Advance Acoustic MAP-305

misiek_pysiek

New member
Witam!
Sprzedałem właśnie wzmacniacz Radmor Amplifokator i rozglądam się za czymś co go godnie zastąpi.Przeznaczyłem na ten cel 4000zł i na pierwszy rzut myslę o Advance Acoustic MAP-305.Jestem jeszcze przed odsłuchami i prawdę mówiąc jestem otwarty na inne propozycje.
Pokój odsłuchowy 20m2,panele,gruby dywan.Od dźwięku oczekuję dobrej kontroli basu,plastycznej średnicy,nienatarczywej góry i generalnie równowagi tonalnej.Szukam wzmacniacza muzykalnego coś w stylu dawnego NAD'a z bogatą sceną.
No i na koniec jakieś głośniki - do 4000zł.
Dziekuję!
 

don111

Banned
do takich preferencji MAP 305 to dobry kierunek, spróbuj odsłuchać też Naim'a 5i-2
kolumny - Vienna Bach, RLS Deimos II, Wharfedale Evo 2-30 / Evo 2 40, Monitor Audio RS 6
przesłuchaj coś z tego jak będziesz miał okazję
 

misiek_pysiek

New member
Zastanawiam się też nad tym:

końcówka mocy Advance Acoustic MAA406

przedwzmacniacz stereo Advance Acoustic MPP206

Paradigm MONITOR 9V5

Co o tym połączeniu sądzisz?
 

don111

Banned
na 20m to chyba zdecydowanie za mocny zestaw, poza tym Paradigmy nie są neutralne, grają "dużym", bardzo dynamicznym dźwiękiem, nie grają też zbyt łagodnie na górze pasma

w sumie jak masz taki średni pokój 20m to ja bym pomyślał nad nieco tańszą elektroniką a droższymi kolumnami, np słabszy od 305/406 Advance MAP 105 + Bachy, albo Yamaha Soavo... kasy może wystarczy jeszcze na porządny CD do tego
 

misiek_pysiek

New member
MAP 105 stanowczo odpada.Słuchałem go i zupełnie brakuje w nim sceny i o ile do słuchania spokojnej,nastrojowej i kameralnej muzyki nadaje się świetnie o tyle np rock,gdzie trzeba oddać głębię i pokazać szeroką scenę wielu instrumentów,gubi się totalnie.Brakuje mocnego uderzenia.
Dlatego skłaniam się ku wyższym modelom.
Za paradigmami owszem,ale i tak przesłucham je jeszcze raz z wybranym wzmacniaczem.Nie są zbyt naturalne,ale AA w wysokich powinien nieco poskromić ich zapędy - zobaczymy.Yamahy są świetne,ale nie wiem czy cenowo podejdą.
Bachów nie słuchałem,ale napewno zrobię to.
Nie dopisałem wcześniej,ale dobrze by było gdyby dźwięk był szybki i energetyczny kiedy potrzeba,więc trzeba by dopasować brzmieniowo odpowiednie kolumny i dlatego brałem pod uwagę Paradigmy.
 

don111

Banned
no zgadza sie, MAP 305 II mocno utemperuje górę Monitorów v5 chociaż mimo wszystko to dalej nie będzie to samo co jasny wzmak + np Bachy ;)
aha, do listy kolumn można też dodać Dynaudio...
jak jakiś zestaw sobie przesłuchasz i opiszesz wrażenia z odsłuchu to będzie można bardziej zawęzić krąg poszukiwań
 

misiek_pysiek

New member
Dzięki za propozycje.
W przyszłym tygodniu mam odsłuch między innymi Monitor Audio RS6,które zafascynowały mnie kiedyś precyzją i rytmiką na wybitnym poziomie.Takiej stereofonii dawno nie słyszałem.Niestety nie mają MAP305 ani MAA406/MPP206,a jedynie 105,ale myślę,że jakoś to mniej więcej nakreśli mi mozliwości tej pary.
Niestety nie mam mozliwości odsluchu Dynaudio :sad:.
 

przemowroc

New member
Witaj, pomyśl także o polskich producentach kolumn. Mam na myśli ofertę Studio16Hertz, Audio Academy, Esa itp...
Sam posiadam kolumny MIMO (studia....) i powiem, że prezentacja dżwięku w porównaniu do zachodnich producentów stoi na zdecydowanie wyższym poziomie.
 

misiek_pysiek

New member
Słuchałem Minas Anor i nijak mi nie podchodził.Może wzmacniacz nie podpasowałł,nie wiem,w każdym razie jak dla mnie gra przeciętnie.
 

horak

New member
Witaj,

W od 3 tygodni po gruntownej wymianie sprzętu jestem posiadaczem Monitor Audio RS6 + Advance Acoustic MAA 406 i MPP 206. Mogę śmiało polecić ten zestaw. Gra u mnie w pokoju 16 m2 i absolutnie nie uważam, że jest to za mały metraż. Wcześniej posiadałem kolumny Monitor Audio br5 ale udało mi się wymienić na rs6 gdyż upatrzyłem okazję cenową i był to bardzo słuszny krok do dalszej rozbudowy sprzętu. Jeśli chodzi chodzi o wzmacniacze to bardzo dużo eksperymentowałęm w warunkach domowych więc mam własne osobiste zdanie. Zaczynałęm od HK 3390, póżniej Denona PMA1500 AE oraz Marantz PM 7001 i ostatecznie Advance Acoustic. Co ma Advance czego nie miały wcześniejsze wzmacniacze: przede wszystkim bardzo ciepły dzwięk absolutnie niemęczący ucha, mia ma tak ostrych wysokich tonów jak Denon czy Marantz, ma bardzo dobrą średnicę czego bardzo brakowało poprzednikom. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz Advance bardzo dobrze potrafi grać cicho. Jeśłi oczywiscie lubisz słuchać muzyki ciszej to Advance jest w stanie oddać dużo więcej detali przy cichutkim słuchaniu niż wzmaki, które miałem.

Osobiści uważam, że Denon i Marantz to bardzo fajne wzmacniacze i nie zniechęcam do nich ponieważ każdy woli co innego. Mając je wszystkie przekonałem się co sam lubie - jaki dzwięk mi najbardziej odpowiada. Ja ostatecznie zostałem przy Advance Acoustic ponieważ ujął mnie cechami, o których wyżej pisałem. Jeśli masz podobne preferencje i lubisz ciepły, obfitujący w detale dzwięk, a nie przepadasz za przejaskrawionymi wysokimi tonami to naprawdę polecam Advance w tym zestawieniu co mam. Monitor Audio RS6 to bardzo dobry towarzysz dla tego zestawu. Tak na marginesie to jest mi ciężko znaleźć równie udaną kolumnę w tej cenie.
 

MacGege

New member
To Ja mam pytania do użytkowników MAP 305 II
- czy miał ktoś okazji posłuchać tego wzmacniacza w połączeniu z B&W . Posiadam B&W + okablowanie Audioquest Type 6 i ciekaw jestem jak to by zagrało z tym wzmacniaczem.
- druga sprawa to przetwornik C/A w innej wersji tego wzmacniacza czyli MAP 305 II DA. Czy podłączając odtwarzacz blu-ray po optyku do wzmacniacza bedę miał dźwięk. Nie interesuje mnie tutaj DTS HD, czy Dolby HD ale zwykłe PCM.
Przetwornik potrafi obsłużyć 24 Bit/192 kHz

Generalnie interesuje mnie stereo, gdyż z kina domowego się wyleczyłem jeżeli chodzi o dźwięk i szukam urządzenia właśnie typu MAP 305 II DA, które pozwoli mi się pozbyć amplitunera KD, który w stereo gra dość kiepsko.
 
Do góry