Advance Acoustic MAX150+MA MR4 + ??

eddielublin

New member
Witam
Od jakiegoś czasu słucham sobie z zestawu jak powyżej w temacie + jako CD doraźnie DM38 Denona. Mam dwa dylematy:
- CD docelowo
- coś na "poprawienie" niektórych dźwięków. Generalnie słucham rocka/metalu progresywnego. Dream Theatre, Riverside, Katatonia, Archive (Again brzmi fajnie zwłaszcza harmonijka) Pink Floyd, poza tym Muse i jakieś śpiewające panie: Sade, Ania Dąbrowska, Ive Mendes,. Jako, że chciałbym sporadycznie spontanicznie "przyłoić" to trochę ten zestaw gubi szczegóły w death/black metal. Dla przykładu brak mi trochę talerzy w "Ov fire and the void" Behemotha. Gdzie można by je znaleźć? Moje subiektywne odczucia są takie że basy są subtelne i pojawiają się tam gdzie powinny być, szczegółowość muzyki jest dobra,tutaj nie szukałbym korekty. Aczkolwiek gdyby perkusja na "And Justice for All" zabrzmiała trochę bardziej donośnie wyraziście byłoby OK.
Jakiś konkretny CD czy może DAC dający pewne możliwości "korekcji", może do kompletu AA dac MDX 600.
Z góry dzięki za sugestie i wyrozumiałość dla świeżaka zarówno w tematyce audio jak i nowego forumowicza
Pozdrawiam Wszystkich i proszę o konkretne sugestie bez dywagacji na temat "budżetowości" zestawu którego jestem świadomy :)
eddie
 

qqrydza

New member
Cześć.
Uważam, że powinno to grać bardzo fajnie jak za takie pieniądze a nawet lepiej niż niektórzy mogą się spodziewać.
;)
Uważam również, że lepsze źródło wiele wniesie. Jeśli masz PC to podłącz go i zapuść coś co dobrze znasz w formacie flac. AA ma jakiś podstawowy przetwornik i nie ma problemu z podłączeniem kompa. Na kompie będziesz miał również korektor graficzny, którym można dowolnie operować częstotliwościami i ustawić dźwięk pod swój gust.
Ale co istotniejsze... odpowiednie rozstawienie kolumn i akustyka wnętrza. Piszę to ponieważ nie wiem na jakim "poziomie" jesteś i czy zadbałeś już o takie szczegóły dające, spokojnie, 30-40% jakości dźwięku.

Audio Physic - Pozycjonowanie kolumn

Są to bardzo istotne "drobiazgi" bardzo często pomijane i niedoceniane.
Jak się z tymi "drobnostkami" uporasz możesz pomyśleć o dobraniu przewodów głośnikowych i interkonektów.

Pozdrawiam.

P.S.
Dodam jeszcze, że jak dołożysz "przyzwoity" gramofon z równie "przyzwoitą" wkładką zapodasz porządnego vinyl'a to kapcie Ci spadną i wydasz majątek na płytki.
;)

P.S.2
Teraz zwróciłem jaką mam "fajną" sygnaturkę.
hehe
Może coś pozmieniam w niedalekiej przyszłości i uzupełnię o audio.

:-D
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
Hej
Dla uzupełnienia, bo wspomniałeś o kablach:
- interconnect to Straightwire musucable II
- kable głośnikowe to Wire World Orbit
Z materiałami na temat pozycjonowania kolumn również się zapoznałem ale mam niestety pewne ograniczenia które nie pozwalają mi na ustawienie dokładnie tak jak to mówi teoria - głównie odległość od ścian zarówno z tyłu jak i z boku kolumn.
Pokombinuję jeszcze jak sugerujesz z muzyka z kompa, obecnie słucham głownie z CD.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Myślę, że to bardziej wina kolumn MR 4 niż wzmaka. Do takiej muzyki szukałbym kolumn z dużą dynamiką np. Paradigm, Klipsch. MA MR to dobre kolumny ale raczej nie do metalu. Inna sprawa to jakość nagrania, tu też może być różnie. Oczywiście możesz tam poprawić co nie co, dobierając odpowiednie kable, CD, DAC. Słyszałem że kable posrebrzane uwydatniają bardziej górę pasma.
 

qqrydza

New member
Myślę, że to bardziej wina kolumn MR 4 niż wzmaka. Do takiej muzyki szukałbym kolumn z dużą dynamiką np. Paradigm, Klipsch. MA MR to dobre kolumny ale raczej nie do metalu. Inna sprawa to jakość nagrania, tu też może być różnie. Oczywiście możesz tam poprawić co nie co, dobierając odpowiednie kable, CD, DAC. Słyszałem że kable posrebrzane uwydatniają bardziej górę pasma.

Klipsch to raczej do kina choć sypią górą niemiłosiernia ale w muzyce, wydaje mi się ;), chodzi o coś innego.

Hej
Dla uzupełnienia, bo wspomniałeś o kablach:
- interconnect to Straightwire musucable II
- kable głośnikowe to Wire World Orbit
Z materiałami na temat pozycjonowania kolumn również się zapoznałem ale mam niestety pewne ograniczenia które nie pozwalają mi na ustawienie dokładnie tak jak to mówi teoria - głównie odległość od ścian zarówno z tyłu jak i z boku kolumn.
Pokombinuję jeszcze jak sugerujesz z muzyka z kompa, obecnie słucham głownie z CD.

No to kabelki masz już "z łebka". Co do ustawienia kolumn to pokombinuj chociaż dla testów, wystaw nawet na środek pokoju. Myślę, że różnica będzie duża i bez trudu wyłapiesz zmiany. Kolumny muszą mieć przestrzeń choćby po to by kreować "scenę" oraz odpowiednio brzmieć.

A propos jakie masz wymiary pokoju?

Co masz na myśli pisząc, że "masz ograniczenia"?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
Myślę, że to bardziej wina kolumn MR 4 niż wzmaka. Do takiej muzyki szukałbym kolumn z dużą dynamiką np. Paradigm, Klipsch. MA MR to dobre kolumny ale raczej nie do metalu. Inna sprawa to jakość nagrania, tu też może być różnie. Oczywiście możesz tam poprawić co nie co, dobierając odpowiednie kable, CD, DAC. Słyszałem że kable posrebrzane uwydatniają bardziej górę pasma.

wydaje mi się, że moje zainteresowania muzyczne są zbyt rozległe stylistycznie aby dobrać kolumny grające bardzo dobrze we wszystkich kategoriach. Poszukując głośników "otarłem" się w MM o Klipsch RF52, warunki w markecie niestety nie sprzyjały skupieniu się na dźwięku i miałem trochę niereprezentatywny zestaw muzyczny. W warunkach marketowych dźwiek wydawał sie być jak dla mnie zbyt "zmodyfikowany". Kupiłem MR4 bo wydawały mi sie być optymalne jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości, słuchałem jeszcze BX5 ale w stosunku do MR4 nie były efektowniejsze a BX6 były poza budżetem wtedy ale mam je cały czas na uwadze :).
Spróbują chyba jakiegoś budżetowego DAC-a do mojego zestawu, a potem może zacznę poszukiwać chetnego na MR4.
Dzieki za sugestie

Klipsch to raczej do kina choć sypią górą niemiłosiernia ale w muzyce, wydaje mi się ;), chodzi o coś innego.



No to kabelki masz już "z łebka". Co do ustawienia kolumn to pokombinuj chociaż dla testów, wystaw nawet na środek pokoju. Myślę, że różnica będzie duża i bez trudu wyłapiesz zmiany. Kolumny muszą mieć przestrzeń choćby po to by kreować "scenę" oraz odpowiednio brzmieć.

A propos jakie masz wymiary pokoju?
[FONT=&quot]salon + kuchnia - 9x4,5m ale część salonowa stanowi mniej połowę tej przestrzeni - powiedzmy 3,1x4,5 m.[/FONT]

Co masz na myśli pisząc, że "masz ograniczenia"?
[FONT=&quot]


[/FONT]
Pozdrawiam.
[FONT=&quot]
salon + kuchnia - 9x4,5m ale część salonowa stanowi mniej połowę tej przestrzeni - powiedzmy 3,1x4,5 m.[/FONT]
[FONT=&quot]te ograniczenia to umiejscowienie "areny" mam salon otwarty z kuchnią, część muzyczna jest umieszczana we wnęce o szer ok 2,5 m. nie mogę umieścić tam kolumn gdyż będą w zamkniętej przestrzeni z 2 stron , dlatego stoją przed ale nie za szeroko gdyż ogranicza mnie kominek z jednej strony.[/FONT]
Nie uwzględniłem niestety "złotych proporcji" projektując wnętrze domu :|
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

qqrydza

New member
Spróbują chyba jakiegoś budżetowego DAC-a do mojego zestawu, a potem może zacznę poszukiwać chetnego na MR4.
Dzieki za sugestie

AA ma przetwornik TEXAS INSTRUMENT PCM 2900 i nie wiem czy jest sens inwestować w kolejny.
Jak masz "parę groszy" na zbyciu to proponuję stosunkowo tani FiiO D3

Fiio Polska

Ja mam AA max250 i właśnie kompa mam połączonego przez ten DAC choć celem było tylko pozbycie się "pętli mas" to przyznam, że jak dla mnie to jakość dżwięku w tej cenie jest bardzo dobra.
Teraz powinieneś trochę posłuchać tego co masz a nie pozbywać się kolumn bo ktoś napisał, że są be (zakładam, że to świeże zakupy). Jak się osłuchasz to będziesz wiedział co ewentualnie chcesz zmienić w brzmieniu.

Pozdrawiam.
 

eddielublin

New member
Tak pewnie zrobię, muszę dokupić dokupić jakieś CD pasujące do zestawu i ewentualnie aby nie generować za bardzo dodatkowych kosztów spróbuje potem z czymś takim jak zaproponowany przez Ciebie DAC.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

eddielublin

New member
A co by było gdyby zastosować takie coś:
CEC CD3800 - jest do kupienia na audiostereo za 1900
Miałbym CD i DAC-a do ewentualnego zastosowania źródła plików muzycznych.
Pozdrawiam
eddie
 

eddielublin

New member
No to się już pakuje :). Dzięki uprzejmości kolegi usef-a z audiostereo oraz jego kolegi który dostarczy CD-ka do Puław. Weekend zapowiada się wybitnie muzycznie. Tymbardziej, że kilka płytek dojedzie. Min nowy Riverside. I taki powrót sentymentalny do bardzo starych czasów. Jean Michael Jarre...
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry