Acer H6510BD vs. Benq W1070

iT!T

Member
Przyłączam się do powyższego.
Interesuje mnie niedrogi projektor głównie do filmów i ewentualnie gier (xbox360). Do tej pory zastanawiałem się nad Optomą HD23 (ew. HD25) ale Acer wydaje się być godnym i tańszym rywalem. Będę wdzięczny za jakieś opinie na jego temat.
 

F670ES

New member
Zdaję się, że Acer ma parę niedociągnięć. Wolne koło kolorów, więc bardziej widoczny efekt tęczy. 3D nie jest na poziomie Benq. Obraz "z pudełka" słabo skalibrowany. Dokładne porównanie tutaj:

Acer H6510BD 1080p 3D Home Video Projector

Optoma HD131X zdaję się być najlepszym wyborem w tym budżecie. Będę ją miał u siebie w tym tygodniu więc mogę zdać relację. Widziałem na żywo też Benq W1070 bo początkowo to jego miałem kupować.
 

Mateush

New member
Jak już porównywać z benq to acera H9500BD. Jeśli ma być DLP to benq jest hitem w tej cenie i do 5k nic lepszego sie nie kupi do 2d i 3d. Polecam poczytać avs i projectorreviews.
 

iT!T

Member
Jeżeli miałbym brać pod uwagę acera 9500 to wolę już Benq w1070, bo cena atrakcyjniejsza a sam model bardzo ciekawy. Frapuje mnie jeszcze Optoma, zanim pojawił się Benq w1070 czy Acer 5610, to właśnie Optoma HD23 była moim faworytem.
Zatem kończąc, mogę kupić Benka za 3,5tys (wiem że można taniej ale to już inna kwestia), ten model w tej cenie to chyba obecnie najlepsze rozwiązanie, prawda? Jeżeli ktoś myśli inaczej poproszę o uzasadnienie ;)

Z góry dzięki!

edit: do właścicieli Benka i Optomy. Nie wspominałem wcześniej ale pokój, w którym chcę zainstalować projektor nie ma możliwości całkowitego zaciemnienia (duże okno balkonowe przysłonięte zasłonami). Jak z ich jasnością? Zbliża się lato a ja nie chciałbym czekać do 22-23 żeby cokolwiek obejrzeć.
 
Ostatnia edycja:

F670ES

New member
Optoma HD131X (to samo co HD25) jest od wczoraj u mnie. Benq W1070 oglądałem w zaciemnionym pomieszczeniu przez ponad 2 godziny na białym ekranie. Optome HD131X na żółtej ścianie w zaciemnieniu i w dzień, także porównanie nie jest miarodajne. Z testów na AVS jak i innych wynika, że to bardzo zbliżone modele z lekką przewagą Optomy.
To co mnie zniechęciło do Benq to dziwny szum w obrazie i dość krótki throw, choć dla niektórych to akurat zaleta. Według mnie obraz z Optomy jest bardziej klarowny i przede wszystkim jaśniejszy co też podkreślane jest w testach. Wczoraj oglądałem film z oknem do połowy zasłoniętym, tak że jeszcze sporo światła wpadało do pokoju. Myślałem, że przy takich warunkach nie da się oglądać, a jednak spokojnie można było czerpać przyjemność z filmu. Wiadomo kontrast i czerń spada znacznie, ale bez przesady. Benq też jest jasnym projektorem i trochę światła go nie zabije. Poziom czerni na moje oko identyczny, choć testy zazwyczaj pokazują minimalną przewagę Benq. Hałas generowany przez oba projektory jest na zbliżonym poziomie w trybie Eco, w trybie Bright Optoma jest trochę głośniejsza. Benq ma 3D przez DLP Link i na niektórych okularach ponoć widać błyski czerwonego światła służącego do synchronizacji, w Optomie tego nie ma. 3D nie testowałem więc więcej powiedzieć nie mogę.
Z miłych dodatków Optoma ma jeszcze podświetlany pilot co się przydaje w ciemnościach kiedy próbujemy coś zmienić w ustawieniach. Jakość wykonania też na lekką korzyść Optomy. Pokrętła chodzą przyjemniej i łatwiej się ustawia ostrość. Generalnie projektor zrobił na mnie duże wrażenie.
 
Ostatnia edycja:

iT!T

Member
Dzięki za powyższą odpowiedź. Czy Optoma HD131X występuje w kolorze białym?

edit:

Sprawdziłem już że biały odpowiednik HD131X to Optoma HD25. Zapytam więc inaczej, czy poza kolorem jest jakaś istotna różnica pomiędzy ww. modelami usprawiedliwiająca 500zł różnicy w cenie?
 
Ostatnia edycja:

F670ES

New member
Lepsza gwarancja ponoć jest na HD25 i niektórzy sprzedawcy dorzucają okulary 3D, ale nie wiem jak to wygląda w PL.
 

Max66

New member
Panowie mam doć nietypowe pytanie, chce projektor umieścić na suficie i nie mam pomysłu co zrobić z kablem zasilającym gdyż potrzebuję 5,5 m takiego kabla i by było ok ale nie mogę znaleźć takiego długiego wie ktoś gdzie można takiego poszukać lub jakieś rozwiązanie do tego. Pozdrawiam
 

Max66

New member
Dzięki Ci kolego, Bóg ci w dzieciach wynagrodzi :) teraz mam większe pole manewru :)
PS: A tak poważnie to nie wiedziałem jak sie on nazywa ale już wiem że to VDE
Dzięki
 
Do góry