Advance Acoustic MAP 102, recenzja, opinia, opinie, test, review, opinion test

Hermann

New member
I po "ptokach":-D Po testowaniu max'a w domu postanowiłem go nabyć.

pp200_ADSC02016.jpg


Nie będę się specjalnie produkował ale wady wypunktowane przez Hermann'a, które jak pisałem wcześniej przyhamowały mój zapał, zupełnie rozpłynęły się podczas użytkowania. Pilot w zasadzie jest wygodny(odpowiednio wyprofilowany by trzymać go za dolną część i wygodnie działać kciukiem;)) a pomimo sporej ilości źródeł nie mam problemu ze zmianami pomiędzy nimi.

Jak widać każdy ma inne podejście do tematu.
:cool:

Dziękuję Hermann za odpowiedzi na moje pytania, którymi Cię atakowałem.

Pozdrawiam.

P.S.
Teraz oprócz zadowolenia ze wzmaka cieszę się jeszcze raz z kupionych wcześniej kolumn KEF'a.

To znaczy, że pilota w ogóle nie zmienili? hmm...szkoda
Wygląda, że to MAP 102 w nowym ubranku...

Dodali jedno gniazdo USB, ciekawe po co?

możesz napisać do czego jest to drugie gniazdo USB? (to kwadratowe)
 

qqrydza

New member
Max 250 jest kapkę mocniejszy 2 X 90W przy 8 Ohm.
Z tych wszystkich usb jeszcze nie korzystałem i w zasadzie nie mam takiej potrzeby choć może się coś w przyszłości zmieni.

Standard USB wykorzystuje dwa rodzaje wtyczek "A" i "B", aby uniknąć zamieszania. Wtyczki typu A służą do podłączania urządzeń USB w kierunku do komputera, natomiast wtyczki typu "B" są przeznaczone do podłączania w kierunku odwrotnym - od komputera do urządzenia, a zatem do podłączania urządzeń końcowych

Czyli wynika, że można podłączyć pod kompa Max'a i zgrywać z niego sygnał.
 

Hermann

New member
Max 250 jest kapkę mocniejszy 2 X 90W przy 8 Ohm.
Z tych wszystkich usb jeszcze nie korzystałem i w zasadzie nie mam takiej potrzeby choć może się coś w przyszłości zmieni.



Czyli wynika, że można podłączyć pod kompa Max'a i zgrywać z niego sygnał.

Zgrywać do kompa sygnał, ( muzyczny zapewne )??
A w jakiej postaci miałby być mianowicie zapisany taki sygnał w komputerze?
I po 'kiego "zgrywać" ze wzmacniacza, skoro można przecież bezpośrednio ze źródła, które daje sygnał?

Może przeczytaj coś na ten temat w instrukcji MAX'a, zamiast snuć jakieś dziwne domysły?
A które wejście jest typu "A", a które "B" ?
 

qqrydza

New member
A które wejście jest typu "A", a które "B" ?

7011799800_1297723129.jpg


:szukaj:

Może przeczytaj coś na ten temat w instrukcji MAX'a, zamiast snuć jakieś dziwne domysły?

W instrukcji na ten temat nic nie ma i snuję jakieś dziwne domysły.
:rolleyes:

Zgrywać do kompa sygnał, ( muzyczny zapewne )??
A w jakiej postaci miałby być mianowicie zapisany taki sygnał w komputerze?
I po 'kiego "zgrywać" ze wzmacniacza, skoro można przecież bezpośrednio ze źródła, które daje sygnał?
Z gramofonu na ten przykład można coś zrzucić i nagrać "jakimś" programem (tu odsyłam do google) a na sam koniec zapisać w postaci pliku wav.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

qqrydza

New member
Hmmm...
Widzę, że poczta pantoflowa działa.

;)

Edit:
Choć z drugiej strony trudno się nie domyślić.

:)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
qqrydza; Z gramofonu na ten przykład można coś zrzucić i nagrać "jakimś" programem (tu odsyłam do google) a na sam koniec zapisać w postaci pliku wav. Pozdrawiam.[/QUOTE napisał:
Jesteś pewien, że to gniazdko USB "B" działa w tą stronę? (z MAX'a do kompa).
A próbowałeś czy nie pójdzie przypadkiem z kompa, czy lapka do MAX'a?
 

qqrydza

New member
Jesteś pewien, że to gniazdko USB "B" działa w tą stronę? (z MAX'a do kompa).
A próbowałeś czy nie pójdzie przypadkiem z kompa, czy lapka do MAX'a?

Opieram się na tym co znajdę w sieci. Jednak jak znajdę taki kabel(gdzie mam jeden wtyk USB "B") to sprawdzę choć wiąże się to z poświęceniem czasu, który zazwyczaj wolę sporzytkować na inne przyjemności.
:wink:

Z kompa do wzmacniacza mam podłączenie optykiem przez DAC'a.

Pozdrawiam.
 

Hermann

New member
Opieram się na tym co znajdę w sieci. Jednak jak znajdę taki kabel(gdzie mam jeden wtyk USB "B") to sprawdzę choć wiąże się to z poświęceniem czasu, który zazwyczaj wolę sporzytkować na inne przyjemności.
:wink:

Z kompa do wzmacniacza mam podłączenie optykiem przez DAC'a.

Pozdrawiam.

Taki kabel USB A-B jest w każdym markecie za grosze. Zazwyczaj też dodawany jest do wyposażenia każdej drukarki.
Chociaż połączenie, które posiadasz przez DAC'a powinno działać bardzo dobrze.
Oczywiście w zależności od DAC,a.
A propos, jakiego masz DAC,a?
 

Madas

New member
Bez reklam
też mam Fiio D3 podłączony do AA Map 105 z TV i powiem szczerze że jak na dość tani sprzęt to daje radę
i co ważne solidnie jest zrobiony
 

Hermann

New member
Nic nadzwyczajnego
:wink:
FIIO-Speaker

Głównie chodziło mi o pozbycie się "pętli mas", która to dawała się we znaki podczas oglądania filmów, przy cichych scenach słyszalne było "pppppppppppppppppppppppppppppppppppp".
Szukałem więc czegoś w dobrej cenie.

Pozdrawiam.

Nie bardzo wiem, co to jest ta "pętla mas".
Poza tym zastanawiam się w jakiej postaci idzie sygnał z kompa do DAC-a, obojętne, czy po USB, czy po optyku.
Chyba są to pliki *.wav, bo w DAC-ach nie ma zazwyczaj dekoderów dla plików flac, czy mp3?
 
Do góry