłość jest to nie do zaakceptowania(chyba) a szkoda bo wzmacniacz jest naprawdę super. Na koniec napiszę jeszcze o funkcji HI BIAS czyli kilku pierwszych watach w klasie A. Przy cichym słuchaniu jest to po prostu magia jeszcze nie słyszałem przy tak cichym słuchaniu takiej dynamiki po prostu super. Tyle mojej subiektywnej opini.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Dzięki za opis :) Faktycznie ten szum z kolumn może być nie do zaakceptowania. Szkoda że nie masz NAD-a po modzie bo mam zamiar takiego nabyć i fajnie by było usłyszeć od kogoś bezstronnego jak by taki wypadł w porównaniu z 2 razy droższym advance. Daj znać jak zdecydujesz czy ten zostaje czy szukasz dalej. Pozdro!

P.S.
Może Arcam?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Możesz podpytać sprzedawcę, ale chyba ten typ tak ma. Niższy model ix90 też tak miał. Odsłuchiwałem w salonie i tam super ciszy nie było, ale trochę szumu dało się usłyszeć z bliska. Zresztą test w Audio to potwierdziły.
 

ket23

New member
Dodam że jako końcówka w kinie spisuje się również bardzo dobrze. Kawał fajnego wzmaka. Raczej zostaje :)
 

viki0987

Member
A jak to jest podpięte pod amplituner nie trzeba przepinać zworkow? Idzie przełączać z pilota wzmak amplituner?
 

ket23

New member
Trzeba wyjąć zworki i wpiąć interkonekt. Trwa to 3sec i mnie nie przeszkadza. Gra w stereo a jak chcę obejrzeć film to wykonuję tą operację
 
Do góry