Acer H5360BD - projektor 3D

wUodek

New member
Nowy projektor Acer H5360BD, o podstawowej rozdzielczości HD jest wyposażony w technologię DLP 3D ready oraz interfejs HDMI 1.4a 3D pozwalający na pełne wykorzystanie możliwości wyświetlania stereoskopowego obrazu.

acerh5360bdacerh5360bd5.jpg


Dzięki projektorowi H5360BD gry nabierają realizmu. Uzyskanie trójwymiarowego obrazu jest możliwe dzięki technologii DLP® 3D Ready, która wykorzystując dużą częstotliwość odświeżania (120 Hz) nadaje głębię wyświetlanym obrazom.

Ponadto, nowy projektor H5360BD jest wyposażony w interfejs HDMI 1.4a pozwalający na wyświetlanie obrazu 3D o rozdzielczości Full HD. Aby cieszyć się stereoskopowymi multimediami wystarczy podłączyć projektor do odtwarzacza Blu-ray Disc™, konsoli do gier, lub komputera z kartą graficzną 3D.

Podstawowa rozdzielczość 720p (1280 x 720) oraz format 16:9 sprawiają, że projektor Acer H5360BD nadaje się do wyświetlania nagrań HD, których jakość jest dodatkowo poprawiona przez funkcję True 24p. Dzięki tej funkcji, projektor może wyświetlać obraz o rozdzielczości 1080p z prędkością 24 klatek na sekundę, a tym samym zapewnia optymalną ostrość kinowych filmów.

Jasność 2500 lumenów ANSI oraz współczynnik kontrastu 3200:1 pozwalają na uzyskanie kryształowo czystego obrazu o wyraźnych szczegółach. Ponadto, projektor jest wyposażony we wbudowany głośnik, dzięki czemu obrazowi może towarzyszyć dobry dźwięk.

W celu zagwarantowania dobrej jakości obrazu zastosowano technologie zwiększające dokładność odwzorowania barw oraz ostrość. Projektor H5360BD jest wyposażony w technologię poprawiającą kolory Acer ColorBoost II+, w skład której wchodzi 6-segmentowe zoptymalizowane koło barwne, wydajny procesor obrazu oraz udoskonalone sterowanie lampą. Dzięki niej uzyskuje się bardziej naturalne i zrównoważone odcienie. Ponadto, funkcja Acer eView Management automatycznie dostosowuje jasność odpowiednio do rodzaju obrazu.

Dzięki funkcji kompensacji barwy ekranu, projektor może wierne odwzorować odcienie nawet wtedy, gdy obraz jest wyświetlany na kolorowych ścianach. Wystarczy, że w menu OSD użytkownik wybierze kolor ściany, a projektor inteligentnie dostosuje zabarwienie wyświetlanego obrazu. Dzięki korekcji zniekształcenia trapezowego w pionie, aż o 40°, można łatwo zniwelować zniekształcenia spowodowane skierowaniem projektora w górę lub w dół i uzyskać prostokątny obraz niezależnie od miejsca, w którym stoi projektor. Projektor H5360BD jest też wyposażony w automatyczną korekcję zniekształcenia trapezowego, która dodatkowo ułatwia ustawianie urządzenia.

Projektor H5360BD jest też wyposażony w funkcję zarządzania energią Acer EcoProjection, która zmniejsza o 80% pobór mocy w trybie gotowości. Gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, projektor automatycznie przełącza się w tryb ECO, co pozwala na zmniejszenie poboru mocy nawet o 20%. Następnie, jeśli sygnał nie pojawi się w ciągu określonego czasu, projektor automatycznie wyłącza się. Funkcja Acer EcoProjection współpracuje też z programem narzędziowym Acer ePower Management umożliwiającym konfigurowanie ustawień oszczędzania energii.

Aby ułatwić użytkowanie, projektory Acer są wyposażone w technologię Empowering Technology, w skład której wchodzą funkcje ułatwiające konfigurowanie ustawień, wyświetlanie obrazu oraz kontrolowanie tempa prezentacji. Dzięki nim, użytkownik może efektywnie prowadzić pokaz koncentrując się na przekazywanych informacjach.

Projektor H5360BD jest objęty 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin.

Cena projektora H5360BD wynosi 2 999 zł brutto.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ziomall

New member
Ma ktoś może ten projektor? Zastanawiam się właśnie nad jego zakupem i z tego co wyczytałem na tym forum (ang.) Acer h5360BD coming out in april...no need for 3d-xl | AVForums.com - UK Online wyświetla on obraz 3D jako 720p i 1080i (a nie 1080p jak podano powyżej). Może ktoś napisać jak to w końcu wygląda? Na forum do którego podałem linka ludzie piszą, że można podpiąć go bezpośrednio pod PS3 i cieszyć się obrazem 3D (oczywiście + okulary). Taki zestaw nie wymaga dodatkowego urządzenia (np Optomy 3D-XL). Prawda li to? Idąc tym tropem pomyślałem sobie, że podpinając go pod np. Asus O!Play czy inny Philips HMP 3000 też będziemy się cieszyć obrazem 3d mając filmy SBS. Ale te odtwarzacze nie maja hdmi v1.4 wiec chyba nic z tego?
 

daro75

New member
Czy ktoś wie i może potwierdzić, że oglądajac 3d z telewizji i ps3 to NIE MOŻEMY UŻYWAC OKULARÓW NVIDIA?

Troche szkoda, bo trzeba będzie mięĆ dwa komplety jedne dla gier 3D z PC, a drugie do filmów z telewizji i i gier i filmów bd z PS3.
 

dziekan79

New member
Witam czy ma ktoś może tego acera h5360bd podłączonego do ps3,chodzi mi głównie o to czy obraz 3d otrzymamy bezpośrednio z ps3 czy musimy zainwestować w konwerter do obrazu 3d.
 

rezok

New member
Projektor użytkuję od tygodnia. Już nabiłem 30godzin :) Przez ten czas głównie grałem na konsoli PS3 i XBOX360. Projektor dobrze sprawdza się w grach. Obraz na razie puszczam na ścianę z odległości 3,5m(koloru jasno niebieskiego, lecz można ustawić taki typ ściany i urządzenie dopasuje wyświetlanie kolorów) Nie ma to jak obraz o przekątnej 100" :) W najbliższej przyszłości planuję wykonać ekran domowej roboty( płyta HDF pomalowana farbą Dulux Matt w odcieniu szarym, koszt ok. 100zł)
Ważne aby pomieszczenie było dobrze zaciemnione. Przy dużej jasności w pomieszczeniu obraz jest mało kontrastowy i wyblakły. To projektor, więc nie ma co się dziwić. Acer H5360BD kupiłem po dość okazyjnej cenie 2650zł. Ogólnie lubię gdy telewizor wyświetla niezwykle ostry i bardzo intensywnie kolorowy obraz, na początku Acer oferował innego typu doświadczenie (obraz trochę mniej ostry i kolory słabsze), ale oko się przyzwyczaiło i teraz nie narzekam. Jest dobrze.Co ważne projektor jest 3D Ready, co znaczy, że nie trzeba żadnej dodatkowej przystawki do osiągnięcia trójwymiary w grach na konsolę czy w filmach. A koszt takiej przystawki do projektorów to ponad 1tys, zł! Wystarczy tylko kupić okulary odpowiednie do projektorów.Na alledrogo zakupiłem okulary 3D Dlp-link za 200zł i muszę przyznać, że efekt 3D bije wszystko co do tej pory widziałem! Na początku odpaliłem PS3 i kilka dem gier, które wyświetlają obraz trójwymiarowy. I co? Koparka :) Szok! A więc to jest 3D? Jaaaa wypas, normalnie ufff. Wrażenia nie do opisania. Kilka razy próbowałem na wystawce w sklepach RTV sprzęt prezentujące ten efekt, ale zawsze coś mi nie grało, a to krawędzie rozdwojone, efekt 3D słaby. Zawsze coś nie tak. Natomiast w tym projektorze wszystko jest cacy, żadnych problemów z trójwymiarem, wszystko na swoim miejscu. Następnie zabrałem się za Avatara w jakości HD w technologii 3D odpalonego z komputera. Byłem na tym filmie w kinie 3D, ale wrażenia po emisji były dość mieszane, efekt 3D słaby, zastanawiałem się czy okulary są sprawne, ściągałem je patrzyłem na obraz bez, potem z, no i fakt różnica jakaś tam była. Jednak wrażenia średnie. Natomiast po odpaleniu tego filmu w domowym zaciszu od razu zauważyłem, że efekt trójwymiaru ryje beret! Wszystko ostre, szczegółowe, znakomicie odwzorcowana głębia obrazu! To jest kurde to! Podsumowując: jeżeli chodzi o uzyskanie efektu 3D najlepsze są projektory! To nie tylko mój wymysł, można poszukać na necie. Taka jest prawda. Swoją drogą w jakiej innej technologii wyświetlania obrazu otrzymasz ekran o przekątnej 100", czy większej za cenę około 2800zł?? Używam swój projektor na ustawieniu jasności w trybie eko, gdzie żywotność lampy to ok4000tys. godzin. Projektor mocno się nagrzewa, bardzo, obudowa w niektórych miejscach aż parzy. Pilot jest jak zabawka dla dzieci, jakiś taki badziewiasty. Brakuje mi wyjścia audio na słuchawki np. Na chwilę obecną jest to jeden z najlepszych wyborów jeżeli chodzi o projektor do 2500zł. Jednym słowem za tą cenę WARTO! Mimo kilku minusów :) POLECAM :)
 
Do góry